Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Pierwszy człowiek' Damiena Chazelle'a otworzy festiwal w Wenecji 0

Poznaliśmy tytuł filmu, który otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Będzie nim Pierwszy człowiek w reżyserii Damiena Chazelle'a.

Pierwszy człowiek, czyli najnowsze dzieło znakomitego reżysera młodego pokolenia, który ma już na swoim koncie Oscara, będzie pierwszym filmem zaprezentowanym na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 8 września. Dla Damiena Chazelle’a nie jest to coś nowego. Jego poprzedni film, czyli musical La La Land również otwierał festiwal w Wenecji. Miało to miejsce w 2016 roku.

Pierwszy człowiek to spojrzenie na życie legendarnego astronauty Neila Armstronga oraz nieprawdopodobną misję kosmiczną, która sprawiła, że stał się pierwszym człowiekiem spacerującym po Księżycu (20 czerwca 1969). W obsadzie wielkie hollywoodzki gwiazdy na czele z Ryanem Goslingiem, który pracował z Chazelle’em również przy okazji poprzedniego projektu filmowca.

Pierwszy człowiek zapowiada się jako film, który będzie bardzo mocnym graczem w sezonie nagród. Premiera zaplanowana została na 12 października.

Źrodło: BBC

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…