Kolorowy pomysł na jedynkę fdb.pl 0

Koniec ery szarości na fdb.pl i teraz zaczynają królować żywsze kolory. Czas na wielkie zmiany.

Nowa Jedynka, to początek procesu odświeżania wyglądu Internetowej Bazy Filmowej fdb.pl i w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych zmian.

fdb.pl 2.0fdb.pl 2.0

Nowy layout jest bardziej przejrzysty i pozwala łatwiej odnaleźć się w gąszczu filmowych informacji. Znacznie zwiększyły się rozmiary prezentowanych zdjęć na stronie głównej przez co wygląda ona bardziej efektownie i przypomina ilustrowane magazyny poświęcone tematyce kinowej. Nadal najważniejsze są wiadomości filmowe oraz premiery kinowe. Twórcy serwisu zapowiadają, że już wkrótce zmienią się pozostałe podstrony i w pierwszej kolejności będzie, to strona filmu oraz forum.

Strona główna fdb.pl przeżyła już co najmniej dwie zmiany a ostatnią nieco ponad rok temu. Dotychczasowe polegały głównie na drobnych poprawkach i jest to pierwsza tak rewolucyjna zmiana w serwisie od jego powstania w 2006 roku. W grudniu serwis odwiedziło ponad 350 tys. unikalnych użytkowników, co daje mu miejsce w czołówce najchętniej oglądanych niezależnych serwisów filmowych.

Weryfikacji jednak dokonają sami internauci, którzy mogą przesyłać swoje opinie o stronie na adres redakcja@fdb.pl.

Porównanie wyglądu: Stare fdb.pl, Nowe fdb.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 22

sam001

Yay, wszedłem sprawdzić informacje o filmie ( z wrażenia to już nie pamiętam jakim) i myślałem wpierw że walnąłem błąd w adresie strony ;) He he bardzo fajna zmiana, aż chętniej się czyta :)

edit:// można by na głównej tam gdzie są galerie (najnowsze tak mniemam) dodać małymi literkami tytuł filmu chociaż :) ??

Lucas_B

Proponuje też szybko zmienić "Sklep", "FAQ" i "Katalog filmów"…

sciema

No w sumie moznaby ale to i tak przeniesie nas do linku Recenzja wiec wydaje mi sie ze sam link po lewej powinien wystarczyć

Ważne jest by strona filmu zawierała treści a nie same linki do nich.
Samo streszczenie to za mało.

To zawiera treści, ale przecież nie wszystkie muszą być całkowicie na widoku… Jak mamy obsadę, to nie jest rozwinięta cała tylko trzeba nacisnąć na więcej. A moim zdaniem streszczenie mówi czasami więcej niż kilka zdań z początku x)

ale nie pokazujemy 2 aktorów tylko 10. Stąd nagłówek recenzji + kilka linijek tekstu uważam, że są jak najbardziej na miejscu zwłaszcza, że osoby które piszą owe recenzje wkładają w nie dużo pracy :)

No dobra, niech będzie. ;)

sciema

A macie już zarys zmian jakie ulegną na stronie o filmie? Już parę razy o tym wspominałem ale strona o filmie przez Recenzje jest zbyt długa.

Można zawsze kilka pierwszych zdań pokazać a resztę po kliknięciu na więcej ;-)

Albo samo streszczenie recenzji

sciema

Zwiastuny i Recenzje nie wymagały chyba zbyt wielkiego nakładu pracy, ja czekam z niecierpliwością na wygląd Strony filmu … czy cos ulegnie zmianie czy tylko menu :)

Masz rację, zmiana strony filmu zajmie znacznie więcej czasu.

Proszę czekać…