Kolorowy pomysł na jedynkę fdb.pl 0

Koniec ery szarości na fdb.pl i teraz zaczynają królować żywsze kolory. Czas na wielkie zmiany.

Nowa Jedynka, to początek procesu odświeżania wyglądu Internetowej Bazy Filmowej fdb.pl i w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych zmian.

fdb.pl 2.0fdb.pl 2.0

Nowy layout jest bardziej przejrzysty i pozwala łatwiej odnaleźć się w gąszczu filmowych informacji. Znacznie zwiększyły się rozmiary prezentowanych zdjęć na stronie głównej przez co wygląda ona bardziej efektownie i przypomina ilustrowane magazyny poświęcone tematyce kinowej. Nadal najważniejsze są wiadomości filmowe oraz premiery kinowe. Twórcy serwisu zapowiadają, że już wkrótce zmienią się pozostałe podstrony i w pierwszej kolejności będzie, to strona filmu oraz forum.

Strona główna fdb.pl przeżyła już co najmniej dwie zmiany a ostatnią nieco ponad rok temu. Dotychczasowe polegały głównie na drobnych poprawkach i jest to pierwsza tak rewolucyjna zmiana w serwisie od jego powstania w 2006 roku. W grudniu serwis odwiedziło ponad 350 tys. unikalnych użytkowników, co daje mu miejsce w czołówce najchętniej oglądanych niezależnych serwisów filmowych.

Weryfikacji jednak dokonają sami internauci, którzy mogą przesyłać swoje opinie o stronie na adres redakcja@fdb.pl.

Porównanie wyglądu: Stare fdb.pl, Nowe fdb.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 22

sam001 2008-01-28

Yay, wszedłem sprawdzić informacje o filmie ( z wrażenia to już nie pamiętam jakim) i myślałem wpierw że walnąłem błąd w adresie strony ;) He he bardzo fajna zmiana, aż chętniej się czyta :)

edit:// można by na głównej tam gdzie są galerie (najnowsze tak mniemam) dodać małymi literkami tytuł filmu chociaż :) ??

Łukasz 2008-01-24

Proponuje też szybko zmienić "Sklep", "FAQ" i "Katalog filmów"…

Mikołaj 2008-01-24

No w sumie moznaby ale to i tak przeniesie nas do linku Recenzja wiec wydaje mi sie ze sam link po lewej powinien wystarczyć

Grzegorz Derebecki sciema 2008-01-24

Ważne jest by strona filmu zawierała treści a nie same linki do nich.
Samo streszczenie to za mało.

Trophy Grzegorz_Derebecki 2008-01-24

To zawiera treści, ale przecież nie wszystkie muszą być całkowicie na widoku… Jak mamy obsadę, to nie jest rozwinięta cała tylko trzeba nacisnąć na więcej. A moim zdaniem streszczenie mówi czasami więcej niż kilka zdań z początku x)

Grzegorz Derebecki Trophy 2008-01-24

ale nie pokazujemy 2 aktorów tylko 10. Stąd nagłówek recenzji + kilka linijek tekstu uważam, że są jak najbardziej na miejscu zwłaszcza, że osoby które piszą owe recenzje wkładają w nie dużo pracy :)

Trophy Grzegorz_Derebecki 2008-01-24

No dobra, niech będzie. ;)

Mikołaj 2008-01-24

A macie już zarys zmian jakie ulegną na stronie o filmie? Już parę razy o tym wspominałem ale strona o filmie przez Recenzje jest zbyt długa.

Grzegorz Derebecki sciema 2008-01-24

Można zawsze kilka pierwszych zdań pokazać a resztę po kliknięciu na więcej ;-)

Trophy Grzegorz_Derebecki 2008-01-24

Albo samo streszczenie recenzji

Mikołaj 2008-01-24

Zwiastuny i Recenzje nie wymagały chyba zbyt wielkiego nakładu pracy, ja czekam z niecierpliwością na wygląd Strony filmu … czy cos ulegnie zmianie czy tylko menu :)

Grzegorz Derebecki sciema 2008-01-24

Masz rację, zmiana strony filmu zajmie znacznie więcej czasu.

Proszę czekać…