Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kapitan Marvel w drodze po pół miliarda dolarów 0

Kapitan Marvel nie zwalnia tempa. Po kapitalnym otwarciu na całym świecie, superprodukcja należąca do Kinowego Uniwersum Marvela jest na najlepszej drodze do przekroczenia pół miliarda dolarów.

Kolejna odsłona MCU zarobiła w amerykańskich kinach w ciągu czterech dni 164,4 mln dolarów. Dodatkowo dorzuciła do swojego konta 325,6 mln dolarów pochodzące z rynków zewnętrznych (potrzeba było na to raptem sześć dni). Tym samym łącznie film zgarnął już 490 mln dolarów!

Nikogo nie powinno to dziwić, ale najlepszym rynkiem zagranicznym dla Kapitan Marvel są Chiny. To stamtąd pochodzi 95 mln dolarów. Kolejne są Korea Południowa z 25,3 mln dolarów, Wielka Brytania z 18,1 mln dolarów, Brazylia z 14,7 mln dolarów i Meksyk z 13,7 mln dolarów.

Warto także odnotować, że Kapitan Marvel w znaczący sposób ożywiła amerykański rynek kinowy, który przed weekendem spadł o 27 procent względem ubiegłego roku. Obecnie spadek wynosi 21%, co daje 1,79 mld dolarów mniej. Warto jednak pamiętać, że przed nami kilka naprawdę wielkich premier z produkcjami Walta Disneya na czele – Avengers: Koniec gry czy Król Lew mogą sprawić, iż rok 2019 będzie dużo lepszy niż 2018.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Bardzo dobry tekst, zakładam, że niejako przez przypadek obnaża o co tylko i wyłącznie chodzi wielkim wytwórniom filmowym: liczy się tylko kasa, nie zaś treść filmu, no może ta się też trochę liczy, ale jednak już z drugiego planu.                                                                                          

Proszę czekać…