Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Jak wygląda David Bowie w filmie biograficznym 'Stardust'? Są pierwsze zdjęcia! 0

Biografie słynnych muzyków cieszą się dużą popularnością od premiery Bohemian Rhapsody. Powstały już filmy opowiadające o życiu Freddiego Mercury oraz Eltona Johna. Teraz na horyzoncie znalazła się biografia Davida Bowie.

Bohemian Rhapsody został zasypany nagrodami na tegorocznej gali rozdania Oscarów. W sumie zgarnął aż cztery prestiżowe statuetki. Nic dziwnego, że filmy o słynnych muzykach zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Twórcy mogą w nich wykorzystać znane przeboje. Bez wątpienia część widzów wybrała się na Bohemian Rhapsody, aby posłuchać kultowych utworów Queen. Dodatkowo wciąż na topie pozostają widowiska osadzone w latach 70-tych i 80-tych. Moc nostalgii nie słabnie. Na sam koniec warto zauważyć, że barwne biografie muzyków przedstawiają często realia pewnej epoki w pigułce. Spełniając te trzy podpunkty, sukces filmu jest murowany!

Niedawno na ekranach kin gościł satysfakcjonujący Rocketman (w mojej opinii o niebo lepszy od Bohemian Rhapsody), przedstawiający musicalową baśń i wariację nad życiem Eltona Johna. Teraz Gabriel Range przygotowuje widowisko poświęcone Davidowi Bowie.

Stardust opowie o narodzinach alter ego Davida Bowie — Ziggy’ego Stardusta.

Dodatkowo twórcy pokażą w widowisku podróż muzyka do Stanów Zjednoczonych, którą ten odbył w 1971 roku.

Producenci porównują film do Control o Joy Division albo John Lennon. Chłopak znikąd. Pragną przedstawić historyczne i kulturalne realia Stanów Zjednoczonych z lat 70-tych. Nie zamkną się wyłącznie na przeboje Davida Bowie – soundtrack wzbogacą utworami innych wykonawców.

Davida Bowie zagra wschodzący gwiazdor Johnny Flynn.

Johnny Flynn jako David Bowie

Na ekranie pojawi się również Jena Malone jako żona muzyka, Angie Bowie. Marc Maron wcieli się w agenta i rzecznika prasowego Bowiego.

Za scenariusz widowiska odpowiada Christopher Bell.

Data premiery Stardust pozostaje nieznana.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…