Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Hobbs i Shaw wreszcie na szczycie - świetny start w Chinach 0

Chińczycy ponownie pokazali, że uwielbiają serię "Szybcy i wściekli" nawet jeśli nie jest to główny cykl, a spin-off – Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw. Produkcja z gwiazdorskiej obsadzie zameldowała się na pierwszym miejscu światowego box office’u.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw wystartowali w chińskich kinach i na dzień dobry zarobili 101 mln dolarów. Te pieniądze są niezwykle potrzebne, aby produkcja okazała się rentowna. Szacuje się, że budżet widowiska wyniósł 200 mln dolarów, a przecież nie można zapominać także o kwotach wydanych na promocję i dystrybucję.

W amerykańskich kinach film zarobił do tej pory 147,7 mln dolarów. Już teraz możemy założyć, że Chiny ponownie będą lepszym rynkiem dla serii niż Ameryka Północna. Tak było w przypadku dwóch poprzednich odsłon kasowego cyklu, gdzie z chińskich kin płynęły największe pieniądze. Szacuje się, że Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw zakończą swój żywot w Chinach na kwocie około 200 mln dolarów.

Na drugiej pozycji w chińskich kinach animacja Nezha, która jest prawdziwym odkryciem tego roku. Pomimo tego, że film na ekranach kin jest już od 32 dni, to i tak dorzucił do swojego konta 22,7 mln dolarów. Łączne wpływy animacji to 640 mln dolarów – oznacza to tyle, że Nezha jest już trzecim najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów w Chinach.

Podium zamyka chiński film ku pokrzepieniu serc. Historia dzielnych strażaków zatytułowana Lie huo ying xiong zarobił w miniony weekend 6,1 mln dolarów. Łącznie ma już na swoim koncie 224 mln dolarów.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

ZSGifMan

Czyli rozumiem, że teraz po takim 'spektakularnym' sukcesie kasowym, pazerni producenci mogą odetchnąć z ulgą i zacierając spocone dłonie wreszcie rozpocząć następną serię bez końca pt. kura znosząca złote jaja? A wzięliby wymyślili coś nowego od podstaw zamiast tylko ciągle kręcić sequele lub spin-offy!                

Bercik022

Amerykanie rozmach mają jak już wynik liczą w setkach miliardów ;p (mln a wkradł się błąd mld) :)

Proszę czekać…