Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''1917'' - zwiastun wojennego widowiska Sama Mendesa 3

W Nowym Jorku trwa Comic-Con, gdzie zaprezentowany został nowy zwiastun wojennego widowiska wyreżyserowanego przez Sama Menesa. Produkcja nosi tytuł 1917. Zapowiedź filmu znajdziecie poniżej. Zachęcamy do oglądania i komentowania.

W szczytowym okresie I wojny światowej, dwójka młodych brytyjskich żołnierzy – Schofield i Blake – otrzymuje zadanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się misją niemożliwą do wykonania. Muszą jak najszybciej przekroczyć terytorium wroga, aby przekazać informację, która ma zatrzymać atak mogący pochłonąć setki istnień – w tym życie brata Blake’a.

W rolach głównych wystąpią George MacKay (w roli Schofielda) oraz Dean-Charles Chapman (on z kolei zagra Blake’a). Wielkie nazwiska znajdziemy natomiast w rolach drugoplanowych. Na ekranie pojawią się bowiem takie gwiazdy, jak Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Richard Madden, Mark Strong czy Andrew Scott. Jak widać Samowi Mendesowi po raz kolejny udało się zebrać plejadę świetnych aktorów.

Co ciekawe Sam Mendes nie tylko zajął się reżyserią filmu 1917, ale także wspólnymi siłami z Krysty Wilson-Cairns napisał scenariusz. Dla filmowca jest to kolejne wojenne widowisko w karierze. W 2005 roku premierę miał film Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej z Jake'em Gyllenhaalem w roli głównej.

1917 w limitowanej dystrybucji pojawi się w kinach 25 grudnia 2019. Widowisko w całym kraju zadebiutuje natomiast 10 stycznia 2020 roku.

Źrodło: Universal Pictures

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MARTIN007

Czyżby renesans na kino wojenne i to w dobrym wykonaniu. Gibson przetarł szlaki i tu też zapowiada się na dobre widowisko.

Proszę czekać…