widoczny tu i tam. hasam.

Powraca Miś 0

Zdjęcia do kontynuuacji kultowego Misia Stanisława Barei rozpoczną się już latem tego roku, a na początku przyszłego roku film ma trafić do kin.

Scenariusz filmu będzie pełen absurdów związanych z współczesną Polską i będzie dalszą historią postaci z pierwowzoru – Ryszarda Ochódzkiego. Główny bohater ma być dobrze prosperującym działaczem sportowym i biznesmenem, który z powodzeniem funkcjonuje w dzisiejszej Polsce.

!http://gfx1.fdb.pl/ykp6ds(Kadr z filmu )!

W obsadzie oprócz Stanisława Tyma pojawią, który zajmie się także scenariuszem i reżyserią znajdą się m.in. Krzysztof Kowalewski i Zofia Merle. Scenarzystą i reżyserem całości będzie Stanisław Tym. Dystrybutorem filmu w Polsce będzie Forum Film Poland.

W Internecie już si pojawiają spekulacje, czy film zostanie uznany kultowym podobnie jak jego pierwowzór? Jedno jednak jest pewne – PRL miał dużo absurdów, ale IV RP także nie brakuje i jest to bardzo dobry materiał na komedię.

Bareja w Misiu z 1980 roku opowiedział historię szefa klubu Tęcza, który straszliwie przeżywa swoje rozstanie z żoną, która coraz to więcej mu zabiera wartościowych rzeczy. Najcenniejsze jednak jest konto w londyńskim banku, do którego Ryszard chce się dostać, ale nie spodziewa się, że żona myśli o tym samym. Jego wybranka z młodości okazała się chytrzejsza i wyrwała mu kartki z paszportu… Czy w ogóle ktoś dotarł? Jak tak, to kto pierwszy? Sądzę, że każdy kinomaniak zna tą pozycję i sobie sam będzie potrafił odpowiedzieć na to pytanie.

Stanisław Tym powiedział dla dziennikarza Gazety Wyborczej, że Nowy „Miś” ma wydobywać absurdy, które powstały w Polsce po 89-tym roku. A z pewnością jest w czym wybierać po czym dodał: Świat raczej kretynieje niż idzie do przodu. A jeśli chodzi o naszą rzeczywistość, to jest ona właściwie nieprzewidywalna. Na tym zresztą polega jej urok właśnie. Pisząc zupełnie się tym nie przejmuję, bo wiem, że wszystko to, co jest wbrew logice, u nas zdarzy się na pewno

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

ember

Jestem ciekawa co z tego będzie :-)

leprechan

co do alternatyw i rejsu to popieram, ale mis? moze byc ciekawie, mozna powiedziec, ze ta sama klima bedzie, bo tym kreci ;p

simian_raticus

nie wiem po co to komu, niech zostawią te filmy stare w spokoju i nie żerują na dawno wyrobionej renomie i sławie ;-)))))))))))))))))))

leprechan

scenariusz juz nawet jest ! :D 'lubudubu' :D ide na to na bank! ;p skoro tym rezyseruje to moze zachowa klimat.

a teraz mozna czekac na ostry zalew tych rimejkow… alternatywy 4, rejs :D

tez nie moglem sie nadziwic ;) ale widac przyszla moda z zachodu na kontynuacje ;) tylko czekac drugiej czesci ROZMOWY KONTROLOWANE ( ze wzgledu na sklad rzadu wspolczesne RoZMOWY sa bardzo prawdopodobne i byloby sporo materialu ) druga czesc SEXMISJI :) czyli Liga dzieli Liga radzi liga nigdy Cie nie zdradzi :) w role kobieca wcieliby sie ROMAN G i stal na strazy ustroju totalitarnego :) oczywiscie kontynuacji moglby byc wiecej ;) druga czesc REJSu :) z Renata Beger ktora lubi sex jak kon owies i ktora robilaby odglosy pascza ;) Przepraszam czy tu bija 2 jako terapia dla wytraszonych pilkarzy naszej reprezentacji ;) Paragon gola 2 jao historia jak wystrychneli Franka na dudka ;) polskie relalia az sie prosza o kontynuacje ;) bo MIŚ kpił z rzeczywistosci i mial urczy pokazujac paranoje ;) niestety nauka poszla w las i trzeba kolejnej czesc opowiesci pt Polaka obraz wlasny … co najmniej na miare Dnia Świra ;)

Proszę czekać…