Piraci z Karaibów niepokonani

Obraz Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka po raz trzeci został niekwestionowanym zwycięzcą box office. Film zarobił już 322 miliony dolarów. W miniony weekend obraz zebrał 35 milionów, co oznacza spadek zainteresowania widowni o 43 procent w porównaniu z poprzednim notowaniem. Piraci z Karaibów ustanowili jednak kolejny rekord, przekraczając granicę 300 milionów dochodu ze sprzedaży biletów w ciągu 16 dni. Gwiezdne Wojny – Epizod 3: Zemsta Sithów z 2005 roku tę granicę przekroczyły w ciągu 17 dni. Poza USA natomiast produkcja zarobiła 539 milionów dolarów.p=. Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlakaKadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

p=. Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlakaKadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
W zestawieniu znalazły się cztery nowe obrazy. Najwyżej uplasowała się animacja wytwórni Sony Pictures Straszny dom w reżyserii Gila Kenana. Bohaterami jest troje dzieci, które odkrywają, że znajdujący się w sąsiedztwie dom jest żywym potworem. Obraz, który na polskie ekrany wejdzie 18 sierpnia, zarobił 23 miliony, co zapewniło mu drugie miejsce. Na podium znalazła się także druga nowość, Kobieta w błękitnej wodzie z Paulem Giamatti i Bryce Dallas Howard w rolach głównych. Nowa produkcja M. Night Shyamalana o kierowniku apartamentowca, znajdującym morską nimfę zebrała 18 milionów dolarów. Wcześniejszy film reżysera Osada zarobił w pierwszy weekend 50 milionów.

Na pozycję czwartą spadła komedia Ja, Ty i on z zyskiem niemal 13 milionów, a tuż za nią uplasował się Little Man, który w poprzednim tygodniu znajdował się na pozycji drugiej. Na miejscu szóstym zadebiutowała druga część obrazu Kevina Smitha Clerks – Sprzedawcy. Film Clerks II, którego budżet wyniósł 5 milionów, zarobił już przeszło 9 milionów dolarów.

Nowa komedia z Umą Thurman My Super Ex-Girlfriend zarobiła jedynie niecałe 9 milionów, co dało jej pozycję siódmą. Obraz o perypetiach superbohaterki, która mści się na swoim byłym chłopaku trafi do polskich kin pod koniec września.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także Superman: Powrót, Diabeł ubiera się u Prady oraz animacja Auta, będąca w zestawieniu już siódmy tydzień.

megafon.pl