"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Twórca RoboCopa o remake'u 0

Reżyser Paul Verhoeven i scenarzysta Ed Neumeier (twórcy oryginału) na pewno nie będą zaangażowani w nowym projekcie studia MGM, które chce nakręcić remake filmu RoboCop. Nie zostaną nawet konsultantami a więc w ogóle nie będą zaangażowani w ten projekt. Za kamerą stanie Darren Aronofsky, który słynie z tego, iż nie lubi jak inni wtrącają się w jego pracę.

Kadr z filmu RoboCop (1987)

Verhoeven tymczasem powiedział kilka rzeczy na temat remake’u. Po pierwsze Paul Verhoeven ma nadzieję, iż twórcy tego remake’u dobrze pociągną temat a nie go zepsują (jak RoboCop 2 i 3). Twórca oryginału liczy, iż Aronofsky będzie potrafił zrobić z tego świetną historię, która spodoba się widzom. Zwrócił też uwagę na niezbyt dobrą kondycję finansową MGM, która może spowodować, iż projekt zostanie odłożony do kosza.

Przypomnijmy, iż nad remake’iem pracuje studio MGM. Producentami są Mike Medavoy, Arnold Messer, Brad Fischer i David Thwaites. Planowana premiera to końcówka roku 2010 jednak ze względu na fakt, iż projekt nie wszedł jeszcze w fazę pre-produkcji zostanie pewnie ona przeniesiona o rok.

Źrodło: www.moviehole.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho 2009-06-14

Trudna sprawa z tym remake’iem, bo oryginał jest prześwietny. Jednak Darren Aronofsky daje niesamowicie duże nadzieje na coś niezwykle inteligentnego, efektownego i świetnie zgranego. Tak właśnie wyłapałem takiego newsa: http://wiadomosci.fdb.pl/6732-aronofsky-o-robocopie w którym to Darren zyskuje kolejne plusy za podejście. Ma być tak brutalnie jak to tylko możliwe, byle nie przesadzić, żeby przeciwstawić się tej idiotycznej tendencji obniżania rajtingów.

Quagmire 2009-06-13

reżyser dobrany genialnie, Aronofsky mógłby niesamowicie pokazać umysł uwięziony w maszynie

Proszę czekać…