Twórca RoboCopa o remake'u

Kadr z filmu RoboCop (1987)

Reżyser Paul Verhoeven i scenarzysta Ed Neumeier (twórcy oryginału) na pewno nie będą zaangażowani w nowym projekcie studia MGM, które chce nakręcić remake filmu RoboCop. Nie zostaną nawet konsultantami a więc w ogóle nie będą zaangażowani w ten projekt. Za kamerą stanie Darren Aronofsky, który słynie z tego, iż nie lubi jak inni wtrącają się w jego pracę.

Verhoeven tymczasem powiedział kilka rzeczy na temat remake’u. Po pierwsze Paul Verhoeven ma nadzieję, iż twórcy tego remake’u dobrze pociągną temat a nie go zepsują (jak RoboCop 2 i 3). Twórca oryginału liczy, iż Aronofsky będzie potrafił zrobić z tego świetną historię, która spodoba się widzom. Zwrócił też uwagę na niezbyt dobrą kondycję finansową MGM, która może spowodować, iż projekt zostanie odłożony do kosza.

Przypomnijmy, iż nad remake’iem pracuje studio MGM. Producentami są Mike Medavoy, Arnold Messer, Brad Fischer i David Thwaites. Planowana premiera to końcówka roku 2010 jednak ze względu na fakt, iż projekt nie wszedł jeszcze w fazę pre-produkcji zostanie pewnie ona przeniesiona o rok.

Źrodło: www.moviehole.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux