Kult

7,0
Na maleńkiej szkockiej wyspie zaginęła mała dziewczynka. Policja chcąc wyjaśnić całą sprawę wysyła tam sierżanta Howiego. Pewny siebie i znakomicie znający się na swoim fachu policjant, nie jest jednak przygotowany na to co zastanie na wyspie. Zamieszkują ją bowiem poganie wyznający tajemniczy kult, który sierżanta, zagorzałego katolika napawa obrzydzeniem. Jednak po pewnym czasie, tajemniczy kult i jego wyznawcy zaczynają obezwładniać go magnetyzmem swojej naturalności i całkowitego poddania się żądzom. Ale za fasadą radosnego wyznania czai się mroczny sekret, którego rozwiązanie wiąże się ze sprawą zaginionego dziecka.

Zwiastun #1

Zgłoś naruszenie

Komentarze do filmu

4
10

Kult to film, który stoi klimatem i to jeszcze jakim. W głównej mierze został on wykreowany po przez bardzo dobre i szczegółowe ukazanie życia mieszkańców wyspy wraz z ich wierzeniami. Wszystko potęguje jeszcze cudowna muzyka, która potrafi zostać w głowie po seansie. Warto jeszcze tutaj dodać, że ten film obrazuje niejako także starcie dwóch wierzeń. No i tak poza tym również sprawdza się jako po prosty kryminał. Genialny film.

8

No, i ta wersja jest o wiele lepsza i ciekawsza od Cage’owskiej. Nawet niesie ze sobą przesłanie.

7

Religijny z lekkim posmakiem erotyzmu – thriller bardziej niż horror z elementem dramatu i musicalu. Dla niektórych może i deprawujący. Całkiem dobry , nielichy film. Lepszy z pewnością niż remake z 2006 roku.
7/10

Anonimowy bodek75

@bodek75 Podzielam Pana opinię, iż rzeczonemu dziełu miejscami bliżej do musicalu niźli do szacownego gatunku grozy. Podobne zabiegi pozwalają na odmienne spojrzenie na tego typu filmy. Wszyscy mamy bowiem już dość natarczywych stukostrachów.
Pozdrawiam serdecznie.

Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie