Frantic

7,1
Światowej sławy amerykański kardiochirurg (Harrison Ford) przybywa wraz z żoną na sympozjum naukowe do Paryża. W czasie, gdy lekarz bierze prysznic, jego żona w tajemniczych okolicznościach znika z pokoju hotelowego. Wobec bezradności policji bohater podejmuje śledztwo na własną rękę.
Komentarze do filmu 13
Chemas 10

Zmieniam ocenę na 10. Arcydzieło

Chemas 10

Dzisiaj oglądam nie wiem już po raz który to dzieło. Film jest niesamowity, sposób jak Polański potrafi budować klimat jest nieodgadniony. Coś w tym jest. Druga sprawa to to, że lepszej lokalizacji niż Paryż nie mogło być :) Mistrzostwo i pełen szacunek dla Romana, ale również dla aktorów. Jeśli chodzi o filmy Polańskiego, zawsze jestem zdumiony, jak ten reżyser potrafi znaleźć do każdego swojego filmu idealną obsadę, a przy okazji jeszcze odkrywać talenty (patrz Catherine Deneuve we Wstręcie) lub uaktywnić (patrz Johnny Depp w Dziewiątych wrotach), no i właśnie Harrison Ford we Frantic, tu Polański pokazał prawdziwe oblicze tego znakomitego aktora. Można powiedzieć, że wyciągnął z niego wszystko co można, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie on jedyny.

dawidek98 Chemas 9

@Chemas Co prawda najlepszym filmem Romana Polańskiego jest "Pianista", ale i Frantic też się mieści na moim podium filmów tego utalentowanego reżysera.

LakiLou 9

Niby dostajemy prostą fabułę, ale jest ona podana w taki sposób, że przez większość czasu po prostu się ją chłonie i ogląda z dużym zainteresowaniem. Można wręcz rzec, że w prostocie tkwi siła. Jednakże pod koniec filmu kiedy wszystko zostaje już wyjaśnione to w moim odczuciu stracił on trochę na jakości i już mnie tak przy ekranie nie trzymał jak wcześniej. Duży plus też za rewelacyjnego Harrisona a także sposób realizacji czyli montaż i ujęcia. W ogólnym rozrachunku podciągnęło to ocenę o jedno oczko do góry pomimo słabszej końcówki.

dawidek98 9

Po prostu mistrzostwo. Dodatkowe brawa dla Harrisona Forda.

Redox 7

7/10 – Klimatyczne kino, nie ma co! Ale z każdą minutą od interesującego początku, pełnego w napięcia i niedomówień przekształca się w historię z pretensjonalnym spiskiem. I do tego denerwujące stają się niektóre zachowania bohaterów, np. granego przez Harrisona Forda w supermaczo.

Poza tym nie jest źle. Jako dreszczowiec dostarcza sporej gamy emocji, jako dramat obrazuje zepsucie współczesnego świata, jego absurd i pewną mechaniczność.

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…