Frantic 1988

Film

Światowej sławy amerykański kardiochirurg (Harrison Ford) przybywa wraz z żoną na sympozjum naukowe do Paryża. W czasie, gdy lekarz bierze prysznic, jego żona w tajemniczych okolicznościach znika z pokoju hotelowego. Wobec bezradności policji bohater podejmuje śledztwo na własną rękę.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Harrison Ford
jako Dr Richard Walker
Betty Buckley
jako Sondra Walker
Emmanuelle Seigner
jako Michelle
Djiby Soumare
jako Taksówkarz
Dominique Virton
jako Recepcjonistka
Gérard Klein
jako Tęgi facet
Stéphane D'Audeville
jako Boy hotelowy
Laurent Spielvogel
jako Odźwierny
Alain Doutey
jako Odźwierny
Jacques Ciron
jako Kierownik Le Grand Hotel
Roch Leibovici
jako Boy hotelowy
Louise Vincent
jako Turystka

Światowej sławy amerykański kardiochirurg (Harrison Ford) przybywa wraz z żoną na sympozjum naukowe do Paryża. W czasie, gdy lekarz bierze prysznic, jego żona w tajemniczych okolicznościach znika z pokoju hotelowego. Wobec bezradności policji bohater podejmuje śledztwo na własną rękę. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, kawa, policja, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1988-12-31 (kino), 1988-02-16 (świat), 1999-12-20 (dvd)
Wytwórnia
Warner Bros. Pictures
The Mount Company
Kraj produkcji
USA, Francja
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
20 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Zdjęcia kręcono od 21 kwietnia do 10 sierpnia 1987 roku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 12
Chemas 10

Dzisiaj oglądam nie wiem już po raz który to dzieło. Film jest niesamowity, sposób jak Polański potrafi budować klimat jest nieodgadniony. Coś w tym jest. Druga sprawa to to, że lepszej lokalizacji niż Paryż nie mogło być :) Mistrzostwo i pełen szacunek dla Romana, ale również dla aktorów. Jeśli chodzi o filmy Polańskiego, zawsze jestem zdumiony, jak ten reżyser potrafi znaleźć do każdego swojego filmu idealną obsadę, a przy okazji jeszcze odkrywać talenty (patrz Catherine Deneuve we Wstręcie) lub uaktywnić (patrz Johnny Depp w Dziewiątych wrotach), no i właśnie Harrison Ford we Frantic, tu Polański pokazał prawdziwe oblicze tego znakomitego aktora. Można powiedzieć, że wyciągnął z niego wszystko co można, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie on jedyny.

dawidek98 Chemas 9

@Chemas Co prawda najlepszym filmem Romana Polańskiego jest "Pianista", ale i Frantic też się mieści na moim podium filmów tego utalentowanego reżysera.

LakiLou 9

Niby dostajemy prostą fabułę, ale jest ona podana w taki sposób, że przez większość czasu po prostu się ją chłonie i ogląda z dużym zainteresowaniem. Można wręcz rzec, że w prostocie tkwi siła. Jednakże pod koniec filmu kiedy wszystko zostaje już wyjaśnione to w moim odczuciu stracił on trochę na jakości i już mnie tak przy ekranie nie trzymał jak wcześniej. Duży plus też za rewelacyjnego Harrisona a także sposób realizacji czyli montaż i ujęcia. W ogólnym rozrachunku podciągnęło to ocenę o jedno oczko do góry pomimo słabszej końcówki.

dawidek98 9

Po prostu mistrzostwo. Dodatkowe brawa dla Harrisona Forda.

Chemas 10

Zmieniam ocenę na 10. Arcydzieło

Redox 7

7/10 – Klimatyczne kino, nie ma co! Ale z każdą minutą od interesującego początku, pełnego w napięcia i niedomówień przekształca się w historię z pretensjonalnym spiskiem. I do tego denerwujące stają się niektóre zachowania bohaterów, np. granego przez Harrisona Forda w supermaczo.

Poza tym nie jest źle. Jako dreszczowiec dostarcza sporej gamy emocji, jako dramat obrazuje zepsucie współczesnego świata, jego absurd i pewną mechaniczność.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
99 pkt.
2
jacks
93 pkt.
4
Czejen71
23 pkt.
5
89Keradius
20 pkt.
6
X5_452
11 pkt.
7
Bluejohn_26
10 pkt.
8
Redox
9 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…