Opapatika 2007

Okazuje się, że kilku wybrańców po śmierci powraca do życia jako obdarzeni niezwykłymi mocami nadludzie zwani Opapatika. Niestety zdeprawowani i przekonani o tym, że są nieśmiertelni stają się źli i wykorzystują swoje moce do własnych celów. Istnieje jednak tajemnicza organizacja, której członkowie zajmują się odnajdywaniem i… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Somchai Kemglad
jako Jirat
Shahkrit Yamnarm
jako Paison
Leo Putt
jako Taesit
Athip Nana
jako Ramil
Ray MacDonald
jako Aroot

Fabuła

Okazuje się, że kilku wybrańców po śmierci powraca do życia jako obdarzeni niezwykłymi mocami nadludzie zwani Opapatika. Niestety zdeprawowani i przekonani o tym, że są nieśmiertelni stają się źli i wykorzystują swoje moce do własnych celów. Istnieje jednak tajemnicza organizacja, której członkowie zajmują się odnajdywaniem i zabijaniem Opapatikas. Teraz nadszedł czas na konfrontacje tych dwóch sił. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Fantasy
Słowa kluczowe
żołnierz, nadprzyrodzona moc, superczłowiek

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Tajlandia
Inne tytuły
Demon Warriors (USA) (tytuł DVD)

Recenzje

Kolejny tajlandzki film, gdzie dostajemy dużo akcji i zero fabuły. 5
  • 2009-12-13
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Kolejny tajlandzki horror jaki miałem okazję obejrzeć. Przyznam, że spodziewałem się po kilku poprzednich dostać dobry, mroczny film o bardzo ciekawej fabule. Niestety, tym razem forma przerosła treść. Opapatikę traktować należy bowiem w dwóch kategoriach.

Z jednej strony mamy tu bowiem bardzo dobre bijatyki, zarówno w wykonaniu nadludzi dysponujących różnorodnymi mocami, jak i całych oddziałów komandosów próbujących powstrzymać Opapatików. Trup ściele się gęsto, układy walk są zrobione naprawdę przyzwoicie, a moce każdego wybranego dobrane ciekawie i różnorodnie. Ta warstwa prezentuje się naprawdę fajnie, widowiskowo, dorównując amerykańskim hitom kinowym.

Na plus zaliczam również efekty specjalne. Zrobione, co prawda, nie tak widowiskowo, ale dobrze dopełniają całość. Wszystko wygląda realistycznie, zwłaszcza nadzwyczajne umiejętności bohaterów.

Z drugiej strony film ma wiele dziur i niedociągnięć w fabule. Właściwie poza scenami walki pozostałe sceny są nieprzemyślane i po prostu nudne. Sama fabuła jest bardzo pokrętna, przyjaciele z niewyjaśnionych przyczyn stają się wrogami, kilkuosobowy oddział komandosów nagle zmienia się w znacznie liczniejszy. Przekłamania widać już na samym początku, gdzie dowiadujemy się o czterech nadludziach, a dalej okazuje się, że jest ich pięciu. Najgorsze są jednak sceny pogoni, gdzie pomimo tysięcy kul nie udaje się trafić ściganego, a ten zabiwszy tuziny wrogów zostaje złapany, po czym uwalnia się i ucieka.

Podsumowując, film jest kolejnym średniakiem, który spokojnie można sobie darować. Jeśli jednak zdecydujemy się na jego obejrzenie to warto zobaczyć same sceny walk a pominąć wszystko inne. Na pewno nic na tym nie stracimy.

0 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

i_darek1x 2009-09-28

Opis & … – Opapatika to specjalna moc, dzięki której człowiek może stać się prawie całkowicie niezwyciężony. Przypisana jest ona wybranym jednostkom i ginie wraz z nimi. W filmie spotykamy grupę pięciu osób, które obdarzone są tajemniczą siłą, i które postanawiają wykorzystać daną im moc do osiągnięcia wspólnego celu.

Współtworzą