Tylko mnie kochaj 2006

Michał, współwłaściciel firmy architektonicznej prowadzi poukładane, wygodne i pozbawione większych emocji życie. Pozostaje w luźnym związku z Agatą - współwłaścicielką firmy, jednak to związek ciągnięty z wygody ... i dla wygody. Pewnego dnia do mieszkania Michała puka siedmioletnia dziewczynka, Michalina. Życie Michała staje… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Maciej Zakościelny
jako Michał
Agnieszka Dygant
jako Agata, wspólniczka Michała
Julia Wróblewska
jako Michalina
Grażyna Szapołowska
jako Matka Julii
Jan Frycz
jako Prezes
Marcin Bosak
jako Antoni, "asystent" prezesa
Dominika Kluźniak
jako Łucja, współpracowniczka Michała
Tomasz Karolak
jako Ludwik, współpracownik Michała
Przemysław Sadowski
jako Czesław, oficer policji
Danuta Stenka
jako Judyta

Fabuła

Michał, współwłaściciel firmy architektonicznej prowadzi poukładane, wygodne i pozbawione większych emocji życie. Pozostaje w luźnym związku z Agatą - współwłaścicielką firmy, jednak to związek ciągnięty z wygody ... i dla wygody. Pewnego dnia do mieszkania Michała puka siedmioletnia dziewczynka, Michalina. Życie Michała staje na głowie - nie tylko z powodu Michaliny... Nie jest to jedyna osoba, która wkrada się do jego serca... Anonimowy

Gatunek
Komedia, Romans

Szczegóły

Premiera
2006-01-20 (kino), 2006-01-20 (świat), 2006-08-17 (dvd)
Dystrybutor
Studio Interfilm
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Just Love Me (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
93 minut
Budżet
3 500 000 PLN

Recenzje

Dlaczego nie? 4
  • 2006-12-21
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Idąc do kina na komedię zwykle liczymy na to, że będziemy się dobrze bawić, nie wymagając od scenariusza ani głębi intelektualnej, ani nadzwyczajnej staranności w logicznym powiązaniu kolejnych wątków filmu. Może być absurdalnie, byle śmieszyło. Gorzej, jeśli nie śmieszy. Wtedy mniej cierpliwy widz zaczyna marudzić, że chce do domu.

Jest ona, Julia i jest on, tym razem nie Romeo. Ładnie nakręcona, romantyczna historia miłosna z happy endem, dlatego tym razem nie w Weronie, lecz w Warszawie. Osadzona w miłym dla zmysłów, luksusowym świecie pięknych, młodych, zdolnych i bogatych. I co więcej - zakochujących się na zawołanie, z wzajemnością. Nikt im nie stoi na przeszkodzie do szczęścia. I do tego jest jeszcze dziecko. Rozkoszne, jak zwierzątko futerkowe. Nic, tylko głaskać. Niezawodnie zdobędzie sympatię widowni, niezależnie od tego, co powie i co zrobi. Kto tego nie kupi?

Odnośnie scenariusza nie mam większych zastrzeżeń... jak na komedię romantyczną. Jego podstawową zaletą jest prostota pomysłu – od początku wszystko jest łatwe do zrozumienia i przewidzenia. Wystarczyłoby usiąść rozpartym w fotelu i leniwie śledzić akcję. I tutaj zaczyna się moje narzekanie. Prawdę mówiąc po Ryszardzie Zatorskim spodziewałam się filmu bardziej zabawnego, mając w pamięci jego Seksmisję i Vabank. I gdyby tak było, przełknęłabym bez fochów inne niedociągnięcia, które narzucały się mojej uwadze wyłącznie z tego powodu, że się nudziłam.

Nie winię za brak efektu aktorów. Robili, co mogli, by przydać temu obrazowi rumieńców. Nie należy od nich oczekiwać cudów, przy tak miałkich dialogach, gdzie jedyną śmieszną kwestią humoru sytuacyjnego było: "no, to - czym chata bogata". Charakterystyka postaci filmowych jest interesująca, jednak scenarzysta nie potrafił wykorzystać tego potencjału w zbudowaniu ciekawszych relacji między nimi.

Pustkę filmowej narracji wypełniono gdzie tylko możliwe dość nachalną muzyką z natrętnym tematem przewodnim, bez której film moim zdaniem zapadłby się w niebyt. Po raz pierwszy od dłuższego czasu spotykam taki nierozerwalny twór, gdzie film nie istnieje bez ścieżki dźwiękowej, a ona nie istnieje bez filmu. W tym przypadku muzyka wychodzi z tej symbiozy obronną ręką, bo takie ma zadanie, by tworzyła z filmem całość, ale fakt, iż film podpiera swoją egzystencję muzyką świadczy o jego słabości.

Całość projektu ratują zdjęcia, które w kontekście tego filmu i na tle krajowych produkcji można by uznać za niezłe, choć w filmie mającym pretensje do sztuki przepadłyby niechybnie. Przy ujęciach ogólnego planu obronią się samym tematem wielkiego, dobrze oświetlonego miasta, ale zbliżenia są pozbawione wyraźnego sensu, rozwlekle montowane i zbyt luźno kadrowane, tak jakby operator nie bardzo wiedział, do czego służy szeroki ekran.

Mogło być lepiej, śmieszniej, sprawniej, ciekawiej i bardziej dynamicznie. A jest przeciętnie. Można jednak zobaczyć, nie straszy.

3 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Od podszewki — Magiczne chwile... w windzie Jednym z ważniejszych miejsc akcji w Tylko mnie kochaj będą... windy. To w nich bohaterowie komedii będą się zakochiwać i kłócić, w biegu ubijać kolejne interesy i - w drodze między piętrami - zwierzać się z ukrytych pragnień... Wiadomo już, że to właśnie w windzie Michał po raz pierwszy zobaczy Julię: śliczną panią architekt, która... zobacz więcej

Komentarze 13

YanYool99 2016-07-03 5

Głupiutki i pełen autoironii. Tylko wielki dystans jaki ten film ma do siebie, sprawia że da się go oglądać.

Maciek_Przybyszewski 2010-12-23 7

Drugi po "Nigdy w życiu" – Oglądałem ten film zaraz po premierze, coś koło Walentynek i powiem, że do dziś gdy, któraś ze stacji TV go emituje to chętnie do niego wracam. Naprawdę miło się go ogląda. Dla mnie to druga po "Nigdy w życiu" druga najlepsza polska komedia romantyczna ostatniego dziesięciolecia.

Do tego urocza Julia Wróblewska, w której widz zakochuje się od razu.

twenty 2009-07-17 6

Może być – Jak na polską komedie romantyczną to nawet spoko.
Tak jak większość dam chyba 7.

Solarie twenty 2009-07-17 7

Zgadzam się :P Może trochę przereklamowana, ale wciąż niezła.

master602 2009-01-15 7

7//10 – dobra komedyjka da się obejrzeć polecam

Edith 2009-01-05 7

7/10 – Jak na polską komedię romantyczną całkiem sympatyczny filmik. Ciekawy. Polecam jak najbardziej.

Jankes Edith 2009-10-12 8

Przychylam się do poprzedniczki, fajna komedia romantyczna. Mała zagrała bardzo fajną postać. Polecam.

Współtworzą