Dróżnik 2003

The Station Agent

Samotnik Fin to karzeł zafascynowany wszystkim, co jest związane z kolejnictwem - pociągami, torami i dworcami. Po śmierci właściciela sklepu z kolejkami dla dzieci - swego szefa - dziedziczy po nim małą, opuszczoną stację w zachodnim New Jersey. Miasteczko Newfoundland to dziura tak zapadła, że przyjazd Fina , ku jego… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Peter Dinklage
jako Finbar McBride
Paul Benjamin
jako Henry Styles
Jase Blankfort
jako Klient w sklepie
Paula Garcés
jako Kasjer
Josh Pais
jako Carl
Richard Kind
jako Louis Tiboni
Bobby Cannavale
jako Joe Oramas
Patricia Clarkson
jako Olivia Harris
Lynn Cohen
jako Patty
Raven Goodwin
jako Cleo
Marla Sucharetza
jako Janice
Michelle Williams
jako Emily

Fabuła

Samotnik Fin to karzeł zafascynowany wszystkim, co jest związane z kolejnictwem - pociągami, torami i dworcami. Po śmierci właściciela sklepu z kolejkami dla dzieci - swego szefa - dziedziczy po nim małą, opuszczoną stację w zachodnim New Jersey. Miasteczko Newfoundland to dziura tak zapadła, że przyjazd Fina , ku jego przerażeniu, staje się ogromnym wydarzeniem dla jego mieszkańców. Nowy nabytek miał być dla niego oazą spokoju, pustelnią, o której zawsze marzył. Tymczasem, przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z równie jak on samotną malarką Olivią, oraz rozwrzeszczanym, spragnionym towarzystwa sprzedawcą hot-dogów – Joe. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Komedia
Słowa kluczowe
kawa, przyjaźń, śmierć, samotność zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-03-19 (kino), 2003-01-26 (świat), 2004-09-23 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Station Manager (tytuł niezdefiniowany)
Czas trwania
88 minut
Budżet
500 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

bizarre 2016-09-07 6

Całkiem przyjemny film, ale w gruncie rzeczy nie ma nic konkretnego do powiedzenia. Nie nudzi się, ale też nie porywa. Bez Dinklage’a "Dróżnik" nie miałby racji bytu, bo poza jego postacią to totalnie randomowa obyczajówka. Ale też gdyby nie "Dróżnik", to Dinklage nie wypłynąłby na szersze wody, bo w tym filmie pokazuje swój talent. Zabrakło mi jakiejś puenty na końcu, ale wpisuje się to w ogólny obraz filmu.

6/10

mee_ae 2009-08-12 7

Dobry… – The Station Agent ogląda się z zaciekawieniem, chociaż zbyt dużo się w nim nie dzieje. Ogląda się go za to co porusza, dzięki dobrze stworzonym postaciom, zwłaszcza trójce głównych bohaterów. Historia jest ciekawa, o przyjaźni, samotności oraz postrzeganiu przez nas innych ludzi. Niektóre sceny, poruszają, a inne wywołują uśmiech na twarzy (np. powrót Finbara do domu z zakupami :D ). Podsumowując, według mnie film jest dobry. 7.2/10.

justangel mee_ae 2009-10-22 7

Również jestem pod wrażeniem tego filmu i szczerze bałam się go oglądać, gdyż obawiałam się nudy. A tu proszę: miłe zaskoczenie. Niby niewiele się w tym filmie dzieje, ale dzięki temu obraz, który wzbudza w nas uczucie spokoju (a przynajmniej tak było ze mną). Polecam wszystkim, dla których akcja nie jest podstawowym atutem filmów:)

Współtworzą