Amistad

7,6
Amistad jest nazwą statku transportującego niewolników do Nowego Świata w 1839 roku. Pasażerami są Afrykańczycy, którzy zostali uprowadzenia i zakuci w kajdany w ładowni statku. Podczas morskiej podróży przez Atlantyk, Cinque, który uprzednio był wodzem w afrykańskim plemieniu prowokuje bunt i wspólnie z innymi przejmują kontrolę nad statkiem. Kontynuują rejs w nadziei, że znajdą pomoc kiedy trafią na ląd. Zamiast tego, gdy osiągają wybrzeże Stanów Zjednoczonych zostają uwięzieni jako zbiegli niewolnicy. Nie znają angielskiego i wydaje się, że ich los jest przesądzony za zamordowanie swoich oprawców, kiedy prawnik o abolicjonistycznych przekonaniach decyduje się zając ich sprawą, argumentując, że są wolnymi obywatelami innego państwa, a nie niewolnikami. Sprawa w rezultacie opiera się o Sąd Najwyższy, gdzie John Quincy Adams wygłasza imponującą i elokwentną mowę obrończą prowadzącą do uwolnienia aresztantów.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Steven Spielberg
8,4
Luis Rosario Albert
(asystent)
Sean Hobin
(asystent)
Eric Jones
(asystent)
Vicente Juarbe
(asystent)
Sergio Mimica-Gezzan
(asystent)
Tito Rosario
(asystent)
Denis L. Stewart
(asystent)
Scenariusz Ocena
David Franzoni
Producenci Ocena
Debbie Allen
producent
Steven Spielberg
producent
8,4
Colin Wilson
producent
Laurie MacDonald
producent wykonawczy
5,0
Walter F. Parkes
producent wykonawczy
Bonnie Curtis
współproducent
Paul Deason
współproducent
Tim Shriver
współproducent
Bob Cooper
współproducent wykonawczy
Paul Deason
kierownik produkcji
Nannette Rosa-Collazo
kierownik produkcji
Angela Heald
nadzorca produkcji
Erica Frauman
nadzorca postprodukcji
Ines Mongil-Echandi
koordynator produkcji
Margaret J. Orlando
koordynator produkcji (asystent)
Christina Rollo
koordynator produkcji (asystent)
Kimberly Verros
koordynator produkcji (asystent)
Aktorzy Ocena
Morgan Freeman
Theodore Joadson
8,5
Nigel Hawthorne
Martin Van Buren
Anthony Hopkins
John Quincy Adams
8,9
Djimon Hounsou
Cinque
7,4
Matthew McConaughey
Roger Sherman Baldwin
7,9
David Paymer
John Forsyth, sekretarz
7,0
Pete Postlethwaite
Holabird
7,4
Stellan Skarsgård
Tappan
7,6
Razaaq Adoti
Yamba
5,0
Abu Bakaar Fofanah
Fala
Anna Paquin
Królowa Izabella II
7,1
Tomas Milian
Calderon
Chiwetel Ejiofor
Covey, chorąży
7,2
Derrick N. Ashong
Buakei
Geno Silva
Ruiz
John Ortiz
Montes
7,0
Ralph Brown
Por. Gedney
7,0
Darren E. Burrows
Por. Meade
Allan Rich
Sędzia Juttson
Paul Guilfoyle
Prawnik
Peter Firth
Kpt. Fitzgerald
Xander Berkeley
Hammond
Jeremy Northam
Sędzia Coglin
7,1
Arliss Howard
John C. Calhoun
7,0
Willie Amakye
Folowa, murzyński niewolnik na Amistadzie
Luc Assogba
Gbatui, murzyński niewolnik na Amistadzie
Mariah Campbell
Masery, murzyński niewolnik na Amistadzie
Habib Conteh
Bai, murzyński niewolnik na Amistadzie
Stephen Conteh
Morlai, murzyński niewolnik na Amistadzie
Monguehy Fanzy
Fabanna, murzyński niewolnik na Amistadzie
Jimmy Fotso
Kwong, murzyński niewolnik na Amistadzie
Adekunle Ilori
Kahei, murzyński niewolnik na Amistadzie
Sheriff Kargbo
Almamy, murzyński niewolnik na Amistadzie
Saye Lah
Kessebe, murzyński niewolnik na Amistadzie
Sylvestre Massaquoi
Santigiie, murzyński niewolnik na Amistadzie
Samson Odede
Kpona, murzyński niewolnik na Amistadzie
Chike Okpala
Sorie, murzyński niewolnik na Amistadzie
Willie Onafesso
Jina, murzyński niewolnik na Amistadzie
Samuel Pieh
Suuleh, murzyński niewolnik na Amistadzie
Lansana Sawi
Morlu, murzyński niewolnik na Amistadzie
Abu Sidique
Tsukama, murzyński niewolnik na Amistadzie
El Hadj Malik Sow
Golabu, murzyński niewolnik na Amistadzie
Lamine Thiam
Mahmud, murzyński niewolnik na Amistadzie
Austin Pendleton
Prof. Gibbs
6,0
Daniel von Bargen
Pendleton, naczelnik więzienia
Rusty Schwimmer
Pani Pendleton
6,0
Pedro Armendáriz Jr.
Gen. Espatero
6,0
Frank T. Wells
Krzykacz
Michael Massee
Strażnik więzienny
7,0
Roy Cooper
Pickney
Jake Weber
Pan Wright
7,5
Victor Rivers
Kpt. Ferrar
Joseph Kosseh
Birmaja
Steve Passewe
Teść Cinque
Sherly Acosta Williams
Żona Cinque
Matt Sarles
Młody doradca
George Gerdes
Egzekutor sądowy
Gerald R. Molen
Sędzia pokoju
Kevin J. O'Connor
Misjonarz
7,0
Robert Walsh
Gwardzista
Sean McGuirk
Goniec
Tony Owen
Rolnik
William Young
Przedsiębiorca
Michael Riley
Brytyjski oficer
León Singer
Don Pablo
Castulo Guerra
Hiszpański ksiądz
Harry Groener
Kapitan statku "Tecora"
6,0
Hawthorne James
Kreolski kucharz
Ingrid Walters
Kobieta z dzieckiem wyrzucona za burtę
Harry A. Blackmun
Joseph Story, członek sądu najwyższego
Curtis Shields
Bassie, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Carlos Spivey
Chike, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Charles Udoma
Kessebe, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Andrew L. Josiah
Tamba, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Tony Onafesso
Baa, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Peter Mansaray
Kapr, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Clarence Mobley
Kenei, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Brian Macon
Yauai, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Edward Appiah
Followolo, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Denver Dowridge
Kpau, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
5,0
Paul Mwakutuya
Sessi, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Rory Burton
Vakina, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Samuel Orekhio
Fawni, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Omo Lara Tosin
Kula, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Ransford Thomas
Alkali, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Juliette Darko
Teme, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Isaac Mayanja
Sanpha, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Charlean Isata Bangalie
Margru, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Roosevelt Flenoury
Njaooni, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
M.S. Kaleiwo
Kaleiwo, murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Tesfay Yohannes
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
George Kamara
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Abdul-Fatai Balogun
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Yaya Sissoko
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Amadou Traore
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Marlon Francis
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Bundu Kamara
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
James Moses
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Daniel Reid
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Seydou Coulibaly
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Lawal Tajudeen
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Lester Mombelly
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Ibrahim Sesay
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Jeremy Shelton
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Andrew Shoemo
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Prince Coke
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Ahmed Bangura
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Bernard Singleton
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Desere Mondon
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
Baboucar Jobe
Murzyński niewolnik na pokładzie statku "Amistad"
John D. Bair
Senator (niewymieniony w czołówce)
Paul Berlier
Sierżant na warcie (niewymieniony w czołówce)
Eric Bruno Borgman
Członek pierwszej ławy przysięgłych (niewymieniony w czołówce)
KimStacy Carter
Niewolnik na statku "Tecora" (niewymieniony w czołówce)
Alex Daunis
Urzędnik sądu najwyższego (niewymieniony w czołówce)
Nino Del Padre
Świadek w sądzie (niewymieniony w czołówce)
Johnny Egan
Sędzia Coglin (głos) (niewymieniony w czołówce)
Lawrence Gaughan
Hiszpan (niewymieniony w czołówce)
Morgan Hobart
Widz w sali sądowej (niewymieniony w czołówce)
Tommy Lynch
Handlarz niewolników (niewymieniony w czołówce)
Vincent Lynne-O'Brien
Właściciel plantacji (sceny usunięte) (niewymieniony w czołówce)
Luis Muñoz
Hiszpan pilnujący niewolników (niewymieniony w czołówce)
Ungenita Prevost
Niewolnica na statku "Tecora" (niewymieniony w czołówce)
Glendon Rich
Abolicjonista / Niewolnik (niewymieniony w czołówce)
Kevin M. Simon
Abolicjonista (niewymieniony w czołówce)
John H. Tobin
Reporter w sądzie najwyższym (niewymieniony w czołówce)
6,0
Zdjęcia Ocena
Janusz Kamiński
(kierownik zdjęć)
9,5
Jim Kwiatkowski
(główna pomoc techniczna)
7,0
Andrew Barczewski
(pomoc techniczna)
Eric Boyle
(pomoc techniczna)
Arnold F. Brown
(pomoc techniczna)
Tony Campenni
(pomoc techniczna)
Jake Cerrone
(pomoc techniczna)
Douglas Henri
(pomoc techniczna)
Brent L. Jones
(pomoc techniczna)
Michael Kowal
(pomoc techniczna)
Dave 'Lash' LaRue
(pomoc techniczna)
Tim Driscoll
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
Mauro Fiore
(kierownik zdjęć) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
David Larue
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
William Trautvetter
(druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
Kompozytorzy Ocena
John Williams
8,1
Kostiumy Ocena
Ruth E. Carter
Yolanda Carter
Ana Cayere
Robert Chase
Beau Desmond
Daniel Dirks
Luz Margarita Fonseca
Danielle Hollowell
Perri Kimono
Lisa Lesniak
Cassy McEvoy
Margaret Palmer
Laura Sewrey
Gladyris Silva
Mari Socorro Pérez
Dawn Testa
Sandra Varela
Frank L. Fleming
(asystent)
Sandra Hernandez
(asystent)
Sue Moore
(nadzorca kostiumów)
Bridgitte Ferry
(niewymieniony w czołówce)
Marilyn Salvatore
(garderoba) (niewymieniony w czołówce)
Montaż Ocena
Michael Kahn
9,0
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
Richard Byard
(asystent)
8,0
Patrick Crane
(asystent)
Michael Trent
(asystent)
7,0
Steven W. Bauerfeind
(praktykant)
Muzyka Ocena
Charakteryzacja Ocena
Ve Neill
nadzorca charakteryzacji
Bill Corso
nadzorca charakteryzacji (asystent)
7,0
Christine Beveridge
charakteryzator osobisty
Michael Hancock
charakteryzator osobisty
Del Acevedo
charakteryzator
John Blake
charakteryzator
John Caglione Jr.
charakteryzator
Kelly Gleason
charakteryzator
Paula Kelly
charakteryzator
Robert Laden
charakteryzator
Judy Murdock
charakteryzator
Joseph Michael Regina
charakteryzator
Richard Snell
charakteryzator
John Sobeck
charakteryzator
Perri Sorel
charakteryzator
Laini Thompson
charakteryzator
Robert L. Stevenson
główny stylista
Deena Adair
fryzjer osobisty
Christine Beveridge
fryzjer osobisty
Mary Cooke
fryzjer
Carla Joi
fryzjer
Erma Kent
fryzjer
Victoria M. Porter
fryzjer
Gerald Riley
fryzjer
Steven R. Soussanna
fryzjer
Linda Stevenson-Khan
fryzjer
Alicia M. Tripi
fryzjer
Julia L. Walker
fryzjer
Scott Patton
efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce)
Brian Penikas
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
Rob Hinderstein
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
Selina Jayne
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
Scenografia Ocena
Rick Carter
scenograf
Christopher Burian-Mohr
dyrektor artystyczny
7,0
Tony Fanning
dyrektor artystyczny
William James Teegarden
dyrektor artystyczny
Rosemary Brandenburg
dekorator wnętrz
John Berger
dyrektor artystyczny (asystent)
Hugh Landwehr
dyrektor artystyczny (asystent)
Nicholas Lundy
dyrektor artystyczny (asystent)
Lauren E. Polizzi
dyrektor artystyczny (asystent)
Paul Sonski
dyrektor artystyczny (asystent)
Susan Benjamin
dekorator wnętrz (asystent)
Jessica Lanier
dekorator wnętrz (asystent)
Zina Torres
dekorator wnętrz (asystent)
Ray Fisher
główny konstruktor dekoracji
Mark Woods
główny konstruktor dekoracji
Nelson Bush
konstruktor dekoracji
Chris Pascuzzo
konstruktor dekoracji
Kevin Conlin
główny architekt
Eric Matheson
główny architekt
Donald Redoglia
główny architekt
Brian Walker
główny architekt
Ian Young
główny architekt
Hank Mayo
scenopis obrazkowy
James Oxford
ilustrator
Jerry Moss
główny rekwizytor
Andrew Petrotta
główny rekwizytor (asystent)
Tom Walden
rekwizytor
Arthur A. Wood III
rekwizytor
Maura Moss
rekwizytor (asystent)
Nancy Deren
projektant wnętrz
Pamela Klamer
projektant wnętrz
Patricia Klawonn
projektant wnętrz
George Lee
projektant wnętrz
Easton Smith
projektant wnętrz
Carl Sprague
projektant wnętrz
Suzan Wexler
projektant wnętrz
Kevin Sciotto
malarz (niewymieniony w czołówce)
Tyris Smith
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
Suzy Zarate
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
Evan Campbell
rzeźbiarz (niewymieniony w czołówce)
Chris Simmons
modelarz (niewymieniony w czołówce)
Michael Deak
lalkarz (niewymieniony w czołówce)
Michael E. Allegretto
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Jonathan Askew
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Paul W. Gorfine
malarz (niewymieniony w czołówce)
Sean Hargreaves
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
Timothy Joliat
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
Warren Manser
ilustrator (niewymieniony w czołówce)
Georgie Miranda
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Giovanni Rodriguez
malarz (niewymieniony w czołówce)
William C. Salter
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Dźwięk Ocena
Anna Behlmer
mikser ponownego nagrania
Shawn Murphy
mikser ponownego nagrania
Andy Nelson
mikser ponownego nagrania
Charles L. Campbell
nadzorujący montaż dźwięku
Louis L. Edemann
nadzorujący montaż dźwięku
Jeff Clark
montaż dźwięku
Ronald Eng
montaż dźwięku
Ed Fassl
montaż dźwięku
Richard C. Franklin
montaż dźwięku
Leonard T. Geschke
montaż dźwięku
Doug Jackson
montaż dźwięku
Gary Krivacek
montaż dźwięku
Chuck Neely
montaż dźwięku
Howard Neiman
montaż dźwięku
Bruce Richardson
montaż dźwięku
Jerry Edemann
montaż dźwięku (asystent)
Ken Miller
montaż dźwięku (asystent)
Hilda Hodges
imitator dźwięku
John Roesch
imitator dźwięku
Tom Newbon
technik dźwięku
Bob Weitz
technik dźwięku
Larry Singer
nadzorca postsynchronu
Dean Drabin
mikser postsynchronu
Denise Whiting
montaż postsynchronu
Cary Stratton
operator postsynchronu
Mary Jo Lang
mikser imitacji
Carolyn Tapp
operator imitacji
Kenneth Wannberg
montaż muzyki
8,0
Kelly Mahan-Jaramillo
montaż muzyki (asystent)
Paul Coogan
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
Efekty specjalne Ocena
Jeff Frink
nadzorca efektów specjalnych
Tom Ryba
nadzorca efektów specjalnych
8,0
Ed Ricci
efekty specjalne
Rafael Pérez
efekty specjalne (asystent)
Craig Tex Barnett
technik (niewymieniony w czołówce)
7,0
Everett Byrom III
technik (niewymieniony w czołówce)
Matt McDonnell
technik (niewymieniony w czołówce)
8,0
Chris L. Ward
technik (niewymieniony w czołówce)
7,0
Pozostała Ekipa Ocena
Victoria Thomas
dobór obsady
Priscilla John
dobór obsady
Kim Coleman
dobór obsady (asystent)
Terrence Harris
dodatkowy dobór obsady
José Jiménez
dodatkowy dobór obsady
Tere Lopez
dodatkowy dobór obsady
Jeanne McCarthy
dodatkowy dobór obsady
Winsome Sinclair
dodatkowy dobór obsady
Shane Barach
dodatkowy dobór obsady (asystent)
Renton Kirk
dodatkowy dobór obsady (asystent)
Scott Farrar
nadzorca efektów wizualnych
7,0
Denise Ream
producent efektów wizualnych
Erik Mattson
nadzorca grafiki komputerowej
Jon Alexander
efekty cyfrowe
Tami Carter
efekty cyfrowe
Jodie Maier
efekty cyfrowe
James Doherty
modelarz cyfrowy
Craig Lyn
modelarz cyfrowy
M. James Arnett
koordynator kaskaderów
Alan Oliney
koordynator kaskaderów
Pat Romano
koordynator kaskaderów (asystent)
Robert Apisa
kaskader
Seth Arnett
kaskader
Denise Barker
kaskader
Eric Chambers
kaskader
Lisa Davis
kaskader
Richard L. Duran
kaskader
John Escobar
kaskader
Mary Fallick
kaskader
Frank Ferrara
kaskader
Kevin L. Jackson
kaskader
Henry Kingi
kaskader
Irving E. Lewis
kaskader
David Noble
kaskader
Jimmy Ortega
kaskader
6,0
Sharon Schaffer
kaskader
Mark Stefanich
kaskader
Alphonse Walter
kaskader
Ingrid Walters
kaskader
Terrence Walters
kaskader
William Washington
kaskader
David Williams
kaskader
Gene Williams
kaskader
Donna Wilson
kaskader
Keith Woulard
kaskader
Chuck Zito
kaskader
7,0
Mitch Dubin
operator kamery
Ron Goodman
operator kamery
Steven Meizler
operator kamery (asystent)
Juli Silver Taracido
operator kamery (asystent)
Mark Spath
operator kamery (asystent)
Andrew Cooper
fotosista
Larry J. Richardson
mistrz oświetlenia
David Devlin
oświetlenie
Karine Albano
elektryk
Carlos Bermudez
elektryk
Marek Bojsza
elektryk
Chris Culliton
elektryk
Roch Dutkowiak
elektryk
Tom Keenan
elektryk
Daniel Windels
elektryk
Bob Collins
dubler
Bill McAdams Jr.
dubler
Terrell O'Neal
dubler
Jim Slabacheski
dubler
Peggy Rosson
księgowy produkcji
Cheryl Gibson
księgowy (asystent)
Michael Swafford
księgowy (asystent)
Scott Watanabe
księgowy (asystent)
Paul 'Sled' Reynolds
treser zwierząt
Jared S. Eddo
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Toby Holguin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Randy Johnson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Jimmy Romano
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Gleanna Doyle
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
Gilley Grey
kaskader (niewymieniony w czołówce)
Cheli Clayton
operator kamery (asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
Jaime Costas
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Guy Holt
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Pedro Juan López
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Evan A. Nesbitt
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Jose Ponce
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Philip A. Reilly
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Scott Romsos
elektryk (niewymieniony w czołówce)
Chadwick Cohn
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
Christopher Gray
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
Theron Smith
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Więcej informacji

Proszę czekać…