Historyczny 1997

Przedstawiamy listę 34 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Titanic 8.0

Grupa "poszukiwaczy skarbów" pod wodzą Brocka Lovetta przeszukuje wrak "Titanica" spoczywający na dnie Atlantyku u wybrzeży Kanady. Brock obsesyjnie szuka bezcennego diamentu zwanego "Sercem oceanu". W kasie pancernej podniesionej z dna morza nie ma diamentu, jest rysunek przedstawiający młodą dziewczynę z "Sercem oceanu" na szyi. Program o odkryciu ogląda sędziwa Rose Calvert, która w dziewczynie ukazanej na rysunku rozpoznaje siebie i kontaktuje się telefonicznie z Brockiem. Tak rozpoczyna się opowieść o wielkiej miłości i nieuchronnej katastrofie.

Amistad 7.7

Oparty na prawdziwej historii film jest kroniką przedstawiającą niewarygodną wyprawę grupy uwięzionych na statku La Amistad afrykańskich niewolników, którzy po przejęciu kontroli nad statkiem podejmuja próbę powrotu do swej ukochanej ojczyzny. Jednak, gdy statek zostaje przechwycony, pojmani więźniowie trafiają do Stanów Zjednoczonych, gdzie zostają oskarżeni o morderstwo i osadzeni w więzieniu w oczekiwaniu na swoje przeznaczenie.

Cztery dni we wrześniu 6.0

Pod koniec lat 60. dziennikarz Fernando i jego przyjaciel Cesare przyłączają się do grupy terrorystycznej MR8, aby walczyć z brazylijską dyktaturą. Cesare zostaje jednak ranny. Drugi z naszych bohaterów postanawia zatem samodzielnie porwać amerykańskiego ambasadora w Brazylii i dokonać wymiany w zamian za zwolnienie 15 więźniów politycznych...


Ninja Resurrection - Krwawa zemsta 7.0

Wojownik Ninja, Jubei, wspiera japoński rząd podczas akcji uwalniania pewnej wioski od sekty religijnej. Udaje mu się zabić i poskromić domniemanego Jezusa. Tym niemniej, ledwie ów wyzionie ducha, powraca do życia jako ucieleśnienie Szatana. Zapowiada się krwawa walka, której kres położyć może tylko rozsądny Jubei.

The Arrow 7.0

Historia kanadyjskiego projektu myśliwca, który okazał się lepszy od jakiejkolwiek innej konstrukcji ale przegrał z rządowymi układami.

Ucieczka

Historia rozgrywa się na Węgrzech, w 1950 roku. Główny bohater, Gyula Monar, zostaje wyprowadzony z zabawy przez tajniaków. Wkrótce zostaje oskarżony o działalność wywrotową i trafia do tajnego obozu pracy przymusowej w Recsku. Tam pracuje jako elektryk, ale za próbę ucieczki zostaje wysłany do pracy w kamieniołomach. Mimo to Gyula, wraz z innymi więźniami, nie rezygnuje z planów ucieczki...

Pirate Tales

Film dokumentalny przedstawiający wyczyny najbardziej znanych piratów, między innymi: Francisa Drake'a, Henry'ego Morgana, Williama Kidda, Czarnobrodego, Grace O'Malley, Williama Dampiera, Samuela Bellamy'ego, Bartholomewa Robertsa, Anne Bonny, Mary Read i Jacka Rackama.

Stary

Akcja dzieje się podczas wielkiej powodzi w 1927 roku. Ona to ciężarna kobieta, która ocalała, schroniwszy się na drzewie. On jest jej wybawicielem, jednym z więźniów uczestniczących przymusowo w akcji ratowniczej. Widzimy, jak w prymitywnej łódce, na ogromnym niczym ocean rozlewisku, już we trójkę (po urodzeniu przez bohaterkę synka) walczą o przetrwanie.

Sprawiedliwość Sharpe'a 6.0

Waterloo Sharpe'a 7.3

Słowa kluczowe