Historyczny 1997

Przedstawiamy listę 35 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1997 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Titanic 7.7

Rozpoczynający się autentycznymi zdjęciami z pierwszego wyjścia Titanica w swój dziewiczy rejs, film przedstawia zdarzenia tragicznej nocy widziane oczyma Rose, młodej kobiety która przeżyła katastrofę. Obecnie jako stulatka, opowiada ona swoją historię grupie poszukującej zaginionego klejnotu, opisuje obowiązki, miłość oraz tragedię tamtej nocy.

Ninja Resurrection - Krwawa zemsta 7.0

Wojownik Ninja, Jubei, wspiera japoński rząd podczas akcji uwalniania pewnej wioski od sekty religijnej. Udaje mu się zabić i poskromić domniemanego Jezusa. Tym niemniej, ledwie ów wyzionie ducha, powraca do życia jako ucieleśnienie Szatana. Zapowiada się krwawa walka, której kres położyć może tylko rozsądny Jubei.

Cztery dni we wrześniu 6.0

Pod koniec lat 60. dziennikarz Fernando i jego przyjaciel Cesare przyłączają się do grupy terrorystycznej MR8, aby walczyć z brazylijską dyktaturą. Cesare zostaje jednak ranny. Drugi z naszych bohaterów postanawia zatem samodzielnie porwać amerykańskiego ambasadora w Brazylii i dokonać wymiany w zamian za zwolnienie 15 więźniów politycznych...


The Arrow 7.0

Historia kanadyjskiego projektu myśliwca, który okazał się lepszy od jakiejkolwiek innej konstrukcji ale przegrał z rządowymi układami.

Ucieczka 10.0

Historia rozgrywa się na Węgrzech, w 1950 roku. Główny bohater, Gyula Monar, zostaje wyprowadzony z zabawy przez tajniaków. Wkrótce zostaje oskarżony o działalność wywrotową i trafia do tajnego obozu pracy przymusowej w Recsku. Tam pracuje jako elektryk, ale za próbę ucieczki zostaje wysłany do pracy w kamieniołomach. Mimo to Gyula, wraz z innymi więźniami, nie rezygnuje z planów ucieczki...

Amistad 7.7

Historia buntu niewolników na hiszpańskim statku "La Amistad". Po nieudanym powrocie do swojego kraju, zatrzymani przez amerykańską straż przybrzeżną, stają przed sądem. W ich obronie stają ludzie walczący z niewolnictwem.

Stary

Akcja dzieje się podczas wielkiej powodzi w 1927 roku. Ona to ciężarna kobieta, która ocalała, schroniwszy się na drzewie. On jest jej wybawicielem, jednym z więźniów uczestniczących przymusowo w akcji ratowniczej. Widzimy, jak w prymitywnej łódce, na ogromnym niczym ocean rozlewisku, już we trójkę (po urodzeniu przez bohaterkę synka) walczą o przetrwanie.

Pirate Tales

Film dokumentalny przedstawiający wyczyny najbardziej znanych piratów, między innymi: Francisa Drake'a, Henry'ego Morgana, Williama Kidda, Czarnobrodego, Grace O'Malley, Williama Dampiera, Samuela Bellamy'ego, Bartholomewa Robertsa, Anne Bonny, Mary Read i Jacka Rackama.

Waterloo Sharpe'a 7.8

Czarna kawaleria 6.7

Słowa kluczowe