Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Ian Madden
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Tommy Gormley
(asystent)
|
||
Lisa Jones
(asystent)
|
||
Mark Layton
(asystent)
|
||
Sarah Purser
(asystent)
|
||
Shekhar Kapur |
7,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Michael Hirst |
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Tim Bevan
producent
|
||
Eric Fellner
producent
|
||
Alison Owen
producent
|
||
Debra Hayward
współproducent
|
||
Liza Chasin
współproducent
|
||
Mary Richards
kierownik produkcji
|
||
Erica Bensly
kierownik produkcji
|
||
Laura Julian
kierownik produkcji
|
||
Michael Harm
kierownik produkcji
|
||
Christian McWilliams
kierownik produkcji
|
||
Michael Solinger
nadzorca postprodukcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Cate Blanchett
Elżbieta I
|
8,1
|
|
Geoffrey Rush
Sir Francis Walsingham
|
7,9
|
|
Christopher Eccleston
Książę Norfolk
|
7,1
|
|
Joseph Fiennes
Robert Dudley, hrabia Leicester
|
7,4
|
|
Richard Attenborough
Sir William Cecil
|
7,4
|
|
Fanny Ardant
Księżna Mary de Guise
|
||
Éric Cantona
Pan de Foix
|
8,0
|
|
Vincent Cassel
Duc D'anjou
|
7,5
|
|
Kathy Burke
Królowa Maria Tudor
|
4,0
|
|
Edward Hardwicke
Hr. Arundel
|
||
Emily Mortimer
Kat Ashley
|
6,8
|
|
John Gielgud
Papież
|
7,0
|
|
Liz Giles
Męczennica
|
||
Rod Culbertson
Przewodniczący Ridley
|
||
Paul Fox
Męczennik
|
||
Terence Rigby
Biskup Gardiner
|
||
Peter Stockbridge
Szambelan w pałacu
|
||
Amanda Ryan
Lettice Howard
|
||
Valerie Gale
Karzeł Mary
|
||
George Antoni
Philip II, król Hiszpanii
|
||
James Frain
Alvaro de la Quadra
|
||
Jamie Foreman
Hr. Sussex
|
||
Kelly Macdonald
Isabel Knollys
|
6,9
|
|
Wayne Sleep
Nauczyciel tańca
|
||
Sally Grey
Czekająca lady
|
||
Kate Loustau
Czekająca lady
|
||
Elika Gibbs
Czekająca lady
|
||
Sarah Owen
Czekająca lady
|
||
Lily Allen
Czekająca lady
|
6,0
|
|
Joe White
Kapitan wieży
|
||
Matt Andrews
Mężczyzna z Norfolku
|
||
Liam Foley
Mężczyzna z Norfolku
|
||
Lewis Jones
Ksiądz
|
||
Angus Deayton
Waad, kanclerz Eschequer
|
||
Kenny Doughty
Sir Thomas Elyot
|
||
Hayley Burroughs
Karzeł Elizabeth
|
||
Joseph O'Conor
Hrabia Derby
|
||
Brendan O'Hea
Lord William Howard
|
||
Edward Highmore
Lord Harewood
|
||
Daniel Moynihan
Biskup
|
||
Jeremy Hawk
Biskup
|
||
Donald Pelmear
Biskup
|
||
James Rowe
Biskup w piwnicy
|
||
Tim Bevan
Przystojniak
|
||
Charles Cartmell
Mężczyzna Dudley'a
|
||
Edward Purver
Mężczyzna Dudley'a
|
||
Daniel Craig
John Ballard
|
6,7
|
|
Vladimir Vega
Kardynał z Watykanu
|
||
Alfie Allen
Syn Arundel'a
|
6,7
|
|
Daisy Bevan
Córka Arundel'a
|
||
Jennifer Lewicki
Pokojówka Arundel'a
|
||
Viviane Horne
Żona Arundel'a
|
||
Nick Smallman
Mężczyzna Walsingham'a
|
||
Ben Mars
Królewski strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shekhar Kapur
Mężczyzna sztyletujący biskupa (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Jean-Pierre Léaud
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jocelyn Quivrin
Francuski strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matthew Rhys
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Simpson
Królewski strażnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Alan Stewart
(dodatkowy) (druga ekipa)
|
||
John Arnold
(główna pomoc techniczna)
|
||
Remi Adefarasin |
7,0
|
|
Kompozytorzy | Ocena | |
David Hirschfelder |
7,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Alexandra Byrne |
9,0
|
|
Dan Grace
(garderoba) (asystent)
|
||
Berenice Wright
(garderoba) (asystent)
|
||
Debbie Scott
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Anita Burger
fryzjer
|
||
Anita Burger
charakteryzator
|
||
Miranda Davidson
fryzjer
|
||
Miranda Davidson
charakteryzator
|
||
Karen Ferguson
fryzjer
|
||
Karen Ferguson
charakteryzator
|
||
Christine Greenwood
fryzjer
|
||
Christine Greenwood
charakteryzator
|
||
Susan Howard
efekty specjalne makijażu
|
||
Lisa Pickering
fryzjer
|
||
Lisa Pickering
charakteryzator
|
||
Ivana Primorac
fryzjer
|
||
Ivana Primorac
charakteryzator
|
||
Jenny Shircore
projektant fryzur
|
||
Jenny Shircore
projektant makijażu
|
||
Christine Whitney
fryzjer
|
||
Christine Whitney
charakteryzator
|
||
Lucy Willis
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
John Myhre
scenograf
|
||
Lucy Richardson
dyrektor artystyczny
|
||
Peter Howitt
dekorator wnętrz
|
||
Matthew Gray
projektant wnętrz
|
||
Andy Evans
główny architekt
|
||
David Balfour
główny rekwizytor
|
||
Temple Clark
scenopis obrazkowy
|
||
John Addison
stolarz
|
||
Joe Alley
stolarz
|
||
Darryl Carter
stolarz
|
||
Kelvin Cook
rekwizytor
|
||
Chris Corke
stolarz
|
||
Martin Day
stolarz
|
||
Fred Evans
rzeźbiarz
|
||
John Franklin
stolarz
|
||
Michael Gooch
stolarz
|
||
Gavin Gordon
stolarz
|
||
Fred Gunning
stolarz
|
||
Ralph Harrison
stolarz
|
||
Sarah Hauldren
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Poppy Luard
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Christopher Mansey
stolarz
|
||
Andrew Mash
stolarz
|
||
Alfred Pulis
stolarz
|
||
Jeff Reid
stolarz
|
||
Lee Reilly
stolarz
|
||
Roy Rodgers
rzeźbiarz
|
||
Bernard Ryan
stolarz
|
||
Barry Smalls
stolarz
|
||
Dean Smith
stolarz
|
||
Tony Snook
stolarz
|
||
Robert Wright
stolarz
|
||
Sophie Tarver
twórca rekwizytów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Mike Dowson
mikser ponownego nagrania
|
||
Mark Taylor
mikser ponownego nagrania
|
||
Mark Auguste
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Gerry Bates
mikrofoniarz
|
||
Tim Hands
montaż postsynchronu
|
||
David Stephenson
operator dźwięku
|
||
Derek Trigg
montaż imitacji
|
||
Ricky Butt
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Higham
montaż muzyki
|
6,0
|
|
Efekty specjalne | Ocena | |
George Gibbs
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
George Gibbs
koordynator efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Simone Ireland
dobór obsady
|
||
Vanessa Pereira
dobór obsady
|
||
Kate Dowd
dobór obsady
|
||
Terry Forrestal
koordynator kaskaderów
|
||
Steve Griffin
koordynator kaskaderów
|
||
Peter Chiang
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Stefan Lange
koordynator efektów wizualnych
|
||
Andy Bennett
kaskader
|
||
Richard Bradshaw
kaskader
|
6,0
|
|
Steve Caswell
kaskader
|
||
Simon Crane
kaskader
|
8,0
|
|
Gabe Cronnelly
kaskader
|
||
Danielle da Costa
kaskader
|
||
Ray De-Haan
kaskader
|
6,0
|
|
Neil Finnighan
kaskader
|
||
Nick Hobbs
kaskader
|
||
Sy Hollands
kaskader
|
||
Rowley Irlam
kaskader
|
6,0
|
|
Vincent Keane
kaskader
|
||
Derek Lea
kaskader
|
||
Tom Lucy
kaskader
|
||
Jo McLaren
kaskader
|
||
Peter Miles
kaskader
|
||
Dominic Precce
kaskader
|
||
Kiran Shah
kaskader
|
6,0
|
|
C.C. Smiff
kaskader
|
||
Rocky Taylor
kaskader
|
||
Peter White
kaskader
|
||
William Willoughby
kaskader
|
||
Brett Miller
animator
|
||
Steve Street
animator
|
||
Philip Sindall
operator kamery
|
||
Brendan Donnison
dobór głosu
|
||
Alex Bailey
fotosista
|
||
Julian Bucknall
prowadzący ostrość
|
||
Pat Deveney
elektryk
|
||
Danny Espey
elektryk
|
||
Ian Franklin
elektryk
|
||
Bob Hunt
elektryk
|
||
Sean Savage
operator kamery
|
||
Mitch Spooner
mistrz oświetlenia
|
||
Martyn Welland
elektryk
|
||
Ben Wilson
prowadzący ostrość
|
||
Jimmy Wilson
oświetlenie
|
Pozostałe
Proszę czekać…