Fantazja 1940

Fantasia
Film

Ponadczasowe arcydzieło Walta Disneya to święto obrazu i dźwięku, zawierające osiem części łączących muzykę klasyczną z najbardziej innowacyjną animacją swojej epoki. Zobacz tańczące wróżki, ryby, kwiaty, grzyby i liście w „Dziadku do orzechów”. Podążaj za Myszką Miki w jego kultowej roli „Ucznia czarnoksiężnika”. Śmiej… zobacz więcej

Reżyseria
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Deems Taylor
jako Narrator w materiale oryginalnym z 1940
Corey Burton
jako Narrator w materiale poprawianym z 2000 (głos)
Leopold Stokowski
jako On sam, dyrygent Orkiestry symfonicznej w Filadelfii
Walt Disney
jako Myszka Miki we fragmencie "Uczeń czarnoksiężnka (głos)
Julietta Novis
jako Solistka we fragmencie "Ave Maria"
James MacDonald
jako Perkusista
Paul J. Smith
jako Skrzypek

Ponadczasowe arcydzieło Walta Disneya to święto obrazu i dźwięku, zawierające osiem części łączących muzykę klasyczną z najbardziej innowacyjną animacją swojej epoki. Zobacz tańczące wróżki, ryby, kwiaty, grzyby i liście w „Dziadku do orzechów”. Podążaj za Myszką Miki w jego kultowej roli „Ucznia czarnoksiężnika”. Śmiej się razem z komicznym baletem hipopotamów, słoni, aligatorów i strusi w „Tańcu godzin” i trzymaj się kurczowo fotela, gdy nikczemny Czarnobóg będzie przywoływać niespokojne dusze w „Nocy na Łysej Górze”. Zobacz jak muzyka ożywa, usłysz, jak obrazy rozbrzmiewają piosenką i doświadcz emocji tej Fantazji. opis dystrybutora

Gatunek
Animowany, Familijny, Fantasy, Muzyczny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1940-11-13 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 9 lat
Czas trwania
120 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film został nazwany przez magazyn „Premiere” jedną z „dwudziestu najbardziej przecenionych produkcji wszech czasów”. zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
YanYool99 7

Graficzne arcydzieło. O znakomitej płynności nie trzeba nawet mówić. Treść niestety niczym specjalnym, ale ogrom pracy jaki tu włożono jest nieopisany.

dawidek98 YanYool99 9

@YanYool99 Wielka szkoda, że to jest mało znany film, m.in. ze względu na swój wiek – i że mnóstwo ludzi woli disco polo od muzyki klasycznej.

dawidek98 9

Rewelacyjny film, który natychmiast mnie porwał. Muzyka klasyczna dopełniła swego i dała światu najlepsze, co stworzył kiedykolwiek sam Walt Disney. Że też najpóźniej musiałem odkryć najbardziej zaczepiste dzieło wytwórni wyżej wymienionego przeze mnie artysty. Myszka Miki pojawiła się tylko w jednej historii, ale i tak wypadła wyśmienicie. No i samo wyobrażenie sobie diabła i jego demonów. Bo demony w każdym człowieku (bez wyjątku) tkwią. Wspaniale też wypadł dyrygent Leopold Stokowski – że też mało ludzi, których znam obejrzało ten monument światowej kinematografii. Założę się, że gdyby nawet obejrzeli to widowisko, to i tak by mówili, że twórcy "byli na haju", lub "Parodia. Kto to w ogóle nakręcił?". A genialne było ukazanie historii Ziemi, jej początków, potem pojawienia się życia w oceanach, płazów, ssaków, dinozaurów a na końcu (już niepokazanych) samych ludzi. Według mnie "Król Lew" nie dorasta Fantazji do pięt. Obejrzałem nawet "Fantazję 2000" ale i tak nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak właśnie oryginał z 1940 roku (na plus w nowszej wersji zaliczam pokazanie "Ucznia czarnoksiężnika" z oryginału i muzykę klasyczną).

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Yasha
145 pkt.
2
Hsi_Nao
49 pkt.
3
piotrek681
39 pkt.
5
ar23s
10 pkt.
6
Sweet_Foxy
6 pkt.
7
Roger
5 pkt.
8
Redox
5 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…