Twisted: W kręgu podejrzeń to pełen nieprzewidzianych zwrotów i tajemnic serial obyczajowy opowiadający o losach Danny’ego Desai, 16-latka z trudną przeszłością, który powraca do rodzinnego miasteczka po odbyciu pięcioletniej kary w zakładzie poprawczym. Niezwłocznie uznany za wyrzutka, Danny stara się ponownie nawiązać kontakt z dwiema najlepszymi przyjaciółkami z dzieciństwa – Jo i Lacey. Jednakże gdy jedna u uczennic z ich szkoły zostaje znaleziona martwa w swoim domu, Danny natychmiast staje się głównym podejrzanym, a w miasteczku wybucha fala oskarżeń i domysłów.
Odcinki 21 dodaj odcinek
Sezony
Lata

ABC Family 13-03-20 (USA)

Danny Desai, charyzmatyczny 16-latek z pełną problemów przeszłością, powraca do rodzinnego miasteczka po pięciu latach spędzonych w zakładzie poprawczym. Od razu uznany za wyrzutka, Danny stara się ponownie nawiązać kontakt z dwiema najlepszymi przyjaciółkami z dzieciństwa – Jo i Lacey, oraz wygładzić napięcia w relacjach ze swoją matką – Karen. Gdy jedna ze szkolnych koleżanek zostaje znaleziona martwa w swoim domu, Danny natychmiast staje się głównym podejrzanym, a w miasteczku narasta spirala podejrzeń i niewyjaśnionych zdarzeń.
Podczas gdy wszyscy w szkole starają się ruszyć naprzód z pomocą terapeutki April (Keiko Agena), Jo walczy ze swoim ojcem z powodu przyjaźni z Dannym, ponieważ ona i Rico postanawiają dowieść jego niewinności. Usiłując pokazać, że jest normalnym dzieciakiem, Danny i Jo zapraszają swoich rodziców na obiad, który nie idzie zgodnie z planem, gdy dorośli wyciągają na wierzch dawne żale. Tymczasem Lacey zmaga się z emocjami i najeża się, gdy jej była przyjaciółka i wróg zarazem, Phoebe (Brittany Curran), stara się nawiązać z nią kontakt.
Jo postanawia przerwać swoje anty-towarzyskie zachowanie w szkole, ku rozczarowaniu Rico, kolegi, z którym razem się uczy. Gdy Jo i Danny zgłaszają się na ochotnika do wzięcia udziału w przedstawieniu, ukazującym niebezpieczeństwa prowadzenia samochodu po wypiciu alkoholu, w ramach Dnia Trzeźwości w szkole, Jo zwraca na siebie więcej uwagi niż zamierzała. Danny natomiast szuka okazji, żeby nawiązać ponowny kontakt z Lacey. Tymczasem w miarę jak prowadzona przez niego sprawa się przeciąga i odbija na relacjach z Tess i Jo, Kyle zdeterminowany jest by namierzyć dowód, który pogrąży Danny’ego.
Mama Lacey – Judy, zaprasza Jo na imprezę z noclegiem, ku wielkiemu rozczarowaniu córki. Pomimo iż wieczór zapowiada się niezwykle drętwo, Jo wykorzystuje okazję, żeby zbliżyć się do przyjaciółek Reginy i odkryć potencjalny dowód, który wskaże na innego podejrzanego o jej zamordowanie. Tess przekonuje Karen do nawiązania ponownego kontaktu ze starymi przyjaciółkami, co kończy się poniżeniem, gdy Gloria, matka Reginy, złośliwie konfrontuje Karen w kwestii Danny’ego. Tymczasem Danny rozgrywa swój pierwszy mecz piłki nożnej i zmaga się, żeby pozostać w cywilizowanych stosunkach z Archiem i członkami jego drużyny, a Kyle rusza naprzód ze swoim śledztwem.
W miarę jak Green Grove szykuje się na doroczny festiwal jesienny, mieszkańcy miasteczka nie są przekonani czy Danny powinien zostać do niego dopuszczony. Gdy Danny się na nim pojawia, napięcie prowadzi do buntu, który Kyle musi stłumić. Burmistrz Rollins (Christopher Cousins) beszta Kyle’a za ociąganie się ze sprawą oraz rosnące zaangażowanie Jo w przyjaźń z Dannym. Ojcu i córce jest coraz trudniej się porozumieć, gdy Jo kwestionuje znaczenie naszyjnika w śledztwie. Lacey również ma przemyślenia odnośnie naszyjnika i zwraca się do matki Reginy, Glorii, po informację. Tymczasem przyjaźń Jo i Rico jest coraz bardziej wymuszona, w miarę jak Jo spędza coraz więcej czasu z Dannym.
Gdy nowe dowody w sprawie zamordowania Reginy wskazują na Connecticut, Danny, Jo i Lacey postanawiają tam pojechać, nie mówiąc o tym rodzicom. Podróż może równie dobrze zakończyć się niepowodzeniem. Jo i Lacey są skłócone, a Danny z trudem stara się pełnić rolę mediatora, naruszając przy tym warunki swojego zwolnienia z powodu przekroczenia granicy stanu. Tymczasem Kyle zdeterminowany jest namierzyć Jo, a Karen i Tess zbliżają się do siebie w ramach zaimprowizowanej lekcji garncarstwa.
Gdy brat Phoebe, Tyler (Chris Zylka), urządza imprezę na cmentarzu, Jo i Lacey naciskają na Danny’ego, aby ujawnił skrywane przez siebie tajemnice i w końcu wygadują jedną ze swoich. Danny ponosi konsekwencje niefortunnego wypadku w drużynie piłki nożnej, a Lacey broni Danny’ego przed coraz bardziej zjadliwymi, werbalnymi atakami Archiego. Tymczasem Rico konfrontuje Jo w kwestii jej obsesji na punkcie sprawy Danny’ego. Karen ponosi fiasko na spotkaniu w sprawie pracy, a Kyle korzysta z okazji, by zdobyć jej zaufanie.
Danny zostaje okrążony przez grupę zamaskowanych żartownisiów i czuje się coraz bardziej samotny, w miarę jak mieszkańcy Green Grove nadal go oczerniają. Tyler prosi Danny’ego o wywiad do swojego nowego filmu dokumentalnego o reakcji miasteczka na powrót Danny’ego. Usiłując się dopasować, w zamian za wywiad i z pomocą Tylera, Danny postanawia urządzić imprezę, ale sprawy nie idą jak po maśle. Tymczasem Jo idzie na randkę z Tylerem, podczas gdy Rico zmaga się z uczuciami do swojej najlepszej przyjaciółki. Kyle wywiera presję na Karen, co sprawia, że ta dokonuje zaskakującego wyznania.
Gdy ważny krok w śledztwie grozi odesłaniem Danny’ego z Green Grove na dobre, Danny i Kyle znajdują powód, aby razem współpracować, a Jo i Lacey zastanawiają się czy ujawnić istotny dowód w sprawie. Samuel (Allan Louis), powściągliwy i krytyczny ojciec Lacey, przyjeżdża do miasteczka na imprezę z okazji urodzin siostry Lacey, ukrywając ważny sekret. Tymczasem Danny zachowuje własną tajemnicę przed najlepszymi przyjaciółkami i zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na wyjaśnienia. Rico dowiaduje się o szokującym wideo, które potencjalnie może zniszczyć przyjaźnie i czyjąś dobrą opinię.
Gdy trener Chandler bierze na siebie winę za ukrywanie skandalu z otruciem w drużynie piłki nożnej, matka Reginy, Gloria (Jessica Tuck), domaga się wyrzucenia Danny’ego ze szkoły, co sprawia, że nawet jego przyjaciółki nie są pewne czy powinny go bronić. Tymczasem Kyle znajduje kłopotliwy związek pomiędzy rodziną Desai oraz ratuszem Green Grove i jest jeszcze bardziej skonsternowany, gdy dowiaduje się, że burmistrz (Christopher Cousins) wynajął innego detektywa (Stacy Haiduk) do zbadania sprawy morderstwa Reginy. Rico szamocze się, by powstrzymać rozsyłanie kompromitującego wideo, które może zniszczyć przyjaźnie i zranić kogoś, na kim bardzo mu zależy.
Konfrontacja pomiędzy Dannym i Archiem podczas imprezy drużyny piłki nożnej ujawnia zdradę, której dopuszczono się w zaufanym kręgu znajomych. Lacey musi dokonać wyboru, by utrzymać swoich popularnych przyjaciół kosztem Danny’ego albo powiedzieć głośno, co uważa za właściwe. Tyler nadal zaleca się do Jo, a Jo podejmuje decyzję, której może potem żałować. Lacey odkrywa również, że Phoebe może dzierżyć klucz do odkrycia nowych wskazówek odnośnie tajemniczej przeszłości Reginy. Tymczasem rosną podejrzenia Kyle’a, gdy prywatna detektyw Marilyn (Stacy Haiduk) ujawnia szokujące nowe dowody, obalające zeznania Karen. Natomiast Tess zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas, by poprosić o pomoc starego przyjaciela.
Jo nadal zmaga się ze sprzecznymi uczuciami do Danny’ego, gdy ten zwraca się do niej o pomoc, ukrywając się przed policją. Danny podsłuchuje zaskakującą informację na temat swojego ojca, która skłania go do poszukiwań, w celu sprawdzenia czy ten rzeczywiście żyje. Lacey przekazuje Kyle’owi informację dotyczącą Reginy, nie zdając sobie sprawy, że wskazuje ona na zaskakującego, nowego podejrzanego o jej zamordowanie. Danny szokuje Jo i Lace, gdy w końcu ujawnia szczegóły tego, co tyle lat temu stało się z jego ciotką Tarą. Tymczasem Karen zwraca się do starego przyjaciela (Ivan Sergei) o pomoc w zlokalizowaniu jej uznanego za zmarłego męża, nie zdając sobie sprawy, że Tess może wiedzieć, gdzie go znaleźć. Szukając Danny’ego, Lacey wpada na nowego mieszkańca Green Grove, Charliego (Jack Falahee), który pochlebstwem szybko wkrada się w jej życie.
Danny ma trudności z pogodzeniem się z najnowszymi postępami w poszukiwaniach jego ojca. Chłopak jest zdeterminowany, żeby oczyścić się z zarzutów, ale zastanawia się czy naprawdę zasługuje na szansę, by zacząć wszystko od nowa. Lacey przekonuje się, że pomiędzy Glorią Crane (Jessica Tuck) i Vikramem istnieją jakieś powiązania, podczas gdy Charlie robi się coraz bardziej zainteresowany jej działaniami. Tymczasem pomiędzy Karen i jej starym przyjacielem Jackiem narasta napięcie i kobieta zaczyna poddawać w wątpliwość fakt, iż pozwoliła, by przeszłość powróciła do jej życia. Polowanie na mordercę Reginy odkrywa niepokojące powiązania z burmistrzem Rollinsem (Christopher Cousins).
Wraz z szybko zbliżającymi się tańcami w szkole, pomiędzy Dannym i Lacey narasta napięcie, w miarę jak Danny zastanawia się czy będzie w stanie zapomnieć o niedawnych wydarzeniach. Gdy Jo zdaje sobie sprawę, że ładnej, ale kujonowatej Andie podoba się Rico, daje przyjacielowi potrzebną mu zachętę do zrobienia pierwszego kroku. Danny rozpoznaje znajomą twarz w miasteczku i nawiązuje tajemniczą więź z czasem, który spędził w poprawczaku. Tymczasem Jack coraz bardziej przejmuje kontrolę nad rozdartą Karen, a Tess coraz trudniej jest ukrywać swoje tajemnice przed Kylem.
Poważne zatajenie faktów sprawia, że Danny i Jo zastanawiają się czy ktoś z zewnątrz chce im pomóc czy im zaszkodzić, a Kyle nie jest w stanie rozwiać swoich podejrzeń, iż sprawy wcale nie są takie, jakimi się wydają. Danny wchodzi w posiadanie znacznej sumy pieniędzy, co ponownie stawia go na świeczniku w miasteczku i komplikuje relacje z Karen. Jo konfrontuje Tess w kwestii napięcia utrzymującego się pomiędzy rodzicami, a Tess ujawnia Kyle’owi kolejną, ogromną rewelację.
Jo zbliża się do Charliego i zdaje sobie sprawę, że musi przyzwyczaić się do życia bez Danny’ego. Jo zaskakuje wszystkich, w tym samą siebie, gdy postanawia kandydować na przewodniczącą rady uczniowskiej, co komplikuje jej relacje z Rico, którego dziewczyna, Andie, ubiega się o to samo stanowisko. Danny’ego wciąż prześladuje Vikram, a Lacey, wiedząc, że coś jest na rzeczy, konfrontuje go w kwestii tego, co ukrywa. Córka Jacka, Whitney, która wróciła do Green Grove po tym, jak wyrzucono ją ze szkoły z internatem, spotyka Karen i szybko zaprzyjaźnia się z Lacey.
Obawy Danny’ego się nasilają, w miarę jak Jo zbliża się bardziej do Charliego i dowiaduje więcej na temat czasu spędzonego przez obu chłopców w poprawczaku. Karen daje synowi ważną radę na temat radykalnej zmiany swojego życia. Tymczasem szalona strona Whitney zaczyna odbijać się na Lacey, co sprawia, że dziewczyna nie ma pewności co do ich skomplikowanej, nowej przyjaźni. Karen pomaga Tess w osobistej sprawie, a Kyle kieruje swoje podejrzenia na Jacka.
Gdy poczucie winy zaczyna robić się nie do zniesienia, Danny postanawia ujawnić prawdę na temat tego, kto był odpowiedzialny za zatuszowanie morderstwa i odwiedza dawnego powiernika, w celu uzyskania cennego wglądu w sprawę. Własne poczucie winy Jo skłania ją do zakwestionowania motywów przyjaciela. Lacey stara się być dobrą przyjaciółką dla Whitney, jednocześnie zmagając się z określeniem ich skomplikowanej, nowej relacji. Tess otrzymuje druzgocące wiadomości, w miarę jak ona i Kyle starają się ruszyć do przodu ze swoim życiem.
Śledztwo Kyle’a dochodzi do kulminacji wraz serią szokujących i sprzecznych ze sobą zeznań oraz potencjalnie śmiertelnymi konsekwencjami. Skomplikowany trójkąt pomiędzy Jo, Dannym i Charliem kończy się szokującym starciem. Karen i Tess odkrywają więcej sekretów Vikrama, w tym dowód, który ma poważne implikacje dla Tess i rodziny Mastersonów. Tymczasem pojawia się Gretchen (Elaine Hendrix), matka Whitney, by sprowadzić córkę z powrotem do miasta, a jej szczerość w kwestii przeszłości córki sprawia, że Lacey zaczyna mieć wątpliwości w stosunku do przyjaciółki. Natomiast Rico popełnia poważną gafę podczas pierwszego spotkania z rodzicami Andie.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…