Pozostawiona w ciemności 2006

Left in Darkness

Młoda studentka budzi się po szalonej imprezie. W domu jednak nikogo już nie ma oprócz dziadka, który dawno temu umarł. Okazuje się, iż dziewczyna została zgwałcona i zabita. I jest teraz duchem, który ma 2 godziny, aby trafić albo do piekła albo do nieba. Niestety nic, co widzi nie jest tym, czym ma być, a złe moce potrafią… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Monica Keena
jako Celia
David Anders
jako Donovan
Jessica Stroup
jako Justine
Tim Thomerson
jako Joe
Chris Engen
jako Doug
Tarah Paige
jako Rachel
Eric Ladin
jako Gopher
Marisa Lauren
jako Marie
Jeridan Frye
jako Lorie Ann Dobson

Fabuła

Młoda studentka budzi się po szalonej imprezie. W domu jednak nikogo już nie ma oprócz dziadka, który dawno temu umarł. Okazuje się, iż dziewczyna została zgwałcona i zabita. I jest teraz duchem, który ma 2 godziny, aby trafić albo do piekła albo do nieba. Niestety nic, co widzi nie jest tym, czym ma być, a złe moce potrafią doskonale udawać wszystkie znane jej osoby. Czy uda się jej odkryć, co jest prawdą a co kłamstwem? Czy uwierzy oczom, czy sercu? pilatom

Gatunek
Horror

Szczegóły

Premiera
2006-09-19 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
88 minut

Recenzje

Poszła na imprezę. Została zabita. Ale spokoju nie zaznała. 3
  • 2007-02-11
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Kolejny pseudohorror klasy B. Zaczyna się całkiem ciekawie, od fajnej imprezki wśród studentów. Tylko, że chłopaki chcą sobie poużywać i dosypują naszej bohaterce do piwa trochę kwasu. A że dziewczyna jest nieobyta to umiera i jeszcze po drodze zostaje zgwałcona. Możliwy temat na jakiś film kryminalny lub thriller. Ale reżyser postanowił stworzyć z tego horror. Sedno filmu kręci się więc po śmierci bohaterki i jej sposobu zrozumienia tego co się stało.

Niestety tu zaczynają się "schody". Ani reżyser, ani specjaliści od FX, ani nawet zatrudnieni początkujący aktorzy nie poradzili sobie z założeniami przedfilmowymi. Wyszło im coś, przy czym trudno wczuć się w atmosferę filmu-bo takowej w ogóle nie ma. Nie ma tu właściwie nic, co jest charakterystyczne dla horrorów. Ani grozy, ani tajemnicy, ani nawet sensu. Jest parę "chodzących trupów", które jednak bardziej śmieszą niż straszą. Zresztą film jest przewidywalny "aż do bólu". Jedyne co można zaliczyć "na plus" to uroda koleżanki bohaterki, bo sama bohaterka jest lekko mówiąc...nie za bardzo. Reżyser filmu stworzył nowe terminy obejmujące czas po śmierci, jak choćby "sanktuarium", lecz niestety weny mu na tyle tylko starczyło. Żadnych powiązań wątków filmu, żadnych wyjaśnień, żadnej akcji. Zresztą czego tu wymagać od filmu, którego akcja dzieje się w 2 pomieszczeniach jednego domku. Choć są filmy o niebo lepsze, które też dzieją się na niewielkiej przestrzeni domów, vide "Dziecko Rosemary".

Niestety nic dobrego nie mogę wam powiedzieć o tym filmie i nie mogę wam go z czystym sumieniem polecić. No chyba, że chcecie wynudzić się przed telewizorem bezmyślnie, tak jak przy "Modzie na sukces". Od 15 minuty filmu wieje z niego nudą aż po sam koniec. Po prostu kolejny nieudany "pseudohorror".

1 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą