1408

7,0
Znany pisarz, Mike Enslin (Cusack) wierzy jedynie w to, co zobaczy na własne oczy. Napisał masę bestsellerów, w których podważa obecność zjawisk paranormalnych w większości niesławnych, nawiedzanych domów rozrzuconych po całym świecie, w których rzekomo grasują duchy. Nie udało mu się nigdzie znaleźć dowodu na życie ...po życiu. Jego niewzruszone przekonanie będzie jednak musiało ulec zmianie, gdy bohater ze względu na swój ostatni projekt "Dziesięć nocy w pokojach hotelowych nawiedzanych przez duchy" wynajmie apartament w cieszącym się zła sławą Dolphin Hotel. Lekceważąc ostrzeżenia dyrektora hotelu (Jackson), pisarz zamieszka w nawiedzanym pokoju, który stoi pusty od lat. Inna opowieść byłaby zapewne po prostu straszna, ale tutaj – jak we wszystkich książkach Kinga – bohater musi najpierw przeżyć duchową przemianę i ze skrajnego sceptycyzmu przejść na pozycje gorącej wiary. A przede wszystkim ...przetrwać noc.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Mikael Håfström
7,0
Sarah Jean Selway
(asystent) (druga ekipa)
Joey Coughlin
(asystent)
John Greaves
(reżyser drugiej ekipy)
Sean Guest
(asystent)
James Andrew Haven
(asystent)
Jessica Hurles
(asystent) (druga ekipa)
Sarah MacFarlane
(asystent)
Richard Oswald
(asystent)
David 'Wex' Wechsler
(asystent)
Jane Chase Wells
(asystent)
Scenariusz Ocena
Matt Greenberg
7,0
Scott Alexander
3,0
Larry Karaszewski
5,0
Stephen King
(opowiadanie)
7,7
Producenci Ocena
Lorenzo di Bonaventura
producent
Jake Myers
producent wykonawczy
Bob Weinstein
producent wykonawczy
Harvey Weinstein
producent wykonawczy
Kelly Dennis
współproducent
Antonia Kalmacoff
współproducent
Richard Saperstein
producent wykonawczy
Jeremy Steckler
współproducent
John Anthony
nadzorca produkcji
Mark Grimwade
kierownik produkcji
Una Hill
koordynator produkcji
Katie Kramer
producent (asystent)
Faya Madrid
producent (druga ekipa)
Jean Nakahara
koordynator produkcji
Greg Outcalt
koordynator produkcji
Taylor Thompson
producent (asystent)
Gabe Caldera
producent (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Keegan Wilcox
producent (asystent) (niewymieniony w czołówce)
Aktorzy Ocena
John Cusack
Mike Enslin
7,5
Samuel L. Jackson
Pan Olin
8,0
Mary McCormack
Lilly
Walter Lewis
Patrick
Len Cariou
Ojciec
6,5
Peter Conboy
Wychodzący z hotelu Dolphin
Andrew Lee Potts
Jackson
Noah Lee Margetts
Boy hotelowy / Gość od skrzynki pocztowej
Thomas A. McMahon
Glina nowojorskiej policji
Ike Ononye
Gość hotelu
Drew Powell
Asystent kierownika hotelu
Kim Thomson
Pani Palmer
Jessica Cail
Surfer
Tyler Nilson
Surfer
Jasmine Jessica Anthony
Gracie
Angel Oquendo
Kierowca
Kate Walsh
Tony Shalhoub
Sam Farrell
Zdjęcia Ocena
Benoît Delhomme
Kompozytorzy Ocena
Gabriel Yared
Kostiumy Ocena
Natalie Ward
Jane Petrie
(asystent)
Montaż Ocena
Peter Boyle
8,0
Alex Anstey
(asystent)
William Blunden
(asystent)
Stephen Boucher
(asystent)
Kathryn Morey
(asystent)
Muzyka Ocena
Jeff Atmajian
dyrygent
Charakteryzacja Ocena
Luisa Abel
główny charakteryzator (Los Angeles)
Allan A. Apone
charakteryzator osobisty: Samuel L. Jackson
Victor DeNicola
główny stylista
Cindy Gardner
charakteryzator
Linda Grimes
główny charakteryzator
Anthony Gueli
fryzjer
Catherine Heys
fryzjer
Catherine Heys
charakteryzator
Pauline Heys
główny charakteryzator
Douglas Noe
charakteryzator
Robert L. Stevenson
fryzjer osobisty: Samuel L. Jackson
Suzanne Stokes-Munton
nadzorca charakteryzacji
Suzanne Stokes-Munton
nadzorca stylizacji
Xanthia White
fryzjer (druga ekipa)
Xanthia White
charakteryzator (druga ekipa)
Denise Wynbrandt
fryzjer osobisty: John Cusack
Denise Wynbrandt
charakteryzator osobisty: John Cusack
Steve Scotton
efekty specjalne makijażu
Scenografia Ocena
Andrew Laws
scenograf
8,0
Stuart Kearns
dyrektor artystyczny
6,0
Marina Morris
dekorator wnętrz
Daniel B. Clancy
dekorator wnętrz
8,0
Mark Raggett
dyrektor artystyczny
Scott Bauer
główny rekwizytor (dodatkowe zdjęcia)
John Coppinger
rzeźbiarz
Julia Dehoff
dyrektor artystyczny (asystent)
Laura Dishington
projektant graficzny
Todd Ellis
główny rekwizytor (Los Angeles)
Gordon Fitzgerald
główny rekwizytor
Colin H. Fraser
główny architekt
John Greaves
scenopis obrazkowy
Julie Smith
dekorator wnętrz (Los Angeles)
Chris Snyder
koordynator konstrukcji
Keith Stevenson
rekwizytor
Eric Sundahl
dyrektor artystyczny (Los Angeles)
7,0
Oscar Thompson
główny konstruktor dekoracji
Howard Weaver
malarz
Dennis Richardson
stolarz (niewymieniony w czołówce)
Derek Scouler
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
Dźwięk Ocena
Cecilia Lanzi
dźwięk
Conor Mackey
montaż dźwięku (asystent)
Brian Simmons
mikser
Steve Single
mikser ponownego nagrania
Greg Steele
mikser postsynchronu
Ruth Sullivan
imitator dźwięku
Colin Wood
mikrofoniarz
Greg Zimmerman
operator postsynchronu
Efekty specjalne Ocena
Caimin Bourne
technik
Ryan Conder
technik
Joe Halford
technik
Roger Mann
technik
Ty Senior
technik
Paul Corbould
nadzorca efektów specjalnych
9,0
Paige Chaytor
koordynator efektów specjalnych
Pozostała Ekipa Ocena
Elaine Grainger
dobór obsady
Lucinda Syson
dobór obsady
Lucy Ainsworth-Taylor
efekty wizualne
Sean Farrow
nadzorca efektów wizualnych
Andrew Barker
producent efektów wizualnych
David Dozoretz
nadzorca efektów wizualnych
Adam Gascoyne
nadzorca efektów wizualnych
Richard Gomes
efekty wizualne
Jeremy Hall
producent efektów wizualnych
Pete Hartless
koordynator efektów wizualnych
Sarah Hemsley
producent efektów wizualnych
Lorea Hoye
producent efektów wizualnych
Sharon Lark
producent efektów wizualnych
Simon Leech
nadzorca efektów wizualnych
Ben Shepherd
nadzorca efektów wizualnych
Jennifer Silver
producent efektów wizualnych
Samantha Tracey
koordynator efektów wizualnych
Val Wardlaw
nadzorca efektów wizualnych
Gregory J. Barnett
koordynator kaskaderów
Jeffrey G. Barnett
kaskader
Todd Bryant
kaskader
Chris Carey
kaskader
George Cottle
kaskader
Sarah Franzl
kaskader
David Garrick
kaskader dublujący
Paul Herbert
koordynator kaskaderów
Rowley Irlam
kaskader
6,0
Rob Inch
kaskader
Derek Lea
kaskader
Mark Mottram
kaskader
Mark Kubr
kaskader
Benny Urquidez
kaskader
Bill Weston
kaskader
David Appleby
fotosista
Harry Bowers
operator kamery (asystent)
Michael Chambers
oświetlenie (druga ekipa)
Sonny Burdis
mistrz oświetlenia
Jason Coop
operator kamery (asystent)
Lee Eldred
elektryk
Steve Finberg
elektryk
Evin Lowe
elektryk
Lisa Guerriero
operator kamery (asystent)
Dermot Hickey
operator kamery (asystent)
Alice Hobden
operator kamery (asystent)
Shaun Mone
elektryk (druga ekipa)
Roberto A. Quezada
elektryk (druga ekipa)
7,0
Frank Rinato
operator kamery (asystent)
Brian Scotti
elektryk
David Smith
oświetlenie
Dean Thompson
operator kamery
Gerry Vasbenter
operator kamery
Gerry Vasbenter
operator steadicam
Casey Wooden
elektryk
Tim Wooster
operator kamery (druga ekipa)
7,0
Lee Genick
dodatkowy dobór obsady
Sylvia Fay
dodatkowy dobór obsady
Karen Meisels
dobór obsady
Kate Ringsell
dobór obsady (asystent)
Claire Alderton
dubler
Keith Campbell
koordynator kaskaderów (niewymieniony w czołówce)
Mark Mottram
nadzorca kaskaderów (druga ekipa)
Więcej informacji

Proszę czekać…