Żywot Mateusza 1967

Film

Poetycka interpretacja powieści skandynawskiego pisarza Tarjei Vesaasa "Ptaki". Mateusz przez otoczenie uważany jest za nie całkiem normalnego. Powoduje to jego nadwrażliwość, wręcz dziecięca naiwność. Mieszka z siostrą w chacie położonej na odludziu wśród lasów i jezior. Żyje w symbiozie z naturą i umie odczytywać jej… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Anna Milewska
jako Olga
Aleksander Fogiel
jako Gospodarz
Hanna Skarżanka
jako Gospodyni
Maria Janiec
jako Ewa
Elżbieta Nowacka
jako Dziewczyna
Kazimierz Borowiec
jako Chłopak
Aleksander Iwaniec
jako Myśliwy
Witold Leszczyński
jako Mężczyzna w zagranicznym samochodzie

Poetycka interpretacja powieści skandynawskiego pisarza Tarjei Vesaasa "Ptaki". Mateusz przez otoczenie uważany jest za nie całkiem normalnego. Powoduje to jego nadwrażliwość, wręcz dziecięca naiwność. Mieszka z siostrą w chacie położonej na odludziu wśród lasów i jezior. Żyje w symbiozie z naturą i umie odczytywać jej sygnały. Kiedy zbliża się nieszczęście przyroda, z którą pozostaje w wielkiej harmonii, daje mu o tym znać... Gdy siostra spotyka mężczyznę, którego sprowadza do ich wspólnego domu, Mateusz czuje się niepotrzebny i osamotniony… Jana

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
ucieczka, przyjaźń, samobójstwo, samotność zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1968-02-16 (kino)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Matthew's Days
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
76 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
PoppinTom 7

Nie śmiałbym się podejmować próby interpretacji czy doszukiwania i rozsupływania wszystkich ukrytych smaczków. Dobre stare kino. Tylko dla wytrawnych koneserów.

Chemas

Niesamowicie metafizyczny i pełen metafor film. Bardzo dziwny, ale ma coś w sobie, że ciężko wzrok oderwać. Jak zwykle doskonała rola już nieżyjącego Pana Pieczki. Wspaniałe zdjęcia.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
piotrek681
52 pkt.
2
Felix_Felicis
36 pkt.
4
Jana
20 pkt.
5
Anonimowy
4 pkt.
6
Sweet_Foxy
4 pkt.
7
Redox
4 pkt.
8
jacks
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…