Defekt

6,8
Ona – młoda i ambitna pani prokurator, prowadząca dochodzenie w sprawie afery bankowej i bez reszty angażuje się w śledztwo. On jest podstarzałym komisarzem policji, cechują go zgorzkniałość i cynizm. Ma rok do emerytury i początkowo jedynie z obowiązku pomaga młodszej koleżance. Nie darzy jej zresztą zbytnią sympatią i wcale tego nie ukrywa. Komisarz myśli o zasłużonym odpoczynku i sprawa afery, nad którą pracuje, tak naprawdę niewiele go obchodzi. Z czasem jednak nawiązuje się między nimi nić specyficznego porozumienia. Im sprawa staje się bardziej niebezpieczna, tym silniejsze okazuje się ich wspólne zaangażowanie, a ich przyjaźń się umacnia.

Odcinki

9
Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje brutalnie zamordowany jeden z prezesów podejrzanych banków. Jedynym świadkiem zabójstwa jest ośmioletni Michał. Raniony w trakcie strzelaniny trafia do szpitala. Pani prokurator chce go jak najszybciej przesłuchać. Chłopiec pod wpływem dramatycznych przeżyć przestaje mówić. Nie chce komunikować się ze światem zewnętrznym. Próby wyrwania go z tego stanu w ośrodku psychoterapeutycznym nie przynoszą rezultatu. Tymczasem szef Ginter, prokurator Piwnicki próbuje odsunąć ją od sprawy. Powodem jest jakoby brak widocznych rezultatów śledztwa.
Prokurator Ginter za nieefektywne metody prowadzenia śledztwa ma zostać od niego odsunięta. Wie, że jedynym ratunkiem dla niej jest wydobycie zeznania od chłopca, który był jedynym świadkiem zabójstwa prezesa jednego z banków podejrzanych o finansowe nadużycia.
Wypuszczony z więzienia oszust bankowy – Wołczyk – postanawia zemścić się na pani prokurator, która podpisała jego wyrok. Jest niebezpieczny, ponieważ jego pragnienie zemsty graniczy z obsesją. Wykonawcą zlecenia miał być opryszek „Synek”.
Pani prokurator udaje się przełamać milczenie chłopca. Z jego zeznań wynika, że za zabójstwo prezesa banku stał naczelnik nadzoru bankowego. Jego niejasne powiązania z Piwnickim sugerują udział szefa Ginter w aferze. Ginter i Kosmala postanawiają osobiście przesłuchać Piwnickiego. Okazuje się, że Piwnicki prowadził utajnione śledztwo w tej samej sprawie.
Po odejściu z prokuratury Elżbieta Ginter przenosi się do niewielkiego miasteczka, gdzie rozpoczyna nowe życie. Kosmala odchodzi z policji na emeryturę. Elżbieta wkrótce ma poślubić dziennikarza lokalnej stacji radiowej – Andrzeja Krauza. Wszystkie te plany zawalają się w jednej chwili, gdy dziennikarz ginie tragicznie.
Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania w sprawie śmierci Andrzeja Krauza. Elżbieta zwraca się o pomoc do swojego dawnego szefa, prokuratora Piwnickiego. Chce dotrzeć do Szymka, który został już aresztowany. Piwnicki umożliwia Elżbiecie i Kosmali kontakt z Szymkiem. Szymek zostaje wywieziony do lasu w czasie transportu do więzienia. Kosmala brutalnie go przesłuchuje i pobiera jego DNA. Okazuje się, że Szymek był w samochodzie Andrzeja.
Kosmala odkrywa, że Jacek informuje Janeckiego o jego poczynaniach. Dzięki pomocy Jacka i swoim układom w policji odnajduje Janeckiego. Przeprowadza rewizję w jego domu. Znajduje tam dowody, że Janeckiego łączył osobisty związek z gangsterem zabitym przez Szymka.
Elżbieta po powrocie do prokuratury próbuje rozwikłać sprawę zabójstwa, którego dokonał Szymek. Wie, że jest to klucz do rozwiązania zagadki śmierci Andrzeja. Kosmala spotyka się z Janeckim. Dowiaduje się, że zabity przez Szymka gangster był jego synem.
Elżbieta i Kosmala domyślają się, że za śmierć Andrzeja odpowiedzialny jest Obrysiak. Makler podrzuca Janeckiemu dokumenty, z których wynika, że zabójstwo jego syna zlecił właśnie Obrysiak. Janecki próbuje go zabić…
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

  • Plakaty
  • Zwiastuny
  • Zdjęcia

Pozostałe

Zarządzanie