Dystans 2014

La distancia

Trzech porozumiewających się telepatyczną ruszczyzną karłów dostaje od więźnia zadanie – wykraść tytułowy przedmiot, czymkolwiek on jest. Na swojej drodze bohaterowie spotkają m.in. strażnika-mutanta podróżującego między wymiarami oraz dymiącą beczkę wygłaszającą haiku po japońsku i kochającą się w kominie. Reżyser… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Jinson Añazco
jako Baranski
Pere Celma
jako Sąsiad
Alberto Condón
jako Listonosz
Michal Lagosz
jako Scumeck
Alberto Martínez
jako Volkov
Pau Nubiola
jako Strażnik
Roland Olbeter
jako Strażnik
Shopie Las Vegas
jako Sophie Evans
Vidi Vidal
jako Artysta

Trzech porozumiewających się telepatyczną ruszczyzną karłów dostaje od więźnia zadanie – wykraść tytułowy przedmiot, czymkolwiek on jest. Na swojej drodze bohaterowie spotkają m.in. strażnika-mutanta podróżującego między wymiarami oraz dymiącą beczkę wygłaszającą haiku po japońsku i kochającą się w kominie. Reżyser stawia na głowie konwencje heist movie, osiągając komiczny efekt dzięki przeciąganym ujęciom i zaskakującemu montażowi. Nigdzie się nie spiesząc, przywołuje ducha Stalkera Tarkowskiego. Głównie po to, by się z niego pośmiać, lecz nie tylko – w cieniu imponującego rosyjskiego krajobrazu kryje się bowiem zaskakująca melancholia. opis dystrybutora

Gatunek
Sci-Fi
Słowa kluczowe
morderstwo, surrealizm, masturbacja, karzeł zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-04-10 (kino), 2014-01-25 (świat)
Dystrybutor
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Wytwórnia
Arcadia Motion Pictures
Sonar Advanced Music
Kraj produkcji
Hiszpania
Inne tytuły
The Distance (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
80 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
bizarre 4

3.5/10 – To jeden z tych filmów, które za cel stawiają sobie bycie dziwnym, innym. Tym chce stworzyć swoją jakość, ale niestety mu się to nie udaje, bo widać te nieudolne próby. "Karły – telepaci na Syberii" to brzmi dziwnie, ale na tym koniec. To podobny przypadek (choć filmy mają zupełnie inny ton) do "Iron sky", gdzie "naziści z księżyca atakują Ziemię". W obydwu przypadkach twórcy liczyli, że sam nietuzinkowy pomysł się obroni i w obydwu przypadkach nie dodali nic od siebie. Sam reżyser "Dystansu" twierdził, że najpierw przychodzą mu do głowy obrazki, a dopiero później wiąże je w fabułę. I to widać. Nieudana próba wyśmiania filmu kontemplacyjnego.
Ogólnie słabo. Plusy to ładne zdjęcia i sceneria oraz kilka dobrych motywów.

JakubWyklety 6

Ścisła czołówka seansów w trakcie których naprawdę zadałem sobie pytanie o to, co ja, u licha, robię ze swoim życiem. (teraz już nie zadaję tak głupich pytań)

Mrozikos667 9

Jeszcze bardziej absurdalny niż "Finisterrae". Melancholijny, mniej komediowy (acz zabawny), rosyjski i nierosyjski zarazem. A w ogóle to to heist movie jest.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Kristo
67 punktów
jacks
29 punktów
Beznickowy
19 punktów
Czejen71
17 punktów
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…