Player One 7.2

Akcja rozgrywa się w roku 2045, kiedy to świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w OAZIE, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya (Mark Rylance). Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie cyfrowe „wielkanocne jajko” ukryte gdzieś w OAZIE. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts (Tye Sheridan), kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #2 PL

Komentarze 5

LoAnn 2018-04-18 4

Spielberg popłynął z falą współczesnego kina, zrobił film pełen banałów i akcji, zatracił swoją mistrzowską umiejętność budowania napięcia, no i te komputerowe efekty – one nie dadzą tyle emocji ile praca kaskaderów i prawdziwe dekoracje/plenery (co się udało w Mad Max: Fury Road). Postacie i dialogi są idealnie nijakie (ich avatary przypominały mi Salę Samobójców). Pierwsza akcja (wyścig) jest zbyt pocięta w montażu, to też współczesny trend, ledwo co widać. Bohater bez większego trudu znajduje kolejne klucze, aż dziw, że udaje się to akurat jemu na całym świecie, idzie im gładko jak po maśle. Muzyka nie buduje emocji, może raz czy dwa, żadnej fajnej piosenki z 80’s nie użyto do filmu. Słabo jak na film jadący na nostalgii za dawnymi czasami. Nawiązania do elementów popkultury wywołały również ze dwa, trzy uśmiechy na mojej twarzy. Bardziej mi się podobała sama idea gry OASIS, moim zdaniem to jest przyszłość, wszystkie gry zleją się w jedną wielką symulację do grania w multiplayer.

VN0 2018-04-10 10

Każdy gracz musi zobaczyć. Kino czysto rozrywkowe, bez zbędnych smutów.

mmonkey 2018-04-06 2

Przedawkowana nostalgia. Poza nią nie ma tu NIC – ponad dwie godziny bombardowania popowymi "smaczkami" z kartonowymi postaciami i czerstwym humorem.

CameronPoe 2018-04-05 10

Film "Gracz 1" jest po prostu PRZEŚWIETNY!!!!!! Trzyma w napięciu przez cały czas i mile zaskakuje :)
Jest bardzo dużo starej czaderskiej muzyki oraz nawiązań do gier i filmów głównie z lat 80-tych, 90-tych :D
Cudowne mistrzowskie arcydzieło Spielberga, za co składam mu pokłon do samej ziemi!!!!!!!
Całe szczęście, że film był puszczany w 2D w oryginale, a nie z beznadziejnym dabingiem dla tępych i przygłupawych, więc mogłem się dzisiaj wybrać na niego do kina :) Gdyby mnie ten film ominął na dużym ekranie tak jak w przypadku "Jumanji 2" (bo był tylko z głupim dabingiem), to bym sobie znów tego nie darował!!!!
Na szczęście otrzymaliśmy możliwość obejrzenia "Gracza 1" na dużym ekranie w oryginale i po dzisiejszym pokazie wyszliśmy z kina z WIELKIM ZADOWOLENIEM, że nie ominęła nas ta ŚWIETNA ZABAWA oraz przypomnienie i hołd dla przeszłych czasów z dzieciństwa :)))))

Redox 2018-04-03 5

5/10 Mokry sen piwniczaków i stulejarstwa xD W drugiej połowie znacznie zwalnia i zwyczajnie nudzi mimo wszystkich błyskotek na ekranie. Główny bohater jest tak nieciekawy i niepotrzebny, że konstrukcją przypomina Jake’a Sully’ego z "Avatara".

Najbardziej podobała mi się sekwencja z "Lśnieniem". To naprawdę wyszło.