Krew za krew 2006

Seraphim Falls
Film

Film akcji, w którym nie brak pościgów i walk, rozgrywający się na Zachodzie. Wojna secesyjna się skończyła, ale Pułkownik Morsman musi wykonać ostatnią misję: zabić Gideona za wszelką cenę. Zaczyna się bezwzględny pościg, który zabiera ich z dala od cywilizacji.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Liam Neeson
jako Carver
Pierce Brosnan
jako Gideon
Michael Wincott
jako Hayes
Anjelica Huston
jako Madame Louise
Xander Berkeley
jako Brygadzista na kolei
Ed Lauter
jako Parsons
Tom Noonan
jako Abraham, pastor
Kevin J. O'Connor
jako Henry
John Robinson
jako Kid
Angie Harmon
jako Rose
Robert Baker
jako Pope
Wes Studi
jako Charon

Film akcji, w którym nie brak pościgów i walk, rozgrywający się na Zachodzie. Wojna secesyjna się skończyła, ale Pułkownik Morsman musi wykonać ostatnią misję: zabić Gideona za wszelką cenę. Zaczyna się bezwzględny pościg, który zabiera ich z dala od cywilizacji. maciu

Gatunek
Dramat, Western, Wojenny, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, ucieczka, nóż, walka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2006-09-13 (świat), 2008-02-06 (dvd)
Wytwórnia
Icon Productions (producent)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
18 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
Chemas 9

Jestem pod wielkim wrażeniem. Znakomity scenariusz, intrygujące zakończenie, piękne plenery, znakomite aktorstwo, szczególnie duet Neeson-Brosnan (jeśli chodzi o Brosnana jestem szczególnie zaszokowany), czego chcieć więcej. Mocno zastanawiam się między oceną 8 a 9. Tematyka podobna do Zjawy, ale jakież lepsze wyreżyserowanie. Sama końcówka wręcz powala, no i Angelica Huston …

PS Jeszcze tylko dodam, kolejny kretyński tytuł.

pajki_filmaniak 8

bardzo dobre aktorstwo jak i sam western polecam

wazka16 9

Western egzystencjalny o przebaczeniu i wyruszeniu w drogę, która zmieni bohaterów.Po zakończeniu wojny secesyjnej; zemsta i niejednoznaczni bohaterowie.

simonperch 7

Film miał duży potencjał, ale został on ograniczony przez zbyt schematyczny scenariusz. Montaż też mógłby być ciekawszy. Dobra scena z A.Houston.

Anonimowy

Ciekawe enigmatyczne zakończenie. [spoiler] – Od samego początku film trzymał mnie w napięciu i wyczekiwania jak potoczy się dalej akcja, w ostatnich gdzieś 30 minutach filmu zaskoczono mnie bardzo pozytywnie przebiegiem wydarzeń. Niby klasyczny western w którym powinno być od początku do końca wszystko sensowne, a tu takie bardzo jak dla mnie pozytywne udziwnienie… Film o nienawiści i pragnieniu zemsty. Kobieta w czerni zwała siebie Louise Fair (Szatan?). Symbol zawziętości i gniewu bohaterów?? Jednemu daje kulę, a drugiemu pistolet, sceny na pustyni takie pomiędzy dwoma światami realnym i tym po śmierci. Indianin też porusza dziwne kwestie "Jak wycenić ludzkie życie? Może innym życiem. To co jest twoje, zawsze do ciebie wróci. To co odbierzesz, zostanie ci odebrane" symbolizował może to aby człowiek potrafił wybaczać??

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
yarek71
241 pkt.
2
kaskader
174 pkt.
3
piotrek681
36 pkt.
4
fredaser
26 pkt.
5
majak01
20 pkt.
6
Czejen71
19 pkt.
7
jacks
14 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…