Krew za krew 2006

Seraphim Falls

Gideon zostaje zmuszony do ucieczki przed grupą polujących na niego napastników, na czele których stoi Pułkownik Carver. Z pozoru duża przewaga liczebna okazuje się być niczym, w porównaniu do umiejętności jakimi dysponuje ścigany. Jaki jest jednak powód tropienia i co kryje za sobą przeszłość?

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 20 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Liam Neeson
jako Płk Carver
Pierce Brosnan
jako Gideon
Angie Harmon
jako Rose
Anjelica Huston
jako Madame Louise
Robert Baker
jako Papież
Michael Wincott
jako Hayes
Xander Berkeley
jako Brygadzista na kolei
Ed Lauter
jako Parsons
Tom Noonan
jako Abraham, pastor
Kevin J. O'Connor
jako Henry
John Robinson
jako Kid
Wes Studi
jako Charon

Fabuła

Gideon zostaje zmuszony do ucieczki przed grupą polujących na niego napastników, na czele których stoi Pułkownik Carver. Z pozoru duża przewaga liczebna okazuje się być niczym, w porównaniu do umiejętności jakimi dysponuje ścigany. Jaki jest jednak powód tropienia i co kryje za sobą przeszłość? majak01

Gatunek
Dramat, Western, Wojenny, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, ucieczka, nóż, walka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-09-13 (świat), 2008-02-06 (dvd)
Wytwórnia
Icon Productions (producent)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
18 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

simonperch 2013-08-27 7

Film miał duży potencjał, ale został on ograniczony przez zbyt schematyczny scenariusz. Montaż też mógłby być ciekawszy. Dobra scena z A.Houston.

Anonimowy 2008-03-15

Ciekawe enigmatyczne zakończenie. [spoiler] – Od samego początku film trzymał mnie w napięciu i wyczekiwania jak potoczy się dalej akcja, w ostatnich gdzieś 30 minutach filmu zaskoczono mnie bardzo pozytywnie przebiegiem wydarzeń. Niby klasyczny western w którym powinno być od początku do końca wszystko sensowne, a tu takie bardzo jak dla mnie pozytywne udziwnienie… Film o nienawiści i pragnieniu zemsty. Kobieta w czerni zwała siebie Louise Fair (Szatan?). Symbol zawziętości i gniewu bohaterów?? Jednemu daje kulę, a drugiemu pistolet, sceny na pustyni takie pomiędzy dwoma światami realnym i tym po śmierci. Indianin też porusza dziwne kwestie "Jak wycenić ludzkie życie? Może innym życiem. To co jest twoje, zawsze do ciebie wróci. To co odbierzesz, zostanie ci odebrane" symbolizował może to aby człowiek potrafił wybaczać??

Współtworzą