Ramajana 1992

Ramayana: The Legend of Prince Rama

Ekranizacja staroindyjskiego eposu "Ramayana" opowiadającego o dziejach i czynach księcia Ramy. Podły demon Rawan porywa piękną żonę Ramy, Sitę i więzi ją w swoim królestwie. Dzielny książę rusza na ratunek ukochanej, przy okazji pragnąc uwolnić innych więźniów Rawana. Rozpoczyna się długa i żmudna walka dobra ze złem.

Reżyseria
,
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Arun Govil
jako Ram
James Earl Jones
jako Narrator
Amrish Puri
jako Ravan
Shatrughan Sinha
jako Narrator

Fabuła

Ekranizacja staroindyjskiego eposu "Ramayana" opowiadającego o dziejach i czynach księcia Ramy. Podły demon Rawan porywa piękną żonę Ramy, Sitę i więzi ją w swoim królestwie. Dzielny książę rusza na ratunek ukochanej, przy okazji pragnąc uwolnić innych więźniów Rawana. Rozpoczyna się długa i żmudna walka dobra ze złem. Barbarka88Rz

Gatunek
Animowany, Przygodowy, Dramat, Fantasy, Romans
Słowa kluczowe
przyjaciel, nadzieja, król, miłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Indie, Japonia
Inne tytuły
Ramayana - Legenda o księciu Ramie (Polska) (tytuł wideo)
Prince of Light - The Legend of Ramayana (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
170 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Jest to ekranizacja słynnego eposu sanskryckiego "Ramayana" (रामायण), kształtującego od II wieku p.n.e. do II wieku n.e. Jego autorstwo przypisuje się legendarnemu wieszczowi, Walmikiemu. Ramajana stała się świętą księgą hinduizmu i wywarła znaczący wpływ na literaturę i sztukę Indochin i Indonezji. zobacz więcej

Komentarze 1

Barbarka88Rz 2011-06-09 8

Bardzo dobra ekranizacja "Ramajany". – Pomimo, że jest to animacja, w których nie gustuję, podobała mi się. Jeżeli ktoś chce zapoznać się z bardzo ważnym hinduskim eposem "Ramajana" to jak najbardziej polecam. Także jako uzupełnienie tej lektury. Duża wartość edukacyjna.

"Ramajana" (czyli Dzieje Ramy) jest dla Hindusów tym czym "Iliada" i "Odyseja" dla Greków. W sumie to są dość podobne. Studenci antropologii kult. o tym wiedzą.

Jest to jedna z tych rzeczy, o których warto mieć jakieś pojęcie. Pochodząca z przełomu er, "Ramajana" należy do jednych z ważniejszych światowych dzieł literatury.

Współtworzą