• FDB.PL — 1005

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Sprawy techniczne

• Chemas

Mam kilka spraw czysto technicznych dotyczących między innymi formularzy dodawania, postaram się je tu wszystkie, które zauważyłem wymienić, żeby to było w jednej kupie. Dobrze by było, żeby ten wątek pozostał jako taki zbiorczy do tego typu zgłaszań, analiz i wniosków. Wiem, że taki problemy można zgłaszać na maila, ale te są dość ogólne, podejrzewam, że dotyczą większej ilości userów.

Więc po kolei:

1. Znikanie innych kart (działów ) formularza. O co chodzi, dajmy na to uzupełniam całościowo nazwę (właśnie dzisiaj się na tym złapałem, chociaż wiem o tym o dawna) i nie uzupełniłem wszystkich pól, a chcę sprawdzić jedno pole, reszta znika, a formularz idzie do sprawdzenie tylko z tym jednym polem. Staram się o tym pamiętać, ale jest to trochę denerwujące.

2. Już kiedyś zwracałem na to uwagę. Wpisywanie obsady i ekipy. Jeżeli pomylimy się z nazwą, najczęściej w sytuacji gdy ona już istnieje, co zgłasza nam przy sprawdzaniu system, nie możemy usunąć tego pola, jak to można w przypadku na przykład słów kluczowych. Problem jest szczególny, gdy za tą nazwą jest masa następnych i wtedy trzeba je wszystkie przenosić wyżej, bo pustego pola w środku listy nie da rady zostawić. Przerabiałem to na wiele sposobów i tak skończyło się na przepisaniu dolnej części listy na nowo z rolami itp. Chyba, że jest inna możliwość, której nie znam.

3. Może to pierdułka, ale ułatwiłoby. Chodzi o zawody, gdzie mamy atrybut osobisty. Na przykład charakteryzator osobisty. Sprawa jest oczywiście prosta, tylko że muszę wpisywać cały zawód razem z osobisty i dwukropkiem, ponieważ jak wybiorę z listy, to mi nic nie da, bo już aktora nie mogę dopisać. Fajnie by było jakby byłą taka możliwość, ale może to jest skomplikowane technicznie. W każdym razie zwracam na to uwagę.

I na koniec z innej działki, czy można zrobić coś z dodatkową edycją własnej wypowiedzi po jakimś dłuższym czasie oczywiście, aby taka edycja spowodowała pojawienie się na górze lity wątków. Bo często coś ważnego przypomni się komuś po jakimś czasie, a na własnego komcia nie można odpowiadać i inni nie zauważą tej informacji. Właśnie ostatnio taką edycję zrobiłem i nie ma odzewu. W temacie:
      https://fdb.pl/forum/temat/42085-powiazania-filmow

EDIT (ale to edit zaraz po puszczeniu wątku :))
      Jak coś sobie przypomnę dorzucę.
      Zapraszam do dyskusji.

• -
      • +
      • +2
    • fredaser

@Chemas Oj prawda, nadenerwowałem się parę razy przez ten punkt 2. Analogiczny problem miałem też z powiązanymi.
      Co do punktu 3. też się zgadzam, bywa męczące takie wpisywanie i można się pomylić, tak przy dodawaniu jak i sprawdzaniu.
      Wyróżnienie w jakiś sposób edytowanej wypowiedzi również by się przydało.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@fredaser

No fakt, jeśli chodzi o punkt 1, to może trochę przesadziłem, można to kontrolować, ale tylko trochę przesadziłem, ale reszta to myślę, że jest coś do rzeczy.

PS
      Przy okazji proszę o zmianę konieczności dawania skrótu Hr. czyli hrabia lub hrabini, też już o tym pisałem.
      Czyż nie lepiej brzmi "Graf Wetterstein " jako "Hrabia Wetterstein" niż takie nijakie Hr. Wetterstein ?
      Myślę, że skrót hr, nie wielu daj coś do myślenia, ale Hrabia, czy też Hrabini to jest coś :) A jeszcze są hrabianki, wicehrabiowie itp.

Dzięki @fredaser za poparcie w pewnych kwestiach.

No i dalej postuluję o możliwość edycji własnego wpisu w poście, aby to było zaraz widoczne. :)

• -
      • +
      • 0
    • Bluejohn_26

@Chemas Popieram punkt 3. Zawsze mnie to denerwuje, że trzeba wklepywać całość, zamiast do gotowego atrybutu dodać samo nazwisko.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Bluejohn_26 dzięki :)

A tak przy okazji, bo też nie chcę zakładać do każdego problemu wątków, spytam się o coś, ale to już kwestia merytoryczna, tak przy okazji :)
      Nie do końca wiem jak jest z alternatywną pisownią nazwy, chodzi mi o to, czy na przykład gdy w porównaniu z nazwą główną jest skrót jednego z imion, to czy to kwalifikuje się na nazwę alternatywną? W poradniku jest:
      "Alternatywna pisownia – nazwa zapisana w inny sposób, mogąca różnić się od nazwy głównej kolejnością, zdrobnieniami itp."
      No właśnie i jest to itp. i czasami nie wiadomo jak to interpretować. Co do zdrobnień (najczęściej imienia), innej pisowni, ale zbliżonej, czy zamiany kolejności, sprawa jest jasna, ale tu zawsze mam wątpliwości. Prosty przykład:

Ernst A. Schaah
      Ernst Albert Schaach

Generalnie nie daję tu atrybutu, bo nie jestem pewien, ale nie chcę pogorszenia mojej skuteczności procentowej. Może ktoś wie coś na ten temat ?

EDIT
      I tak jeszcze jedno:

Ernst Schaah

do poprzedniego przykładu, czy brak jednego z imion to jest alternatywna nazwa, czy nie ?

• -
      • +
      • 0
    • Sweet_Foxy

@Chemas Nr 2 – to jest bardzo irytujące. Nr 3 – rzadko mi się zdarza taka sytuacja, ale faktycznie można by to było jakoś lepiej rozwiązać, jeśli jest taka możliwość techniczna.

Jeśli już, to hrabina, a nie hrabini. :-)

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Sweet_Foxy

Aaa sorki, faktycznie "hrabini", co ciekawe, już mi podkreśla, że jest coś nie tak, ale dzięki. Mądrego to i ne żal posłuchać.

• -
      • +
      • 0
    • Grzegorz_Derebecki

@Chemas Na pewno nie da się dodać treści z pustym elementem w środku ? Mnie się udało dodać taką treść

https://share.getcloudapp.com/eDu1Wk9w

Zobaczcie macie tam #1 a potem #3.

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Grzegorz_Derebecki hmmm, no da się faktycznie, tylko, że mi to jakoś nie wyszło ;) Ale taka możliwość likwidacji pola by się przydała.

Aha, przy okazji mam znowu dubel osoby:

https://www.imdb.com/name/nm0588629/?ref_=ttfc_fc_cl_t15

a na FDB:
      https://fdb.pl/osoba/375352-john-skins-miller
      https://fdb.pl/osoba/585874-john-skins-miller

Załatwię to tak jak poprzednio
      Pozdro

• -
      • +
      • 0
    • Bluejohn_26

@Chemas Likwidacji w jakim sensie?

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Bluejohn_26
      Tak jak możliwość skasowania pola w słowach kluczowych.

• -
      • +
      • 0
    • Bluejohn_26

@Chemas Skasowania zawartości dowolnego pola w trakcie dodawania? U mnie można. Jest też kasowania tych, które zostały już zatwierdzone i znajdują się w bazie. Jeśli nie to chodzi, to nie wiem co masz na myśli.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Bluejohn_26 no o to chodzi, ale w obsadach
      Albo jestem ślepy, albo coś nie trybi

PS właśnie zrobiłem próbę i nie działa, nie ma krzyżyka do usunięcia
      wpisałem trzy przypadkowe teksty w obsadzie, dałem do sprawdzenia i nie mogę na przykład środkowej usunąć.

• -
      • +
      • 0
    • Bluejohn_26

@Chemas :D To teraz chyba wiem. W formularzu obsady, w miejsce elementów których chcesz się pozbyć, podstawiasz spację. Tak samo postępujesz w przypadku zawodów poszczególnych producentów, tylko tam musisz jeszcze zaznaczyć "nowy – pusty" atrybut.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Bluejohn_26 zaraz to sprawdzę, nie wiedziałem

Własnie, zawód !, z tym też miałem problem, bo nigdy nie mogłem usunąć raz wybranego z listy zawodu

EDIT
      Wygląda na to, że działa, wlącznie z zawodem, co prawda to tylko test bez wysłania na jakiś tam literkach i bez źródła, ale pole się wyczyściło i nie było pytania o sprawdzenie nazwy, tyle, że pole nadal było, nie tak jak na screenie Grześka.
      Musiałbym to przetestować na konkretnym dodawaniu z prawdziwymi nazwami.

Co ciekawe wpisałem "ssss" w producentach z zawodem kierownik produkcji i system chciał dodać ;P;P;P

EDIT2
      Sprawdzę to oczywiście, jak będę miał taki problem ;)

Przy okazji mam takie pytanko, czy weryfikator, który bierze formularz do sprawdzania, musi wszystko weryfikować, czy może wybiórczo ?

EDIT3
      Jeszcze jedno odnośnie usterek, w niektórych przypadkach nie działa link do poradnika, szczególnie na formularzu nowy film, chodzi o plakat i stronę IMDb

• -
      • +
      • 0
    • Bluejohn_26

@Chemas ad 2 Tak, weryfikator może sprawdzać wybiórczo, w ramach poszczególnych profesji np. samych reżyserów, producentów czy operatorów.

ad 3 Zakładam, że chodzi Ci o to że link do IMDb nie zawsze jest widoczny po dodaniu. To nie błąd, link "uruchomi się" na stronie w momencie gdy na IMDb pojawią się pierwsze oceny. Plakat natomiast powinien być oznaczony jako główny, w przeciwnym razie nie będzie widoczny.

• -
      • +
      • 0