FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Poprawianie tytułów lub kolejności odcinków 5
Sweet_Foxy

Chciałabym prosić o to, aby przed tego rodzaju poprawkami sprawdzać, czy do odcinków nie została dodana obsada/ekipa, bo po takich zmianach nie będzie się to zgadzać.
Różnice wynikają przeważnie z tego, że na różnych platformach lub w różnych stacjach telewizyjnych bądź jest inna kolejność, bądź niektóre odcinki są łączone lub dzielone.

Chemas

@Sweet_Foxy Podpisuję się pod tym obiema rękoma!!!
Dodatkowo jeszcze chcę dorzucić od siebie apel o nie dodawanie łączonych odcinków, jak często jest w wikipedii typu xxx / yyy. Proszę to sprawdzać na thetvdb i to źródło uważam za najbardziej wiarygodne. Rozdzielanie później takich scalonych odcinków (bo tak puszczała dana tv) jest koszmarne w naszym systemie!!!
W ogóle jestem za sprawdzaniem dodawania każdego nowego odcinka na tym portalu, bo platformy lubią mieszać.

jacks

@Sweet_Foxy popieram i sam tak robię.
@Chemas tu mam dylemat. Dodaję sporo odcinków na podstawie Wiki i często występuje tam pełniejsza informacja o odcinkach i ich premierach niż na thetvdb. Zawszę weryfikuję swoje treści na min. 3 portalach i dodaję tą najpełniejszą i wiarygodną w danym momencie. Odcinki łączone najczęściej występują w animacjach, gdzie odcinki mają po kilka minut i tak były emitowane jeden po drugim danego dnia stąd ich łączenie. Nie widzę sensu tego rozdzielać. Ponadto jak streaming to puści łącznie, a wprowadzimy oddzielnie to potem masz źle dopasowane odcinki do streamów i połowę sezonu bez linków bo system dobiera per nr odcinka. Myślę, że najlepiej podchodzić do tego indywidualnie.

Chemas

@jacks Faktycznie masz rację. Nie podszedłem do tego o strony naszego streamingu i powiązań z platformami. Natomiast warto by pomyśleć, jaka ścieżka w działaniu (dodawaniu / weryfikowaniu) jest tą główną. Ponieważ parę razy spotkałem się z sytuacją, że łączenia odcinków były różne na wiki, na dubbingpedii i platformie. Problem polega na tym, że są różne serie puszczania bajek, bo o animowane w zasadzie tylko chodzi. Platformy robią to sobie jak chcą. Nie mówię, że thetvdb jest wyrocznią. Również sprawdzam w kilku źródłach. :)

P.S. A tak w ogóle to mi się wydaje, że mamy w poradniku zapis o niedodawaniu z wiki informacji na temat odcinków. Muszę tylko sprawdzi o co dokładnie chodzi.

pcela

Nawet jak jakaś stacja TV połączyła kilka odcinków w jeden, to nie zmienia to nr i ilości odcinków.
Natomiast kolejność odcinków może być różna w zależności od kraju czy medium (np. TV, DVD i stream mogą mieć inną kolejność odcinków). Tutaj trzeba by się zastanowić, czy odcinki mają być nr wg kolejności premiery w kraju oryginału, czy premiery w polskiej TV (czasem jest inna). Osobiście jestem za oryginalną numeracją kraju produkcji.

Chemas

@pcela A no właśnie :)
W zasadzie też jestem za tym, tylko należy rzetelnie zweryfikować to pierwsze źródło.
Bardzo fajny głos w dyskusji kolego :)

Proszę czekać…