54 z 54 lat
Następny rok
Emmy

Emmy 2021

Amerykańska Akademia Telewizyjna

Nagrody:

  • Emmy
  • Nagroda specjalna
  • Governors Award

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny
Nominacja
Najlepszy serial komediowy
Nominacja
Najlepszy serial dokumentalny lub oparty na faktach
Najlepszy film dokumentalny lub oparty na faktach program specjalny
Najlepszy miniserial lub antologia
Najlepszy film telewizyjny
Najlepszy program animowany
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Najlepszy aktor w serialu komediowym
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Najlepszy aktor w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym
Najlepsza aktorka w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym
Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka
Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor
Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego
Zwycięzca

The Crown

Jessica Hobbs (Netflix)

Za odcinek "War".

Nominacja
Bridgertonowie

Julie Anne Robinson (Netflix)

Za odcinek "Diamond Of The First Water".

Pose

Steven Canals (FX Network)

Za odcinek "Series Finale".

The Crown

Benjamin Caron (Netflix)

Za odcinek "Fairytale".

Opowieść podręcznej

Liz Garbus (Hulu)

Za odcinek "The Wilderness".

The Mandalorian

Jon Favreau (Disney+)

Za odcinek "Chapter 9: The Marshal".

Najlepsza reżyseria serialu komediowego
Zwycięzca

Komediantki

Lucia Aniello (HBO Max)

Za odcinek "There Is No Line".

Nominacja
B Positive

James Burrows (CBS)

Za odcinek "Pilot".

Mamuśka

James Widdoes (CBS)

Za odcinek "Scooby-Doo Checks And Salisbury Steak".

Ted Lasso

Zach Braff (Apple TV+)

Za odcinek "Biscuits".

Ted Lasso

M.J. Delaney (Apple TV+)

Za odcinek "The Hope That Kills You".

Ted Lasso

Declan Lowney (Apple TV+)

Za odcinek "Make Rebecca Great Again".

Stewardesa

Susanna Fogel (HBO Max)

Za odcinek "In Case Of Emergency".

Najlepsza reżyseria miniserialu, antologii lub filmu telewizyjnego
Zwycięzca
Nominacja
Mogę cię zniszczyć

Sam Miller, Michaela Coel (HBO)

Za odcinek "Ego Death".

Mogę cię zniszczyć

Sam Miller (HBO)

Za odcinek "Eyes Eyes Eyes Eyes".

Kolej podziemna

Barry Jenkins (Amazon Prime Video)

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
Zwycięzca

The Crown

Peter Morgan (Netflix)

Za odcinek "War".

Nominacja
Kraina Lovecrafta

Misha Green (HBO)

Za odcinek "Sundown".

Pose

Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock, Our Lady J (FX Network)

Za odcinek "Series Finale".

The Boys

Rebecca Sonnenshine (Amazon Prime Video)

Za odcinek "What I Know".

Opowieść podręcznej

Yahlin Chang (Hulu)

Za odcinek "Home".

The Mandalorian

Dave Filoni (Disney+)

Za odcinek "Chapter 13: The Jedi".

The Mandalorian

Jon Favreau (Disney+)

Za odcinek "Chapter 16: The Rescue".

Najlepszy scenariusz serialu komediowego
Zwycięzca

Komediantki

Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky (HBO Max)

Za odcinek "There Is No Line".

Nominacja
Girls5eva

Meredith Scardino (Peacock Productions)

Za odcinek "Pilot".

PEN15

Maya Erskine (Hulu)

Za odcinek "Play".

Ted Lasso

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Joe Kelly (Apple TV+)

Za odcinek "Make Rebecca Great Again".

Ted Lasso

Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly (Apple TV+)

Za odcinek "Pilot".

Stewardesa

Steve Yockey (HBO Max)

Za odcinek "In Case Of Emergency".

Najlepszy scenariusz miniserialu, antologii lub filmu telewizyjnego
Nominacja
WandaVision

Laura Donney (Disney+)

Za odcinek "Previously On".

WandaVision

Chuck Hayward, Peter Cameron (Disney+)

Za odcinek "All-New Halloween Spooktacular!"

WandaVision

Jac Schaeffer (Disney+)

Za odcinek "Filmed Before A Live Studio Audience".

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego
Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym
Najlepsze zdjęcia w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym
Zwycięzca

Gambit królowej

Steven Meizler (Netflix)

Za odcinek "End Game".

Nominacja
Fargo

Dana Gonzales (FX Network)

Za odcinek "East/West".

Mare z Easttown

Ben Richardson (HBO)

Za odcinek "Illusions".

Mały topór

Shabier Kirchner (Amazon Prime Video)

Za odcinek "Mangrove".

Kolej podziemna

James Laxton (Amazon Prime Video)

Za odcinek "Chapter 9: Indiana Winter".

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer
Zwycięzca

Country niania

George Mooradian (Netflix)

Za odcinek "Crazy".

Nominacja
Mów mi Kat

Patti Lee (Fox Entertainment)

Za odcinek "Plus One".

Ostatni prawdziwy mężczyzna

Donald A. Morgan (Fox Entertainment)

Za odcinek "Time Flies".

The Conners

Donald A. Morgan (ABC Television Network)

Za odcinek "A Stomach Ache, A Heart Break And A Grave Mistake".

The Upshaws

Donald A. Morgan (Netflix)

Za odcinek "Big Plans".

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery (odcinki trwające najdłużej 30 minut)
Zwycięzca

The Mandalorian

Matthew Jensen (Disney+)

Za odcinek "Chapter 15: The Believer".

Nominacja
Grown-ish

Mark Doering-Powell (Freeform)

Za odcinek "Know Yourself".

Komediantki

Adam Bricker (HBO Max)

Za odcinek "Primm".

Stworzona do miłości

Nathaniel Goodman (HBO Max)

Za odcinek "User One".

Servant

Marshall Adams (Apple TV+)

Za odcinek "2:00".

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery (odcinki trwające najkrócej godzinę)
Zwycięzca

The Crown

Adriano Goldman (Netflix)

Za odcinek "Fairytale".

Nominacja
Bridgertonowie

Jeffrey Jur (Netflix)

Za odcinek "Art Of The Swoon".

Euforia

Marcell Rév (HBO)

Za odcinek "Trouble Don't Last Always".

Kraina Lovecrafta

Tat Radcliffe (HBO)

Za odcinek "Sundown".

Perry Mason

David Franco (HBO)

Za odcinek "Chapter Two".

The Mandalorian

Barry Baz Idoine (Disney+)

Za odcinek "Chapter 13: The Jedi".

The Umbrella Academy

Neville Kidd (Netflix)

Za odcinek "Right Back Where We Started".

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu
Zwycięzca

The Mandalorian

Ludwig Göransson (Disney+)

Za odcinek "Chapter 16: The Rescue".

Nominacja
Bridgertonowie

Kris Bowers (Netflix)

Za odcinek "Diamond Of The First Water".

Kraina Lovecrafta

Laura Karpman, Raphael Saadiq (HBO)

Za odcinek "Rewind 1921".

The Crown

Martin Phipps (Netflix)

Za odcinek "The Balmoral Test".

Opowieść podręcznej

Adam Taylor (Hulu)

Za odcinek "The Crossing".

Tacy jesteśmy

Siddhartha Khosla (NBC)

Za odcinek "Birth Mother".

Najlepsza kompozycja muzyczna w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
Zwycięzca

Gambit królowej

Carlos Rafael Rivera (Netflix)

Za odcinek "End Game".

Nominacja
Fargo

Jeff Russo (FX Network)

Za odcinek "East/West".

Kolej podziemna

Nicholas Britell (Amazon Prime Video)

Za odcinek "Chapter 2: South Carolina".

WandaVision

Christophe Beck (Disney+)

Za odcinek "Previously On".

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa
Zwycięzca

WandaVision

Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez (Disney+)

Za odcinek "Breaking The Fourth Wall", piosenka "Agatha All Along".

Nominacja
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham (Netflix)

Za piosenkę "Comedy".

The Boys

Christopher Lennertz, Michael Saltzman (Amazon Prime Video)

Za odcinek "The Big Ride", piosenka "Never Truly Vanish".

Gambit królowej

Anna Hauss, Robert Wienröder, William Horberg (Netflix)

Za odcinek "Adjournment", piosenka "I Can't Remember Love".

Zoey's Extraordinary Playlist

Harvey Mason Jr., Andrew Hey, Austin Winsberg, Lindsey Rosin (NBC)

Za odcinek "Zoey's Extraordinary Birthday", piosenka "Crimson Love".

Najlepszy oryginalny temat muzyczny
Najlepsze kostiumy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym - fantasy albo sci-fi
Zwycięzca

WandaVision

Mayes C. Rubeo, Joseph Feltus, Daniel Selon, Virginia Burton (Disney+)

Za odcinek "Filmed Before A Live Studio Audience".

Nominacja
The Mandalorian

Shawna Trpcic, Julie-Marie Robar, Sara Fox (Disney+)

Za odcinek "Chapter 13: The Jedi".

The Umbrella Academy

Christopher Hargadon, Heather Crepp, William Ng, Jane Fieber (Netflix)

Za odcinek "The Frankel Footage".

Najlepsze współczesne kostiumy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
Zwycięzca

Pose

Analucia McGorty, Michelle Roy, Linda Giammarese (FX Network)

Za odcinek "Series Finale".

Nominacja
Czarno to widzę

Michelle Cole, Juliann Smith DeVito (ABC Television Network)

Za odcinek "Our Wedding Dre".

Euforia

Heidi Bivens, Devon Patterson, Angelina Vitto (HBO)

Za odcinek "F**k Anyone Who's Not A Sea Blob".

Komediantki

Kathleen Felix-Hager, Karen Bellamy (HBO Max)

Za odcinek "There Is No Line".

Mogę cię zniszczyć

Lynsey Moore, Rosie Lack, Debbie Roberts (HBO)

Za odcinek "Social Media Is A Great Way To Connect".

Wybory Paytona Hobarta

Claire Parkinson, Lily Parkinson, James Hammer, Laura Steinman (Netflix)

Za odcinek "New York State Of Mind".

Najlepsze epokowe kostiumy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
Nominacja
Bridgertonowie

Ellen Mirojnick, John Glaser, Sanaz Missaghian, Ken Crouch (Netflix)

Za odcinek "Diamond Of The First Water".

Ratched

Lou Eyrich, Rebecca Guzzi, Allison Agler, Betsy Glick (Netflix)

Za odcinek "Pilot".

The Crown

Amy Roberts, Sidonie Roberts, Giles Gale (Netflix)

Za odcinek "Terra Nullius".

Najlepszy montaż w miniserialu lub filmie telewizyjnym kręconym przy użyciu jednej kamery
Zwycięzca

Gambit królowej

Michelle Tesoro (Netflix)

Za odcinek "Exchanges".

Nominacja
Mare z Easttown

Amy E. Duddleston (HBO)

Za odcinek "Miss Lady Hawk Herself".

WandaVision

Nona Khodai (Disney+)

Za odcinek "On A Very Special Episode...".

WandaVision

Zene Baker, Michael A. Webber, Tim Roche, Nona Khodai (Disney+)

Za odcinek "The Series Finale".

Najlepszy montaż programu dokumentalnego
Najlepszy montaż w serialu dramatycznym kręconym przy użyciu jednej kamery
Zwycięzca

The Crown

Yan Miles (Netflix)

Za odcinek "Fairytale".

Nominacja
The Crown

Paulo Pandolpho (Netflix)

Za odcinek "Avalanche".

Opowieść podręcznej

Wendy Hallam Martin (Hulu)

Za odcinek "The Crossing".

The Mandalorian

Dylan Firshein, Erik Jessen (Disney+)

Za odcinek "Chapter 11: The Heiress".

The Mandalorian

Andrew S. Eisen (Disney+)

Za odcinek "Chapter 13: The Jedi".

The Mandalorian

Jeff Seibenick (Disney+)

Za odcinek "Chapter 15: The Believer".

The Mandalorian

Adam Gerstel (Disney+)

Za odcinek "Chapter 16: The Rescue".

Najlepszy montaż w serialu komediowym kręconym przy użyciu jednej kamery
Zwycięzca

Ted Lasso

A.J. Catoline (Apple TV+)

Za odcinek "The Hope That Kills You".

Nominacja
Komediantki

Susan Vaill (HBO Max)

Za odcinek "Primm".

Komediantki

Jessica Brunetto (HBO Max)

Za odcinek "There Is No Line".

Komediantki

Ali Greer (HBO Max)

Za odcinek "Tunnel Of Love".

Ted Lasso

Melissa McCoy (Apple TV+)

Za odcinek "Make Rebecca Great Again".

Stewardesa

Heather Persons (HBO Max)

Za odcinek "In Case Of Emergency".

Najlepszy montaż w serialu komediowym kręconym przy użyciu wielu kamer
Zwycięzca

The Conners

Brian Schnuckel (ABC Television Network)

Za odcinek "Jeopardé, Sobrieté And Infidelité".

Nominacja
Tata ma plan

Susan Federman (CBS)

Za odcinek "Driving Miss Katie".

Mamuśka

Joe Bella (CBS)

Za odcinek "Scooby-Doo Checks And Salisbury Steak".

Najlepsza współczesna charakteryzacja (naturalna)
Nominacja
Euforia

Doniella Davy, Tara Lang (HBO)

Za odcinek "F**k Anyone Who's Not A Sea Blob".

Mare z Easttown

Debi Young, Sandra Linn Koepper, Ngozi Olandu Young, Rachel Geary (HBO)

Za odcinek "Sore Must Be The Storm".

Najlepsza epokowa charakteryzacja (naturalna)
Zwycięzca

Gambit królowej

Daniel Parker (Netflix)

Za odcinek "Adjournment".

Nominacja
Halston

Patricia Regan, Claus Lulla, Margot Boccia, Joseph A. Campayno (Netflix)

Za odcinek "Versailles".

Star Trek: Discovery

Shauna Llewellyn, Faye Crasto (CBS All Access)

Za odcinek "Terra Firma, Part 2".

WandaVision

Tricia Sawyer, Vasilios Tanis, Jonah Levy, Regina Little (Disney+)

Za odcinek "Filmed Before A Live Studio Audience".

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)
Nominacja
Kraina Lovecrafta

J. Anthony Kosar, Anna Cali (HBO)

Za odcinek "Sundown".

Pose

Tom Denier Jr. (FX Network)

Za odcinek "On The Run".

Star Trek: Discovery

Glenn Hetrick, Mike Smithson, Michael O'Brien, Ken Culver, Hugo Villasenor, Chris Bridges (CBS All Access)

Za odcinek "That Hope Is You, Part 1".

Najlepsze współczesne fryzury
Zwycięzca
Nominacja
Najlepsze epokowe fryzury
Najlepsza scenografia w fabularnym programie współczesnym (godzinnym lub dłuższym)
Najlepsza scenografia w fabularnym programie kostiumowym lub fantasy (godzinnym lub dłuższym)
Najlepsza scenografia w programie fabularnym (półgodzinnym lub krótszym)
Nominacja
Emily w Paryżu

Anne Seibel, Jean-Yves Rabier, Christelle Maisonneuve (Netflix)

Za odcinek "Emily In Paris".

Ted Lasso

Paul Cripps, Iain White (Apple TV+)

Za odcinek "For The Children".

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym
Zwycięzca
Nominacja
Geniusz

Daniel Brennan, Ken Hahn, Jay Meagher (National Geographic)

Za odcinek "Aretha: Respect".

Mare z Easttown

Joe DeAngelis, Chris Carpenter, Richard Bullock Jr. (HBO)

Za odcinek "Sore Must Be The Storm".

Kolej podziemna

Onnalee Blank, Mathew Waters, Joe White, Kari Vähäkuopus (Amazon Prime Video)

Za odcinek "Chapter 1: Georgia".

WandaVision

Danielle Dupre, Chris Giles, Doc Kane, Casey Stone (Disney+)

Za odcinek "The Series Finale".

Najlepszy dźwięk w półgodzinnym serialu dramatycznym, komediowym lub animowanym
Zwycięzca

Ted Lasso

Ryan Kennedy, Sean Byrne, David Lascelles (Apple TV+)

Za odcinek "The Hope That Kills You".

Nominacja
B Positive

Bob La Masney, Jeff A. Johnson (CBS)

Za odcinek "High Risk Factor".

Cobra Kai

Joe DeAngelis, Chris Carpenter, Mike Filosa, Phil McGowan (Netflix)

Za odcinek "December 19".

Komediantki

John W. Cook II, Ben Wilkins, Jim Lakin (HBO Max)

Za odcinek "Falling".

The Kominsky Method

Yuri Reese, Sean Madsen, Brian Wittle (Netflix)

Za odcinek "Chapter 21. Near, Far, Wherever You Are".

Najlepszy dźwięk w godzinnym serialu dramatycznym lub komediowym
Zwycięzca

The Mandalorian

Bonnie Wild, Stephen Urata, Shawn Holden, Chris Fogel (Disney+)

Za odcinek "Chapter 13: The Jedi".

Nominacja
The Boys

Alexandra Fehrman, Richard Weingart, Thomas Hayek (Amazon Prime Video)

Za odcinek "What I Know".

The Crown

Lee Walpole, Stuart Hilliker, Martin Jensen, Chris Ashworth (Netflix)

Za odcinek "Fairytale".

Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
Najlepszy montaż dźwięku w godzinnym serialu dramatycznym lub komediowym
Najlepszy montaż dźwięku w półgodzinnym serialu dramatycznym, komediowym lub animowanym
Najlepsze efekty wizualne w sezonie serialu lub filmie telewizyjnym
Najlepsze efekty wizualne w odcinku serialu
Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji
Zwycięzca

Primal

David Krentz (Cartoon Network, Adult Swim)

Za odcinek "Plague Of Madness".

Miłość, śmierć i roboty

Daniel Gill (Netflix)

Za odcinek "All Through The House".

Miłość, śmierć i roboty

Laurent Nicolas (Netflix)

Za odcinek "Automated Customer Service".

Miłość, śmierć i roboty

Patricio Betteo (Netflix)

Za odcinek "Ice".

Miłość, śmierć i roboty

Robert Valley (Netflix)

Za odcinek "Ice".

Simpsonowie

Nik Ranieri (Fox Entertainment)

Za odcinek "Wad Goals".

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego
Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego
Najlepszy dobór obsady miniserialu, antologii lub filmu telewizyjnego
Najlepsza czołówka
Zwycięzca

Ptak dobrego Boga

(Showtime)

Najlepsza koordynacja kaskaderska
Najlepszy występ kaskaderski
Zwycięzca

The Mandalorian

Lateef Crowder (Disney+)

Za odcinek "Chapter 16: The Rescue".

Nominacja
Cobra Kai

Jahnel Curfman, Julia Maggio, John Cihangir, Marc Canonizado (Netflix)

Za odcinek "December 19".

Gangi Londynu

Mens-Sana Tamakloe (AMC Networks)

Za odcinek 2.

Kraina Lovecrafta

Janeshia Adams-Ginyard (HBO)

Za odcinek "I Am.".

Najlepsza gra głosem
Najlepsza gra głosem (narrator)

Proszę czekać…