Aktywność

Proszę słonia (1968 - 1968)

Absolutnie kultowy serial z moich lat dziecięcych. Ostatnio sobie odświeżyłem, ale pod postacią filmu pełnometrażowego. Znakomity. Wspaniała kreska, wyborna muzyka, doskonały dubbing wspaniałych polskich aktorów. Do tego te zdumiewające pomysły scenariuszowe. Mistrzostwo świata !

Ludwik Benoit

Kolejna wielka postać z polskiej kinematografii, a tu żadnych komentarzy. Aż wstyd. Wspaniały był to aktor, a przypomniałem sobie, bo właśnie słucham jego wspaniały dubbing w polskiej bajce "Proszę słonia". Najbardziej mi utkwiła rola w Siekierezadzie i role w filmach Kondratiuka. Prawdziwy mistrz !

Proszę słonia (1978)

Zawsze znałem serial, nie wiedziałem do dzisiaj (TVP Kultura), że powstał później film pełnometrażowy. Kultowy jak i serial.

Proszę słonia (1968 - 1968)

Rewelacyjny serial z mojego dzieciństwa. Ostatnio odświeżyłem sobie, ale w postaci pełnego filmu (nawet nie wiedziałem, że takowy powstał). Mistrzostwo świata. Kreska niesamowita, dubbing wyśmienity, muzyka wspaniała, no i do tego te pomysły scenariuszowe …

Dziwna para II (1998)

Znakomita jak zwykle kreacja dwóch panów Jacka Lemmona i Waltera Matthau. Dobra rozrywka. Polecam.

Gebo i cień (2012)

Właśnie obejrzałem ten film na TVP Kultura. Doskonałe aktorstwo i dlatego daję ocenę 7. Film jest trochę przeintelektualizowany jak dla mnie, no i trochę się dłuży. Mimo wszystko polecam

Pingwin (1964)

Kolejna znakomita pozycja w polskiej kinematografii.

Wystrzał (1965)

Bardzo dobry stary polski film. Obsada wyśmienita

Pytanie odnośnie zdjęć FDB.PL

@Grzegorz_Derebecki

Rozumiem całkowicie problem. W takim razie będziesz musiał dopuścić możliwość wstawiania jako portret zdjęć z filmu, ponieważ znacznie utrudni się znalezienie zdjęć typowo portretowych, a przede wszystkim weryfikacja legalności źródła.
Swoją drogą jestem ciekaw czy zdjęcia ze stron związków aktorskich itp są legalne.

Pytanie odnośnie zdjęć FDB.PL

fredaser
Dzięki za odpowiedź
Póki można wrzucę może to zdjęcie ;)

@Grzegorz_Derebecki

Rozumiem, cały czas nie byłem pewien co do dawania zdjęć z IMDb. Choć z drugiej strony, właściwie, dopóki nie ma konieczności podania źródła zdjęcia (bo przecież jest IMDb jako do całości filmu), to nie wiadomo, skąd je mam i wrzucam.

Ale rozumiem, podejrzewam więc, że będzie konieczność podania legalnego źródła zdjęcia.
Z drugiej strony przesada jest już z tą legalnością danych. Przecież to jakby nie patrzeć dobra kultury. Przecież wrzuca się je na portal gromadzący dane o filmach i osobach filmu.

Ogólnie dzięki za szybką reakcję

Ciekaw jestem innych wypowiedzi.

Proszę czekać…