Izabelacom
Izabelacom

Izabelacom

@Izabelacom

Punkty
0 za dodawanie
Poprawność dodawania
Z ostatnich 30 dni: brak danych
Z ostatniego roku: brak danych
Dołączył
grudzień 2021 ( ostatnia wizyta)
Ostatnio ocenione Filmy Osoby
Miasto 44
8
Nikt
9
Piłat
10
Sabat sióstr
9
Rozwiązane quizy
Aktywność
Pasja (2004)

Reżyser świetnie prowadzi widza przez tę opowieść. Kiedy już nie możemy więcej wytrzymać pozwala nam odetchnąć kierując na przykład kamerę na niebo, sądzę że rzymscy żołnierze pokazani groteskowo, karykaturalnie kiedy bez końca glupawo rechocza również pozwalają nam na emocjonalny odpoczynek co jest zamierzeniem reżysera. Po trzykrotnym obejrzeniu filmu uważam że tytuł jest przewrotny, według mnie bowiem film koncentruje się głównie na postaci matki Chrystusa, Marii. Jezus w filmie jest bardziej boski niż ludzki, nie potrafimy Go pojąć do końca. Ból matki tak. Ten film to męka Marii z Nazaretu. Przepiękny i poruszający.

Przemytnik (2018)

Cóż, mnie ta recenzja nie przekonała. Ja w tym filmie nie widziałam żadnej stygmatyzacji, raczej jak w większości filmów Eastwooda jest to opowieść o odkupieniu win. Jej przesłanie można zamknąć w słowach głównego bohatera: "rodzina jest najważniejsza". To opowieść o wartościach i człowieczeństwie oraz o tym że czasem zrozumienie krzywd które wyrzadzilismy innym przychodzi po wielu latach, często u schyłku życia. Z pozoru to dość prosta historia ale z pozoru li i jedynie.

Pianista (2002)

@Lemiur Otóż to, moje wrażenia są bardzo podobne. Postać tłustego esesmana w dziwnym lateksowym stroju to jakiś głupi żart. Ośmieszanie nazistów którzy nie byli wcale zabawni uwłacza tym którzy z ich rak zginęli. Cóż, ja jestem przeszczesliwa że Polański nie zechciał wyreżyserowac Listy Schindlera bo skopalby po całości ten wspaniały obraz.

Proszę czekać…