Ioan 007 Gruffudd

Ioan Gruffudd pragnie zostać następnym odtwórcą roli Jamesa Bonda.

33-letni Walijczyk widzi dla siebie szansę, jeśli tylko popracuje nad kondycją fizyczną. – Chciałbym pewnego dnia wcielić się w agenta 007 – zwierzył się Gruffudd dziennikowi Daily Express. – Ale wiem, że ten moment nastąpi może za jakieś 10 lat. Zresztą teraz nie mam do tego odpowiedniej sylwetki. Oczywiście, w każdej chwili mogę zacząć ćwiczyć!Aktor sądzi, że obecny odtwórca Bonda, Daniel Craig, może zakończyć przygodę z popularną filmową serią za około siedem lat – gdy poczuje się już zmęczony i… wystarczająco bogaty.

Gruffudd znany jest z ról w obrazach Titanic, Fantastyczna czwórka i Helikopter w ogniu. W połowie czerwca zobaczymy go w projekcie Fantastyczna Czwórka 2: Narodziny Srebrnego Surfera. We wrześniu poślubi swoją narzeczoną – Alice Evans.

22. film o przygodach 007 został roboczo zatytułowany Risico. U boku Craiga pojawią się m.in. Judi Dench jako M oraz Giancarlo Giannini jako Rene Mathis. Produkują Barbara Broccoli i Michael G. Wilson. Scenariusz ponownie napiszą Neal Purvis i Robert Wade. Zdjęcia zaplanowano w drugiej połowie tego roku. Obraz trafi do kin na całym świecie 7 listopada 2008 roku.

megafon.pl, wikipedia.pl

Ioan Gruffudd w filmie Fantastyczna czwórka 2005Ioan Gruffudd w filmie Fantastyczna czwórka 2005