http://vimeo.com/mironkundzicz

Łowca androidów na nowo 0

Dwadzieścia pięć lat po kinowej premierze klasyku Sci-Fi, Łowca androidów, w reżyserii Ridleya Scotta, zostały do niego dokręcone nowe sceny.

Od kiedy format DVD stał się tak popularny, fani filmu ciągle proszą Scotta (Obcy – 8 pasażer Nostromo), aby stworzył swoją wersję finałową Łowcy androidów, ponieważ nikt, łącznie z reżyserem, nie jest zadowolony ze zrobionej w pośpiechu wersji reżyserskiej z 1992 roku.

Joanna Cassidy w filmie Łowca androidów 1982Joanna Cassidy w filmie Łowca androidów 1982

Pracę nad nową wersją zaczęły się już w 2000 roku, od sprawdzenia legalności przedsięwzięcia. W 2005 roku Scott potwierdził, że ostateczna wersja filmu, z kilkoma dyskami dodatków, ma mieć swoją premierę w drugiej połowie 2007 roku, aby uczcić dwudziestą piątą rocznicę premiery.

Fani zacieralil ręce, ponieważ wiedzieli, co stało się z Legendą i Królestwem niebieskim, kiedy wziął się za nie Scott. Po premierach kinowych tych dwóch produkcji, odczucia krytyków i widzów były mieszane. Reżyser doprowadził jednak do wydania na DVD wersji finałowych, które spotkały się, z owiele cieplejszym przyjęciem, a same produkcje tylko na tym zyskały, ponieważ rozwinięto w nich wiele wątków i stały się one po prostu ciekawsze, niż wersje kinowe.

Największym zaskoczeniem jest jednak oświadczenie aktorki Joanny Cassidy (Nie mów mamie, że niania nie żyje), która w Łowcy androidów wcieliła się w postać Zhory. Na swojej oficjalnej stronie internetowej napisała:

Joanna skończyła właśnie kręcić na nowo, sceny z jej udziałem, z oryginalnego Łowcy androidów. Miała na sobie swój oryginalny strój (który zachowała od czasów pierwszych zdjęć). Te nowe sceny, będą częścią nadchodzącego, specjalnego wydania Łowcy androidów na DVD. Czekajcie na kolejne wiadomości.

Wszyscy fani zadają sobie teraz pewnie jedno pytanie, jak dużo nowego materiału zostało nakręcone i jaki wpływ będą miały te zdjęcia na wersję finałową?

Łowca androidów miał swoją światową premierę 25 czerwca 1982. W Polsce, film można było oglądać od 1 grudnia 1990 roku. Produkcja, przy budżecie 28 milionów dolarów, zarobiła w USA ponad 34 miliony. Obraz był nominowany do Oscara, za efekty specjalne i scenografię. Poza tym zdobył nagrodę BAFTA za zdjęcia, kostiumy i scenografię oraz nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles, za zdjęcia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Mort_Rainey

Właśnie dlatego wyporzyczyłem sobie ten film na dvd!Bo wszyscy mówili że jest świetny.-ja uwazam inaczej,chyba moge mieć swoje zdanie.

MikeMK

Masz racje, nie każdy film musi siekazdemu podobac,a do niekotrych trzeba po prostu dorsnąc. Natomiast BR jest nie tylko filmem ambitnym, ale takze uwazanym za jedno z najwybitniejszych dzieł wsrod filmów SF. I wiesz to jest opinia ludzi którzy maja pojecie o kinie a nie jakis nastolatków co to lubią po szkole poogladac sobie nawalnki:)))

Sabazios

Moze dlatego sie podniecaja, bo to klasyka, bo na podstawie wykreconego, kultowego opowiadania Dicka, moze dlatego, ze film na doskonaly klimat i muzyke…? Natomiast moge dac jedna odpowiedz, czemu Tobie ten film wydal sie cienki. Bo najprawdopodobniej jestes fanem kina, ktorego atuty mozna mierzyc liczac ilosc wybuchow i skasowanych samochodow, gdzie nic nie jest pozostawione do przemyslenia, moze tylko poza tym czy glowny hero leje na siedzaco czy na stojaco (oczywiscie ze na stojaco) ;-))
Wracaj do ogladania "Mission Impossible" i odpusc sobie ambitniejsze kino ;-P

Nikt nie powiedział ze film który jest klasyką musi sie kazdemu podobać.Ja oglądałem wersje zmieniona przez Scotta (dvd),ludzie mówili ze ta wersja jest gorsza.Nie wiem,moze gdybym oglądnął oryginał to bym mial inne zdanie.Ten film po prost mnie nudził.
Nie,nie jestem fanem takiego kina,chociaż,nie pogardzam takimi filmami,nie ma to jak wrócic sobie w piatek po całym dniu w szkole i puscic jakaś nawalanke…:)
Zalezy o która częśc Ci chodzi.Pierwsza i druga była denna,3 w sumie tez ale i tak lepsza od pozostałych.
Jeśli Łowce Androidów nazywasz ambitnym kinem no to gratuluje Ci.pewnie po ogladnieciu całej serii filmów z Jean-Claude Van Dammem i Steven Sigalem Blade Runner wydaje Ci sie filmem ambitnym ale takim raczej nie jest :))))

Pozdrawiam

Mort_Rainey

Nie wiem czemu sie wszyscy podniecają tym filmem,dla mnie był cienki;]

Proszę czekać…