Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Zanim się pojawiłeś - bądź jak osa, bądź jak Lou 0

Czy wkrótce nie tylko internet, ale i ulice zaroją się od "os"? Czy też zwyciężą czerwone suknie? Trudno przewidzieć. Jedno jest pewne: Emilia Clarke w filmie Zanim się pojawiłeś wygląda zjawiskowo w każdej z tych kreacji!

Emilia Clarke w scenie z filmu Zanim się pojawiłeś, fot. Forum Film Poland

Znakiem rozpoznawczym fanek filmu Zanim się pojawiłeś są rajstopy w charakterystyczne żółto-czarne pasy, kojarzące się z osą. W ekranizacji bestsellera pod tym samym tytułem takie właśnie rajstopy nosi główna bohaterka, Lou, grana przez Emilię Clarke (Daenerys Targaryen z Gry o tron), której – w roli Williama – partneruje Sam Claflin (Finnick Odair z Igrzysk śmierci).

Nad kostiumami pracowała kostiumografka Jill Taylor (Goło i wesoło, Wszystko gra, Mój tydzień z Marilyn), która tak wyjaśniała upodobanie Lou do ekscentrycznych elementów stroju:

Lou ma styl trochę dziwaczny, to indywidualistka, która uwielbia ciuchy, kocha jaskrawe barwy. Traktuje ubieranie się jako formę sztuki. Aby ubrać naszą Lou, zaczęłam się rozglądać po Londynie, obserwować uważnie, jak ubierają się współczesne dziewczęta. W sklepach z ciuchami możesz znaleźć naprawdę dzikie rzeczy. Potem umówiłam się z Emilią – podczas wspólnych zakupów wybrałyśmy większość rzeczy, na ogół w zdecydowanych barwach i fakturach. Puchate swetry i buty w kwiatki oddawały charakter bohaterki.

Sam Claflin i Emilia Clarke w scenie z filmu Zanim się pojawiłeś, fot. Alex Bailey/Warner Bros. Entertainment Inc.

Taylor zaprojektowała jednak także dla aktorki dwie klasyczne suknie, zupełnie nie "w stylu Lou", lecz pokazujące, jak zmienia się podejście dziewczyny do życia po spotkaniu Williama:

Pierwsza to piękna czerwona suknia, w której Lou idzie z Willem na koncert Mozarta. I po raz pierwszy wygląda elegancko w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Druga to ta, którą bohaterka zakłada na ślub, gdzie też towarzyszy Willowi – zbliżona krojem, lecz z całkiem innego materiału.

Czy wkrótce nie tylko internet, ale i ulice zaroją się od "os"? Czy też zwyciężą czerwone suknie? Trudno przewidzieć. Jedno jest pewne: Emilia Clarke wygląda zjawiskowo w każdej z tych kreacji!

Louisa "Lou" Clark mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga.

Zanim się pojawiłeś w polskich kinach już od jutra, 10 czerwca 2016 roku!

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…