Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Powstanie prequel Gry o tron 1

Nie jest tajemnicą, że Gra o tron zakończy swój żywot za dwa sezony. Świat Westeros jest jednak tak bogaty, że stacja HBO nie musi się z nim żegnać. Dlatego też od jakiegoś czasu mówi się o pomyśle stworzenia prequelu kultowego serialu.

Wydawało się, że w tym miesiącu fani seriali od HBO nie dostaną lepszych informacji, aniżeli potwierdzenie zamówienia kolejnych sezonów produkcji Rozwód, Niepewne oraz Westworld. Prezes stacji, Casey Bloys wyjawił iż trwają rozmowy dotyczące prequelu Gry o tron! Poniżej znajdziecie wypowiedzieć Bloysa na temat pierwszego w historii serialowego spin-offu od HBO:

Mogę potwierdzić, że są to na radzie bardzo wstępne rozmowy. Są pewne rejony, które na razie próbujemy wybadać, dlatego nie mógłbym podejść teraz do kogoś i powiedzieć: "To jest właśnie to co mamy zamiar zrobić".

stwierdził prezes stacji

Casey Bloys zaznaczył także, ze potrzeba trochę czasu, aby wszystko to ułożyć. Należy zastanowić się w jakich liniach czasowych zostanie umiejscowiona nowa historia. I trzeba przyznać, ze jest to zdrowe podejście. Gra o tron będzie miała jeszcze dwa sezony, więc można założyć, że producenci i włodarze HBO mają ponad rok na stworzenie odpowiedniego projektu związanego z tym prequelem. Trzymamy kciuki, aby im się udało.

Źrodło: Entertaiment Weekly

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Bluejohn_26 2016-11-16

Szczerze powiedziawszy, nie wyobrażam sobie świata Westeros bez Davida Benioffa, D.B. Weissa, którzy już dawno zapowiedzieli, że nie będą się angażować w ew. prequel "Pieśni lodu i ognia". Dlatego zamiast niego, wolałbym aby HBO zrealizowało ekranizację jakiejś nowej, dużej sagi fantasy. Jest tego tak wiele, że bez problemu znaleźliby dla siebie coś ciekawego, co można by było przenieść na ekrany.

Movieman Bluejohn_26 2016-11-16

@Bluejohn_26 jedna taka polska saga fantasy się o to prosi :)

Bluejohn_26 Movieman 2016-11-16

@Movieman Oj tak! Gdyby sięgnęły po nią HBO lub Starz, to mogłoby powstać coś naprawdę wielkiego. Niestety, to raczej nierealne :(

CervantesPL Bluejohn_26 2016-11-16

@Bluejohn_26 Najchętniej bym obejrzał serialową ekranizację Silmarillion ~~tak wiem marzenia ;)

Bluejohn_26 CervantesPL 2016-11-16

@CervantesPL Byle nie od Petera Jacksona. Po średniej trylogii i słabym Hobbicie mam dość jego nadmiernie rozwleczonych ekranizacji.

Movieman Bluejohn_26 2016-11-17

@Bluejohn_26 średnia trylogia? w sensie LOTR? :D

Bluejohn_26 Movieman 2016-11-17

@Movieman Tak. Wolę wersję książkową. Nie smęci tak jak ekranizacja Jacksona.

Movieman Bluejohn_26 2016-11-17

@Bluejohn_26 dla to właśnie powieści Tolkiena smęcą, gdzie na 50 stron mamy opis jednej dziury w ziemi :) Filmy Petera, genialne :)

Bluejohn_26 Movieman 2016-11-17

@Movieman Moim zdaniem do geniuszu im daleko. W powieściach mamy pełny przekrój gatunków, w zależności od opisywanych właśnie wydarzeń z przygodą na pierwszym planie. Jackson uderzył przede wszystkim w ton melodramatyczny, co bardzo mi się nie podobało. Ten sam błąd popełnił później przy Hobbicie, tylko tam doszło jeszcze nadmierne rozwleczenie wątków. Rozumiem jednak doskonale, że to co podoba się jednym nie musi podobać się innym i na odwrót.

Proszę czekać…