Czy Sigourney Weaver zostanie odmłodzona za pomocą CGI?

Premiera widowiska Obcy: Przymierze tuż, tuż. Dlatego też reżyser filmu – Ridley Scott wziął się ostatnio za jego promowanie. Legendarny filmowiec miał okazję porozmawiać z dziennikarzami magazynu Empire, gdzie zdradził co nieco na temat przyszłości kultowego cyklu.

Ridley Scott potwierdził, że fani mogą spodziewać się jeszcze co najmniej dwóch filmów osadzonych w tym uniwersum. Mają to być historie prequelowe, które wydarzyły się przed opowieścią znaną z produkcji Obcy – 8. pasażer Nostromo. Interesujący wydaje się być jednak fakt dotyczący młodej Ellen Ripley. Twórca nie ma zamiaru szukać nowej aktorki, która mogłaby się wcielić w tę bohaterkę. Zamiast tego zdecydowałby się na efekty komputerowe i odmłodzenie Sigourney Weaver za pomocą CGI.

Oczywiście na razie nie zostały podjęte żadne wiążące decyzje, a ewentualny występ Weaver w prequelach wciąż pozostają otwartą kwestią. Jest to jednak opcja, którą Scott będzie brał pod uwagę. Tylko co na to fani? Wielu uważa, że reżyser i tak już bardzo mocno namącił w uniwersum Obcego. Czyżby Prometeusz i Przymierze były dopiero początkiem?

Premiera najnowszego filmu w Polsce zaplanowana jest na 12 maja.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)