Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Będzie kolejna adaptacja prozy Kinga? Za sterami reżyser X-Menów 0

Ostatnie kilkanaście miesięcy to prawdziwy wysyp pomysłów, jeśli chodzi o adaptacje filmowe na podstawie powieści Stephena Kinga. W tym roku mieliśmy okazję oglądać już takie produkcje jak Mroczna Wieża, To czy Gra Geralda. A przed nami kolejne filmy, a także projekty, które mogą w niedalekiej przyszłości zostać zrealizowane.

Fot. materiały promocyjne

Jednym z nich jest film na podstawie powieści "Talizman". Jest to historia dwunastoletniego Jacka Sawyera, którego matka jest chora na raka. Wyjeżdża wraz z nią do Kalifornii, gdzie poznaje dozorcę starego miasteczka. Zdradza on mu tajemnicę równoległego świata nazywanego Terytoriami. Żyje w nim Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, która także cierpi z powodu śmiertelnej choroby. Obie kobiety mogą zostać uratowane tylko przez Jacka, który musi wyruszyć w niebezpieczną podróż na drugi koniec kontynentu. Znajduje się tam hotel pełny złych mocy, ale także tytułowy talizman, który posiada uzdrawiającą moc.

Film powstanie dla studia Amblin Entertainment, które stworzył Steven Spielberg. Od wielu lat próbują oni zrealizować projekt, jednak wydaje się, że dopiero teraz nadszedł odpowiedni moment. Scenariusz do filmu zostanie napisany przez Josha Boone'a – reżysera X-Men: New Mutants. Możliwe także, że on stanie za kamerą widowiska.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Łukasz Oleksiak 2017-10-13

Niestety King nie ma szczęścia do adaptacji. (większość to gnioty). Jestem fanem jego książek ale akurat Talizman uważam za słabą książkę. Ekranizacja nie będzie lepsza więc filmowi nie wróżę nic dobrego.

gollum111 Wafel88 2017-10-13

@Wafel88 mnie sie ksiazka bardzo podobala i ciekawy jestem ekranizacji. czytalem slabsze powiesci Kinga niz ta

Proszę czekać…