Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gdzie trafi biblioteka Showmaksa? Trwają poszukiwania kupca 0

Na początku tego roku widzowie platformy Showmax zostali zaskoczeni informacją o zamknięciu serwisu. Pomimo tego, że stało się tak kilka miesięcy temu, nadal nie znaleziono miejsca dla treści, które były tam dostępne.

Portal Presserwis podał nowe informacje dotyczące biblioteki Showmaksa i tego, gdzie mogą trafić owe treści. Kandydatów do zakupu jest kilku, jednak przedstawiciele firmy nie chcą już sprzedawać poszczególnych tytułów z osobna. A warto przypomnieć, że w ofercie jest chociażby serial Rojst z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem czy serialowa wersja Kobiet mafii. Co ciekawe w pakiecie, który jest do sprzedaży nie ma serialu satyrycznego Ucho Prezesa. Prawa do produkcji trafiły z powrotem w ręce twórców.

Do tej pory jedynie serial Opowieść podręcznej znalazł nowy dom (można go oglądać na platformie HBO GO) oraz film Kler, którego współproducentem jest Showmax. Można go znaleźć między innymi na Vod.pl i NC+ Go.

Pozostała część biblioteki jest na sprzedaż, a zainteresowanie wyraża chociażby TVN i Kino Polska TV SA. Jak jednak zauważa jeden z rozmówców portalu Presserwis: Cena, jaką chce Showmax, nie jest rozsądna. Albo wezmą za to jakiekolwiek oferowane pieniądze, albo zostaną z tymi produkcjami.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Z pewnością będziemy Was o tym informować.

Źrodło: Presserwis

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2019-06-12

No i skończyło się równie szybko co się zaczęło!                                              
A tajemniczy jeden z rozmówców to jak nic jakaś pijawa od przekrętów, bo już widzę co się kryje pod jakiekolwiek oferowane pieniądze i jak mają ochotę przejąc cwaniaki kolejne rzeczy za bezcen…                          

Proszę czekać…