Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

James Wan za kamerą "Frankensteina"? Universal może wskrzesić legendę kina grozy 1

Kilka lat temu Universal porwał się na śmiałe przedsięwzięcie. Próbował zbudować uniwersum na bazie klasycznych potworów, takich jak Mumia, Dr Jekyll albo Niewidzialny człowiek. Projekt został pogrzebany, ale teraz może go wskrzesić James Wan. Usłyszeliśmy o planach na nowego Frankensteina.

Kilka lat temu wytwórnia Universal Pictures próbowała stworzyć własne uniwersum kinowe. Zamiast superbohaterów proponowała swoim odbiorcom klasyczne bestie, wśród których miał znaleźć się Wilkołak, Mumia, Niewidzialny człowiek oraz Narzeczona Frankensteina. Niestety, pierwsze podejście do budowania uniwersum – Dracula: Historia nieznana – okazało się niewypałem. Druga próba – Mumia z 2017 roku – tym bardziej pogrzebała szanse na powstanie serii filmów z potworami.

Szkoda, ponieważ wśród proponowanych tytułów miała znaleźć się m.in. Narzeczona Frankensteina w reżyserii Tima Burtona.

kadr z filmu Mumia

Universal próbuje reaktywować Dark Universe?

Niedawno w sieci pojawiły się nieoficjalne wiadomości na temat filmu Frankenstein. Nową wersję klasycznej gotyckiej powieści ma wyprodukować mistrz współczesnego kina grozy – James Wan. Twórca ma na swoim koncie franczyzę Naznaczony, Obecność oraz pierwszą część Piły. Niedawno zrealizował Aquamana dla studia Warner Bros.

Informacja została początkowo opublikowana wraz z artykułem na temat nowego projektu Dextera Fletchera. Reżyser Rocketmana zrealizuje film o pomocniku Draculi. Universal podał również informacje na temat Frankensteina od Wana. Kilka godzin później wiadomość została usunięta z oficjalnego oświadczenia.

Tym bardziej nie można wierzyć w jej wiarygodność.

Czyżby Dark Universe miało powrócić na ekrany kin?

Jeśli powyższa informacja okaże się prawdziwa (czego serdecznie życzę miłośnikom gotyckich historii i sobie samemu) możliwe, że Universal podniesie się z kolan po karkołomnych próbach stworzenia Dark Universe. Studio Blumhouse we współpracy ze scenarzystą Leighem Whannellem (swoją drogą: bliskim przyjacielem Wana) opracowują obecnie fabułę Niewidzialnego człowieka z Elisabeth Moss. Drugim projektem, który odnosi się do horrorów Universal z lat 30. XX wieku, jest spin-off o sługusie Draculi.

Kilka lat temu Universal zapowiedział realizację Frankensteina. Projekt nie doszedł do skutku. Potwora miał zagrać wtedy Javier Bardem. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa interpretacja klasycznej historii powstanie pod wodzą Jamesa Wana. Na bieżąco będziemy informować was o dalszych losach projektu.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…