Bez powrotu do Matrixa 0

Matrix zmienia swoje oblicze! Hugo Weaving nie powróci by zagrać Agenta Smitha w filmie Matrix 4. Znanego aktora wykluczyły inne zobowiązania zawodowe, choć sam przyznaje ze chciał pojawić się w nowej produkcji i był w kontakcie z Laną Wachowski. Wiele wskazuje na to, że na ostatniej prosty terminarze artystów się nie pokryły.

Kto zatem w obsadzie nowej odsłony?

Neil Patrick Harris zagra u boku powracających do swoich ról Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. Jada Pinkett Smith wcieli się w postać pilotki ruchu oporu Niobe. Aktorka zagrała ją wcześniej w filmach The Matrix Reloaded oraz The Matrix Revolutions. W filmie zagrają też Toby Onwumere, Max Riemelt, Jonathan Groff i Jessica Henwick.

Fabuła filmu pozostaje tajemnicą. Nie wiemy jeszcze w jaki sposób twórcy podejdą do roli Morfeusza, w którego wcześniej wcielał się Laurence Fishbourne – wiemy natomiast kto wcieli się w tą postać. Do obsady czwartej części serii dołączył Yahya Abdul-Mateen II znany z filmu Aquaman oraz serialu Watchmen (Doktor Manhattan).

Lana Wachowski napisała scenariusz z pomocą Davida Mitchella.

Wstępną datę premiery filmu Matrix 4 wyznaczono na 21 maja przyszłego roku. Zobaczymy czy przy natłoku obowiązków uda się ten termin utrzymać. Czekacie na czwartą część?

Źrodło: THR

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Spiff

Jakoś ciągle niechętnie patrze na powrót "Matrixa" – historia była zamknięta, Animatrix i Enter the Matrix fajnie rozszerzały opowieść…
A tu jeszcze planowali powrót Smitha… Po co? Jak?

Nie wiem czy ten kotlet będzie smaczny po takim odgrzaniu.

ZSGifMan

Czyżby 'siostrom' skończyły się już pieniądze, które zarobiły na Matriksie jako bracia? ;D      
Musiałem, nie proszę o wybaczenie i nie jest mi przykro, śmieszna sytuacja, wręcz komiczna momentami, ale teraz widzę, że twórcy, tfu! twórczynie (tak? jest poprawnie?;) jednak postanowili cisnąć soki z tej zamkniętej już przed laty historii aż do ostatniego wiórka! Saga Star Wars, Alieny, Obcy, Terminatorzy… teraz wreszcie Matriksy dołączyły do grona kotletów grzanych po stokroć.      

Adamus0101 ZSGifMan

@ZSGifMan Pewnie kasa poszła na operację obcięcia czegoś małego. ;)

ZSGifMan Adamus0101

@Adamus0101 Zapewne bardzo małego ;D           
Dużo kasy pochłonęło jak nic przyprawienie nieco wyżej dwóch znacznie większych i takich krągłych rzeczy! :P      

Proszę czekać…