Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sauron, Galadriela i Elrond pojawią się w serialu "Lord of the Rings" 0

Serial produkowany przez Amazona na podstawie legendarnej sagi J.R.R. Tolkiena zaprezentuje nam kilka klasycznych postaci doskonale znanych z książek oraz filmów Petera Jacksona. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Z najnowszych informacji wynika, że takie postacie, jak Sauron, Galadriela i Elrond pojawią się na ekranie w serialu The Lord of the Rings, za którym odpowiada firma Amazon. Produkcja będzie oparta na mitologii Śródziemia stworzonego przez J.R.R. Tolkiena, jednak nie będzie ani wierną adaptacją wydarzeń przedstawionych w jego powieściach, ani serialem związanym z filmami wyreżyserowanymi przez Petera Jacksona. Zamiast tego fabuła serii będzie koncentrować się na wydarzeniach z Drugiej Ery, które znalazły się w "Silmarillionie".

Informacja o pojawieniu się trzech wyżej wymienionych postaci została podana w trakcie tegorocznego Comic-Conu, a następnie puszczona w eter, między innymi przez twitterowy profil "TheOneRing.net".

Zdjęcia do serialu kręcone są w Nowej Zelandii. Już dzisiaj wiadomo, że serialowy The Lord of the Rings jest jednym z najdroższych programów telewizyjnych w historii. Pierwsze dwa odcinki mają zostać wyreżyserowane przez znanego hiszpańskiego filmowca, J.A. Bayonę.

Obsada serialu jest ogromna i składa się głównie z młodych lub stosunkowo nieznanych aktorów. Najgłośniejszym nazwiskiem, które została na ten moment zakontraktowane jest Will Poulter, który finalnie i tak zrezygnował z grania w produkcji z powodu konfliktów w harmonogramie.

Źrodło: Screen Rant

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Chemas

Jako wierny fan Tolkiena, będę oczywiście czekał na serial, chociaż nie spodziewam się niczego dobrego, raczej spodziewam się znacznie większego niż u Jacksona, łamania kanonu Tolkiena.

PS.
Galadriela nie Galadriel ;), chyba, że twórcy postanowili zmienić płeć elfki.

KrecikOwsik Chemas

@Chemas W wersji angielskiej jest oczywiście Galadriel, nie jestem pewien czy w jednym ze starszych polskich tłumaczeń też nie zostało w takiej formie. A tutaj błąd wynika najpewniej z tłumaczenia zagranicznego newsa na szybko ;)

@KrecikOwsik ja sam zawsze też używałem i używam formy Galadriel, więc siłą rzeczy tak też napisałem. No, ale może i macie rację – zmieniłem ;)

Chemas KrecikOwsik

@KrecikOwsik zapewne tak jest. Ja sobie trochę zażartowałem, jednocześnie odnosząc się do przeróżnych dziwnych pomysłów scenariuszowych.

Movieman Chemas

@Chemas wyjaśnione, ale również zmienione – dla dobra ogółu :P

Chemas Movieman

@Movieman okej, ja tylko sobie zażartowałem, bez urazy proszę ;)

Proszę czekać…