Elle Fanning w obsadzie filmu "Igrzyska śmierci: Wschód słońca w dniu dożynek" 0
Lionsgate ogłosiło, że do obsady filmu Igrzyska śmierci: Wschód słońca w dniu dożynek dołączyło trzech kolejnych aktorów. Najnowsza odsłona przebojowej serii ma pojawić w kinach 20 listopada 2026 roku.

Nominowana do Złotego Globu Elle Fanning podpisała kontrakt na rolę ulubienicy fanów, Effie Trinket. W oryginalnej serii filmowej to Elizabeth Banks wcieliła się w starszą wersję Effie Trinket, która została wprowadzona jako stylistka Peety i Katniss. W nowym prequelu zespół Haymitcha będzie pierwszymi trybutami dla Dystryktu 12, które będzie stylizowała Effie.
Oprócz Fanning, młode aktorki Molly McCann i Iona Bell zostały wybrane do zagrania ról Louelli McCoy i Lou Lou. Dołączą one do wcześniej ogłoszonych członków obsady: Josepha Zady jako Haymitcha, Whitney Peak jako Lenore Dove Baird, Mckenny Grace jako Maysilee Donner, Jessego Plemonsa jako Plutarcha Heavensbee, Kelvina Harrisona Jr. jako Beetee, Mayi Hawke jako Wiress, Lili Taylor jako Mags, Bena Wanga jako Wyatta i Ralpha Fiennesa jako prezydenta Snowa. Reżyserem filmu jest Francis Lawrence.
Fabuła filmu rozgrywać ma się 24 lata przed wydarzeniami z oryginalnych produkcji, podczas 50. Igrzysk śmierci. Opowie historię o tym, jak Haymitch wygrał w tym roku, jako jedyny zwycięzca Dystryktu 12 do czasu pojawienia się Katniss Everdeen i Peety Mellarka.
Źrodło: ComingSoon
Komentarze 0