Brüno (18+)

Bruno zobaczą tylko widzowie pełnoletni

Nie wiadomo jak, ale twórcom Borata jakoś udało się przekabacić MPAA, czego skutkiem była niska kategoria wiekowa, jaką otrzymał ten film. Była to jedynie słynna R-ka.

Może wyjaśnijmy jedną sprawę, gdyż niektórzy w naszym kraju myślą, że kategoria R równa się naszemu "dozwolone od lat 18". Jednak wcale tak nie jest.

Gdy film dostaje kategorię R, której tak często unikają studia filmowe, osoby nieletnie muszą udać się do kina w towarzystwie osoby dorosłej. Co, mając starszego brata, kumpla, koleżankę, nie jest trudne.

Najbardziej restrykcyjną kategorią jest NC-17, czyli po naszemu "dozwolone od lat 18". Tę właśnie kategorię otrzymał najnowszy film Sachy Barona Cohena.

Według doniesień, Bruno, (oryginalny tytuł Bruno: Przepyszne podróże po Ameryce celem stworzenia heteroseksualnego mężczyzny), będzie się wślizgiwał nagi do namiotu, gdzie śpią myśliwi (oczywiście wszystko bez scenariusza), a także uprawiał seks analny z mężczyzną.

Do premiery, która planowana jest na lipiec, jest jednak trochę czasu. Twórcy mogą więc popracować nad montażem tak, by zejść do kategorii R.


Filip Borkowski
Tonight is the night.