2046 2004

Skąpana w niezwykłym świetle, pełna zmysłowości i melancholii opowieść o ludziach, którzy zakochują się i odkochują zawsze za wcześnie lub trochę za późno. Jak w każdym filmie Kar-Waia najważniejsze są tu niuanse, niedopowiedzenia, gra gestów i spojrzeń, którymi bohaterowie komunikują swoje niespełnienie.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 19 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tony Leung Chiu Wai
jako Chow Mo Wan
Li Gong
jako Su Li Zhen
Wang Sum
jako Pan Wang
Takuya Kimura
jako Tak
Faye Wong
jako Wang Jing Wen
Ziyi Zhang
jako Bai Ling
Carina Lau
jako Lulu
Chang Chen
jako Chłopak Mimi
Ping Lam Siu
jako Ah Ping
Maggie Cheung
jako Su Li Zhen
Jie Dong
jako Wang Jie Wen

Fabuła

Skąpana w niezwykłym świetle, pełna zmysłowości i melancholii opowieść o ludziach, którzy zakochują się i odkochują zawsze za wcześnie lub trochę za późno. Jak w każdym filmie Kar-Waia najważniejsze są tu niuanse, niedopowiedzenia, gra gestów i spojrzeń, którymi bohaterowie komunikują swoje niespełnienie. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Romans, Sci-Fi

Szczegóły

Premiera
2005-04-01 (kino), 2004-05-20 (świat), 2005-11-18 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
Chiny, Francja, Hongkong, Niemcy
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
129 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

Avatar square 200x200

Pawel1983tx 2017-02-12 10

Niezwykły, piękny!! Cudowny film!!

Redox 2009-08-13 7

7/10 – Wong jakiego cenię. Ciekawie, bardzo nieszablonowo poprowadzony melodramat, bardzo tajemniczy, a przy tym szaleńczo zmysłowy. Wszystko dopełnia niesamowita muzyka, idealnie wkomponowana w różnorakie ujęcia. Na pewno nie jest to film na jeden seans. Wiele elementów, detali jeszcze pozostało mi nieznanych.

Smisnykolo 2006-11-21

film trochę dziwny – trochę pokręcony, przeplata się w nim przyszłość przeszłość i teraźniejszość, coś dla tych co lubią te klimaty, trochę erotyzmu, ale głównie dramat gł. bohatera który szuka miłości w życiu (tak mi się wydaje). niby podane mamy rozwiązanie na tacy ale tak naprawdę czy to na pewno to? może jest w tym coś więcej.

maznior Smisnykolo 2007-07-01 10

Jest to kontynuacja,ale nie w prost i nie dosłownie.Bohater żyje wspomnieniem niespełnionej miłości próbując jednocześnie o niej zapomnieć.Specyficzny klimat kina azjatyckiego,w którym jestem zakochany i ta muzyka… Zbigniewa Preisnera

Współtworzą