Fish Tank 2009

Film opowiada o życiu 15-letniej dziewczyny o mocno nieprzewidywalnym charakterze. Na imię jej Mia (Katie Jarvis) i szybko dowiadujemy się, że z powodu swego usposobienia często zmienia szkoły, a rówieśnicy stronią od niej. Pewnego letniego dnia jej matka (Kierston Wareing) przyprowadza tajemniczego mężczyznę o imieniu… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
  • oraz innych 7 nagród, 3 nominacje i 3 udział w konkursie zobacz więcej
Katie Jarvis
jako Mia
Kierston Wareing
jako Joanne, matka Mia'i
Michael Fassbender
jako Connor
Harry Treadaway
jako Billy
Jason Maza
jako Liam
Charlotte Collins
jako Sophie
Brooke Hobby
jako London
Chelsea Chase
jako Andree
Jack Gordon
jako Mężczyzna
Rebecca Griffiths
jako Tyler
Carrie-Ann Savill
jako Przyjaciółka Tyler
Toyin Ogidi
jako Przyjaciółka Tyler

Film opowiada o życiu 15-letniej dziewczyny o mocno nieprzewidywalnym charakterze. Na imię jej Mia (Katie Jarvis) i szybko dowiadujemy się, że z powodu swego usposobienia często zmienia szkoły, a rówieśnicy stronią od niej. Pewnego letniego dnia jej matka (Kierston Wareing) przyprowadza tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor (Michael Fassbender), a on obiecuje, że zmieni wszystko i wprowadzi miłość w ich życie... Czudi

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
anglia, seks, wódka, podwójne życie zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2010-02-05 (kino), 2009-05-13 (świat), 2010-08-26 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
124 minut
Budżet
103 180 GBP
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Reżyseria — ANDREA ARNOLD Fish Tank” to ostatni projekt Andrei Arnold i kolejny sukces artystyczny reżyserki po debiutanckim „Red Road”. Pierwszy film Arnold zdobył Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes 2006, pięć szkockich nagród BAFTA, Nagrodę Carla Foremana przyznawaną przez Brytyjską Akademię Filmową oraz Nagrodę Sutherlanda na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Londynie... zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
lorelei 8

Kolejny przykład na to, że Andrea Arnold jest mistrzynią w wydobywaniu dramatyzmu i poezji z prozaicznych, mało efektownych historii.

i_darek1x 4

Dostateczny ! – Można pooglądać choć to żadna rewelacja ot taki sobie filmik …

Michal_Dajer 7

Całkiem dobry – Film Fish Tank ogląda się z przyjemnością. Nie jest to obraz, który każdemu przypadnie do gustu, jednak sympatycy kina "moralnego niepokoju" mogą się czuć zadowoleni.

Za największy plus uważam grę aktorską Fassbendera, który jest świetny grając człowieka w którym zadłużyła się główna bohaterka. Na początku wydaje się nam, że to całkiem sympatyczna osoba a potem przekonujemy się o jego mroczniejszych stronach. Dobrze też zagrała Katie Jarvis, która jak na debiutantkę poradziła sobie całkiem nieźle.

Dla mnie największą wadą filmu jest końcówka, która troszkę nijak się ma do wszystkich wydarzeń w filmie.

Moja ocena: 7/10.

matt2 Michal_Dajer 3

Nie podobał mi się. To jednak wyraźnie przez mój gust, który po raz kolejny nie pozwala mi z przyjemnością oglądać filmy z "marginesem" społecznym w roki głównej i bez szczególnego wyjścia ponad te ramy ( myślami uciekam tutaj do oskarowego "precious" przy którym można coś przeżyć) . Film rozwija się za wolno i prowadzi do niczego szczególnego. 3/10 – kiepski

Czechu 7

Całkiem – film reklamowany był jako brytyjskie Galerianki, lecz to jest zupełnie inny film, nie ma tu praktycznie żadnej podobnej sceny. Fajnie pokazana historia jednej z dziewczyn z tzw patologi, tyle bluzgów co w tym filmie wypowiada główna bohaterka już od dawna nie widziałem:), ciekawa realizacja i dobra fabuła, przyjemnie się ogląda.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czudi
252 pkt.
2
baska201
54 pkt.
3
Hsi_Nao
12 pkt.
4
Bluejohn_26
10 pkt.
5
Chemas
10 pkt.
7
fredaser
4 pkt.
8
nathalie
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…