Waleczna dama 1992

Lady Dragon

Kathy Gallager mści się na zabójcy męża. Pojmana przez swojego przeciwnika, zostaje skazana na śmierć. Jednak sędziwy mistrz uzdrawia jej ciało i duszę, uczy ją oryginalnych technik walki i tworzy z niej niezwyciężonego zabójcę - Kobietę Smoka.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Cynthia Rothrock
jako Kathy Galagher
Richard Norton
jako Ludwig Hauptman
Robert Ginty
jako Gibson
Bella Esperance
jako Susan
Hengky Tornando
jako Allan
Thomas Forcher
jako John Galagher
Advent Bangun
jako Ringo
Diaz Tangkilisan
jako Chłopiec
H.I.M. Damsyik
jako Chin
Henry Surentu
jako Sonny
Syarief Friant
jako Marco
Gino Makasutji
jako Andre

Fabuła

Kathy Gallager mści się na zabójcy męża. Pojmana przez swojego przeciwnika, zostaje skazana na śmierć. Jednak sędziwy mistrz uzdrawia jej ciało i duszę, uczy ją oryginalnych technik walki i tworzy z niej niezwyciężonego zabójcę - Kobietę Smoka. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja
Słowa kluczowe
zemsta, pojedynek, karate

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-06-30 (dvd)
Wytwórnia
Rapi Films
Kraj produkcji
Indonezja
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
97 minut

Recenzje

Karate w wydaniu kobiecym. 5
  • 2010-02-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Lata dziewięćdziesiąte, niewątpliwie złoty okres dla tak zwanego „kina kopanego” przyniósł nam wiele różnego typu produkcji, o samotnym bohaterze pokonującym dzięki swoim umiejętnościom walki gromady przeciwników. Zazwyczaj tą jedno osobową armią był mężczyzna. Schemat ten jednak łamie kilka filmów jak choćby Waleczna dama. Główną bohaterką jest tu bowiem kobieta i to całkiem znana swego czasu Cynthia Rothrock.

Właściwie poza zmianą wizerunku bohatera reszta jest już typowa i kręcona według schematu. Wszystko kręci się bowiem wokół motywu zemsty. Oczywiście w filmie nie mogło zabraknąć, trudnego i wyczerpującego treningu, pokazującego co potrafi masz bohater. Dodatkowo dostajemy również kilka walk z pojedynczymi przeciwnikami i bandą zbirów. Całość uzupełniają liczne strzelaniny i pościgi, z których Kathy zawsze wychodzi obronną ręką.

Teoretycznie w filmie mamy wszystko czego można chcieć i oczekiwać po tego typu produkcji. Tylko, że co jest nie tak. Przede wszystkim Cynthia Rothrock nie jest tak wyrazistym bohaterem jakiego można by oczekiwać. Drobna kobieta jakoś nie pasuje za bardzo to tego typu roli. Niekiedy wygląda to już komicznie. W filmie widać też niestety jak niektórzy przeciwnicy sami wystawiają się na cios, lub czekają by upaść. Czasami kamera gubi bohaterów i przez jakiś czas oglądamy wybuch, wypadek czy okolicę.

Jest to więc kolejny mało znany średniak, niczym nie zaskakujący. Widząc ten film po latach niestety stwierdzam, że o ile kiedyś był ciekawy to teraz wypada blado.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą