Vidocq 2001

Paryż. Detektyw Vidocq prowadzi śledztwo w sprawie mordercy zwanego Alchemikiem. Krążą o nim legendy, że posiada nadprzyrodzone zdolności. Vidocq dopada go, ale ginie, ujrzawszy jego prawdziwe oblicze. Wkrótce do przyjaciela detektywa, Nimiera, zgłasza się dziennikarz Boisset. Podaje się za biografa Vidocqa.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Gérard Depardieu
jako Vidocq
Guillaume Canet
jako Etienne Boisset
Inés Sastre
jako Préah
André Dussollier
jako Lautrennes
Edith Scob
jako Sylvia
Moussa Maaskri
jako Nimier
Jean-Pierre Gos
jako Tauzet
Isabelle Renauld
jako Marine Lafitte
Jean-Pol Dubois
jako Belmont
André Penvern
jako Veraldi
Jean-Marc Thibault
jako Leviner
François Chattot
jako Froissard

Fabuła

Paryż. Detektyw Vidocq prowadzi śledztwo w sprawie mordercy zwanego Alchemikiem. Krążą o nim legendy, że posiada nadprzyrodzone zdolności. Vidocq dopada go, ale ginie, ujrzawszy jego prawdziwe oblicze. Wkrótce do przyjaciela detektywa, Nimiera, zgłasza się dziennikarz Boisset. Podaje się za biografa Vidocqa. Alpinus

Gatunek
Fantasy, Thriller, Akcja, Kryminał, Dramat

Szczegóły

Premiera
2002-02-01 (kino), 2001-09-19 (świat), 2002-07-22 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Kraj produkcji
Francja
Inne tytuły
Dark Portals: The Chronicles of Vidocq (USA) (tytuł DVD)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
100 minut
Budżet
152 000 000 FRF

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Możliwe spoilery Strona wizualna filmu — Nad ostatecznym kształtem „Vidocq’a” pracowało przez 4 lata ponad 100 informatyków. W efekcie, ponad jedna trzecia całego filmu wypełniona jest przez efekty specjalne dodane już po zakończeniu „okresu zdjęciowego”. Wspaniałe możliwości, jakie daje rozwój cyfrowej technologii obróbki obrazu, tutaj zostały zastosowane w pełnej skali. Bo przecież wykonanie wiernych... zobacz więcej

Komentarze 3

Avatar square 200x200

miodzik 2011-05-28 8

Bardzo dobry – Film utrzymany w klimacie filmów Jeuneta i Caro (Delicatessen czy Miasto zaginionych dzieci), Marc Caro tu zresztą maczał palce (jako projektant postaci w dziale animacji). Strasznie lubię takie prowadzenie kamery, Jeunet jest w tym niedościgniony, ale Pitof to pojętny uczeń i dał sobie znakomicie radę. Ale nie samym efekciarstwem ten film przecież stoi :) Świetnie opowiedziana kryminalna intryga, wciągająca fabuła z tym charakterystycznym surrealizmem, dynamiczna akcja, kilka jej zwrotów – to wszystko powoduje, że ogląda się ten film bardzo przyjemnie. U mnie ma 8/10, ale mnie taką konwencją filmową łatwo capnąć na swoją stronę, bo takie to jednak inne od tej sieczki hollywoodzkiej.

Magic 2008-12-14 8

Szklana maska – Osobiście mogę powiedzieć (napisać), że film mi się podobał. Wartka akcja, efekty, dobra gra aktorów, klimat – wszystko czego oczekuje po filmach z tego gatunku. Polecam !

Inci 2007-09-30 10

! – Bardzo dobry film , niesamowita postać Alchemika , bdb fabuła , dobre efekty.

Współtworzą