Czas zemsty 2013

Dead Man Down

Fabuła filmu skupia się na czarującym, lecz brutalnym kryminaliście, którego boją się praktycznie wszyscy i każde przewinienie uchodzi mu na sucho. Jednak gangster traci pełnię kontroli nad miastem, gdy tajemniczy sabotażysta zaczyna mieszać w jego interesach, by pomścić śmierć swojej rodziny.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 23 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Colin Farrell
jako Victor
Noomi Rapace
jako Beatrice
Terrence Howard
jako Alphonse Hoyt
Dominic Cooper
jako Darcy
Isabelle Huppert
jako Maman Louzon
Luis Da Silva Jr.
jako Terry
Stu Bennett
jako Kilroy
Franky G
jako Luco
Declan Mulvey
jako Goff
John Cenatiempo
jako Charles
Roy James Wilson
jako Blotto
Myles Humphus
jako Lance

Fabuła

Fabuła filmu skupia się na czarującym, lecz brutalnym kryminaliście, którego boją się praktycznie wszyscy i każde przewinienie uchodzi mu na sucho. Jednak gangster traci pełnię kontroli nad miastem, gdy tajemniczy sabotażysta zaczyna mieszać w jego interesach, by pomścić śmierć swojej rodziny. nathalie

Gatunek
Akcja, Dramat, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, brutalność, gangster, nowy jork zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2013-03-08 (świat), 2013-08-22 (dvd)
Wytwórnia
Frequency Films
IM Global
Original Film zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
118 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

irwitsnajper 2013-09-25 10

Wcale nie taki zły,lecz niedoceniony! 6/10 – Głównym wątkiem obrazu jest motyw zemsty. Chociaż to nic nowego, przecież powstało tysiące dzieł o podobnej tematyce, to w zestawieniu z innymi produkcjami "Czas zemsty" wyróżnia się złożonym scenariuszem. Opowieść to wielowątkowa historia, która pomimo wykorzystania schematów, jest oryginalna oraz niezwykle absorbująca. To za sprawą odpowiedniego poprowadzenia przez twórców fabuły oraz umiejętnego zastosowania powielonych pomysłów. Dodatkowo film jest wzruszający i emocjonujący. Porusza również problematyczne kwestie, co można zaobserwować na przykładzie głównych bohaterów Victora oraz Beatrice. Do tego wszystkiego produkcja jest brutalna, brak tutaj jakichkolwiek ugrzecznień.

Intrygująca historia z przewrotną końcówką to nie wszystko, na co możemy liczyć. "Czas zemsty" oferuje ponadto bardzo dobry podkład muzyczny. Dzięki zastosowanej muzyce film nabiera specyficznego klimatu. Motyw przewodni Zaz – "Eblouie Par La Nuit" to niezwykła nuta. W scenach, podczas których leci wspomniany utwór można się wyciszyć, uspokoić, rozpłynąć w marzeniach. Muzyka niewątpliwie wpływa na budowanie nie tylko klimatu, lecz również napięcia. Za jej pomocą twórcy doskonale potrafią szafować uczuciami i emocjami widzów.

"Czas zemsty" oferuje także intrygujących bohaterów. Zarówno Victor odgrywany przez Colina Farrella oraz Beatrice, odpowiednio Noomi Rapace to rozbudowane postacie z ciekawą przeszłością. Oboje bohaterów zostali bardzo dobrze zarysowani przez twórców i jeszcze lepiej odegrani przez powyższą dwójkę aktorów. Zarówno Victora jak i Beatrice trudno przejrzeć, to skomplikowane postacie, z niejasnymi motywami działania. To duża zaleta filmu. Zgłębianie osobowości bohaterów dostarcza dużo przyjemności, zaś rodzące się między nimi uczucie jest takie naturalne i prawdziwe. Oboje przekonali mnie do siebie i szybko zyskali moją sympatię. Dobrze spisał się Terrence Howard – przyzwoity czarny charakter.

"Czas zemsty" to duże, pozytywne zaskoczenie tego roku. Niczego nie oczekiwałem po filmie Nielsa Ardena Opleva, jednak przedstawiona przez niego historia pochłonęła mnie bez reszty, zapewniając prawie dwugodzinną, emocjonującą i wzruszającą rozrywkę. To naprawdę przyzwoite kino warte uwagi każdego kinomana, pomimo faktu, że wzbudza skrajne emocje i zyskało niezbyt wysokie noty wśród krytyków. Warto dzieło wypróbować na sobie, nie sugerując się złymi opiniami. Polecam!

juskowiak 2013-07-12 5

Jak ponizej, obejrzec i zapomnieć – tragedii nie ma – połączenie "Prawo zemsty" z "Leon zawodowiec".
Spartolona końcówka.

5+/10

Cziken1986 2013-07-12 7

Udało się z schematów, ogranego kina zemsty wycisnąć to co najlepsze. BTW http://www.youtube.com/watch?v =QjZ75YSoEqA

con_desiros 2013-07-05 4

Dostateczny! – Obejrzeć i zapomnieć !Taki sobie filmik ani dobry ani zły !

Mrozikos667 2013-07-01 3

Nie tylko kotlet jest odgrzewany – do niego dostajemy zimne ziemniaki i musimy przysłuchiwać się rozmowie debilnej nawet jak na obiadkowy standard.

Współtworzą